Ada Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

09.06.2021
419
A+
A-
Ada Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Ada coin, akıllı sözleşmeler için halka açık bir blockchain platformu çalıştırmayı amaçlayan bir kripto para birimi ağı ve açık kaynaklı bir projedir. Cardano’nun dahili kripto para birimine Ada denilmektedir. Cardano alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşmaktadır. Cardano küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Cardano almak yerine işlem tutarınız 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirilir. Cardano alım ve satımı için sanal bir cüzdana, Ada coin adresine sahip olunması gerekmektedir.

Ada Coin Nasıl Kullanılır?

Adan coin kullanımı, Cardano satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapılabilir. Cardano transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Cardano’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

Ada Coin Nasıl Nakite Çevrilir?

Ada coin nakite çevirme işlemi için, kripto paraları nakit olarak kullanma işlemleri borsalar üzerinden satış işlemi ile yapılabilir. Aynı şekilde Cardano’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilebilir.

Ada Cüzdanı Nedir?

Ada cüzdanı, sahip olunan Ada değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olunan Ada değerlerini kullanmak için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlardır. Cardano cüzdanları, Cardano bakiyesini görüleceği ve Cardano Ada bakiyelerinin Blockchain blok zincir sistemi ile diğer Cardano cüzdanlarına transfer edilebilmesini sağlamaktadır. Her Cardano cüzdanının bir adresi bulunmakta olup bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır. Cardano cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Cardano göndermelerini sağlayan Genel Anahtar Cardano cüzdanının adresidir.

İlginizi Çekebilir:  3600 Günden Emekli Olma Şartları Nelerdir, Maaş Miktarı Ne Kadar?

Web Cardano Cüzdanları

Web Cardano cüzdanları, cüzdan hizmeti sağlayan şirketler tarafından sahip olduğunuz Cardano bakiyelerinin korunduğu cüzdan şeklidir. Web Cardano cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Bitlo gibi değişim borsalarında sahip olunabilen Ada coin cüzdanlarıdır. Web Cardano cüzdanlarının en büyük avantajı internet bağlantısının olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapılabilmesidir.

Cardano Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Cardano fiyat hesaplaması, genel olarak arz ve talep dengesi doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Cardano, kullanıcılarının oluşturduğu bir ekosistemdir ve güncel değeri kullanıcılarının arz ve talep dengesine göre değişmektedir. Dolar, Euro, Türk Lirası değerlerinde olduğu gibi herhangi bir merkez bankasına veya düzenleyici bir sisteme bağlı değildir. Cardano, kullanım alanı olarak, fiyatlarında ki değişimden dolayı Bitlo.com gibi Kripto Para Değişim Borsalarında alış ve satış işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Alış ve satış işlemleri dışında Cardano, birçok kullanıcı tarafından bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Cardano bakiyelerini Cardano Cüzdanlarında muhafaza etmektedirler.

Ada Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ada gönderme uygulaması, hesapta bulunan Cardano bakiyesini başka bir Cardano cüzdanına gönderme işlemi Bitlo.com ile aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Cardano bakiyesini başka bir Cardano cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com sitesinde “Para Yatırma/Çekme” menüsünde bulunan Cardano çek sayfasından yapılabilir. “Hesap Adı” kısmına istenilen yazılabilir, Ada ddresi alanına para göndermek istenilen adres girilir ve “Hesap Ekle” butonuna basılarak hesap kayıt edilir.

Cardano Çekme İşlemi Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Cardano çekme işlem öncesinde yapılması gereken, başlamadan “İleri Seviye Üyelik” ve Google Authenticator iki aşamalı doğrulamasının aktif edilmesi gerekmektedir. Ada coin çekmek için ileri seviye üyelik başvurusu yapılmalı, Bitlo.com sitesinde kişinin adının yazılı olduğu menüde “Hesabım” panelinden yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Yardımı 2021ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.