Albaraka Türk Sigortaları Nelerdir?

18.11.2021
1.061
A+
A-
Albaraka Türk Sigortaları Nelerdir?

Albaraka Türk sigortaları nelerdir sorusuna kişilere yapılan anlaşmalar ile verilen güvenceler olarak cevap verilebilir. Albaraka Türk sigortaları çeşitli başlıklar altında çeşitli ihtiyaçlara yönelik hizmet verir. Bu sigorta türleri şunlardır:

  • Kasko Sigortası, Trafik Sigortası, Yat ve Tekne Sigortası çeşitleri ile Taşıt Sigortası
  • DASK Sigortası, Yangın Sigortası, Eşyam Güvende Sigortası çeşitleri ile Konut Sigortası
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Yabancı Sağlık Sigortası, Seyahat Sağlık Sigortası çeşitleri ile Sağlık Sigortası
  • Kredi Ferdi Kaza Sigortası, Destek Ferdi Kaza Sigortası, Eğitim Güvence Sigortası, Eğitim Ödeme Sigortası, Kritik Hastalıklar Sigortası çeşitleri ile Hayat ve Ferdi Kaza Sigortası
  • Faizsiz Sigortacılık
  • Sorumluluk Sigortaları
  • Tarım Sigortaları

Kişiler ihtiyacı olan sigorta türüne seçim yaparak kendine en uygun sigorta türünü bulabileceği Albaraka Türk Katılım Bankası sigortaları ile istediklerini ürünü ya da kendilerini güvence altına almaları oldukça basittir.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko Sigortası kişinin kendi aracını çarpma, çarpışma, yanma ve doğal afetler gibi sorunlara karşı koruma altına alabileceği sigorta türüdür. En önemli özelliği kişinin kendi aracını koruma altına almasıdır.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik Sigortası kişinin kaza yapması durumunda ve kazada hatalı olması durumunda karşı taraftaki kişilerin ilgili masraflarını ödeyen sigorta türüdür. Albaraka Türk sigortaları içinde yer alan bu sigorta sayesinde kaza yapıldığı zaman karşı tarafın masrafları banka tarafından ödenir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanı

Yat ve Tekne Sigortası Nedir?

Yat ve Tekne Sigortası gemi ve deniz taşıtlarını belirtilen risklerden belirtilen durumlarda güvence altına alma hizmeti veren sigorta türüdür.

DASK Sigortası Nedir?

Dask Sigortası deprem nedeni ile konutlarda meydana gelebilecek maddi zararları karşılayan sigorta türüdür. Aynı zamanda deprem nedeni ile oluşabilecek tsunami ve yangın gibi afetleri de kapsayan bu sigorta sayesinde kişiler maddi zararlardan korunabilir.

Yangın Sigortası Nedir?

Yangın Sigortası yangından hırsızlığa ve su basmasına kadar olan çeşitli zarar meydana getirebilecek sorunların banka tarafından güvence altına alındığı sigorta türüdür. Kişiler bu sigorta ile eşyalarından meydana gelebilecek maddi zararları güvence altına almış olurlar.

Eşyam Güvende Sigortası Nedir?

Eşyam Güvende Sigortası kiracı ya da ev sahiplerinin edinebileceği ve belirlenen eşyaların banka tarafından güvence altına alındığı sigorta sistemidir. Bu sistem ile birlikte belirlenen eşyalarda meydana gelen zararların bedelleri banka tarafından karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan kişilerin sağlık hizmetleri sonunda ödeyecekleri ekstra tutarları güvence altına alan sigorta hizmetidir. Bu hizmet ile birlikte kişiler sağlık işlemlerinde ödedikleri ekstra ücreti geri alabilirler.

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Yabancı Sağlık Sigortası yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de kaldıkları süre boyunca faydalanabilecekleri sağlık hizmetleri sigortasıdır. Yatarak ve ayakta tedaviler bu sigorta kapsamının içine girer.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası kişilerin seyahat esnasında meydana gelebilecek sağlık problemlerinin ödemelerini güvence altına alan sigorta türüdür.

Kredi Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Kredi Ferdi Kaza Sigortası kişinin olası bir kaza sonucu maluliyet durumuna gelmesi ya da hayatını kaybetmesi sonucu ödemesi gereken borçları diğer bankalara ya da kurumlara ödeyen sigorta türüdür. Bu sayede kişi yakınlarına ödemekle yükümlü oldukları bir borç bırakmamış olur ve mağduriyet durumu ortadan kalkar.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Swift Kodu Nedir?

Destek Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Destek Ferdi Kaza Sigortası trafik kazaları ve günlük hayat kazaları gibi durumlardan doğabilecek sağlık masraflarının ödendiği sigorta türüdür.

Eğitim Güvence Sigortası Nedir?

Eğitim Güvence Sigortası kişinin ya da çocuklarının eğitim masraflarını çeşitli sebeplerden dolayı karşılayamayacak hale gelmesinin ardından bu masrafları karşılayan sigorta türüdür.

Eğitim Ödeme Sigortası Nedir?

Eğitim Ödeme Sigortası ölüm ya da kaza gibi durumlarda kişilerin okul taksitleri gibi eğitim ödemelerini güvence altına alan sigorta türüdür.

Kritik Hastalıklar Sigortası Nedir?

Kritik Hastalıklar Sigortası kalp krizi ve kanser gibi ölümcül hastalıkların masraflarının sigorta tarafından karşılandığı sigorta türüdür.

Faizsiz Sigortacılık Nedir?

Faizsiz Sigortacılık sisteme dahil olan kişilerden alınan paranın ortak bir havuzda toplanması ve yine gerekli görülen durumlarda sisteme dahil olan kişiler tarafından kullanılan sigorta türüdür.

Sorumluluk Sigortası Nedir?

Sorumluluk Sigortası doktor ve avukat olan kişilerin mesleki sorumluluklarını güvence altına alan sigorta türüdür.

Tarım Sigortası Nedir?

Tarım Sigortası üretici kişilerin faydalanabileceği sigorta türüdür.

Kişinin kendisine uygun olan Albaraka Türk sigortaları seçeneklerinden birini seçmesi ile kendini güvence altına alması mümkündür.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.