Albaraka Türk Altın Alış Satış İşlemi

07.11.2021
1.924
A+
A-
Albaraka Türk Altın Alış Satış İşlemi

Albaraka Türk altın alış satış işlemlerini dilerseniz şubeden, dilerseniz de internet bankacılığı veya Albaraka mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk internet sitesine giderek internet şubesi için kullanabileceğiniz bir şifre alabilir veya Albaraka Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek saat sınırları ile uğraşmak zorunda kalmadan Albaraka Türk altın alış satış işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Altın kurunun da diğer döviz kurlarının da takibini de bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesini ziyaret ederek, piyasaya göre değişiklik gösteren bu kur oranlarını takip etmeniz de mümkündür. Albaraka Türk, aynı zamanda müşterileri için karlı altın hesapları da açar. Dilerseniz, bu hesaplardan birini de açabilirsiniz.

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabı Nedir?

Karlı altın hesabı açarak, vadeli bir hesap içerisinde altın cinsinden yatırım yapma şansına sahip olursunuz. Albaraka Türk Katılım Bankası, katılım bankacılığının en önemli özelliği olan faizsiz bankacılık anlayışı ile yönetilir. Karlı Altın Hesabı da bu özelliğe uygunluk gösterirken yatırımlarınızdan daha fazla kar edinmenizi de sağlar.

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Altın hesabını açarak, hem güvenli hem de kolay bir biçimde, Albaraka Türk güvencesi ile yatırım yapabilirsiniz. Bu yatırımlarınızı, profesyonel yetkililer sayesinde hızla yükselişe geçirebilirsiniz. Vadeli bir hesap olan karlı altın hesabının ana özellikleri şu şekilde listelenebilir:

  • Karlı Altın Hesabı, hesap işletim ücretleri içermez.
  • Karlı Altın Hesabı’nı, 150gr için 1 ay vadeli veya 32 gün veya daha fazla vade için 100gr altın sınırları içerisinde açabilirsiniz. Yatırım miktarınıza göre vadeleri kendiniz de belirleyebilirsiniz.
  • Albaraka güvencesi sayesinde, evinizde tuttuğunuz altınların çalınma riskini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Karlı Altın Hesabı’nı, 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıllık vade seçenekleri ile açabilirsiniz.
  • Karlı Altın Hesabı’nı esnek vadeli olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için en az 32, en fazla 1095 gün vade belirleme şansınız vardır.
  • Külçe altın yatırımında bulunursanız ve teslim almak isterseniz, 1kg ve katları şeklinde hazırlanan külçeleri Albaraka Türk şubelerinden alabilirsiniz. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için 5 gün öncesinden bankayla iletişim kurmanız ve talepte bulunmanız gereklidir.
  • Albaraka Türk altın alış satış işlemlerini kullanacağınız Karlı Altın Hesabı’nı, Özel Cari hesabınızı veya Altın Depo hesabınızı kullanarak da açabilirsiniz.
  • Hesabı açmak isteyenlerin, Albaraka müşterisi olması gerekli değildir. Şu bağlantıya tıklayarak müşteri olmadan da hesabı açabilirsiniz: https://www.albaraka.com.tr/tr/bireysel/hesaplar/altin-hesaplari/karli-altin-hesabi
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Genel Müdürlük Adresi ve Telefonu

Albaraka Türk Karlı Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Bu altın hesabını açmanın üç farklı yolu vardır. Albaraka müşterisi olmayanlar direkt olarak internet sitesi aracılığıyla hesaplarını açabilirler. Albaraka Türk müşterisi olup altın hesabı açmak isteyenler ise, en yakınlarındaki Albaraka Türk şubesine giderek, internet şubesi veya Albaraka Mobil’i kullanarak ya da Alo Albaraka adlı müşteri hizmetleri merkezinin 0850 222 5 666 numarasını arayarak hesaplarını açma taleplerini iletebilirler. Kısa bir süre içerisinde altın hesabının açılması bu şekilde mümkün olur.

Albaraka Türk Fiziki Altın Toplama Nedir?

Altınlarınızı banka güvencesi altına almanızı sağlayan fiziki altın toplama programı sayesinde, çalınma ve kaybolma gibi endişelerinizin tamamını giderebilirsiniz. Albaraka Türk altın alış satış işlemlerinin yanında, mevcut altınlarınızı da bu yolla güvenle değerlendirebilirsiniz. Kasa kirası için bir ücret talep etmeyen Albaraka Türk, Altın Katılma Hesabı sayesinde, yatırmış olduğunuz altınlarınızı değerlendirip miktarını artırmanızı da sağlar. Banka güvencesi altında olan altınlarınızı, dilediğiniz zaman yapabileceğiniz başvuruyla hemen nakit paraya çevirip çekebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.