Albaraka Türk Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

30.06.2020
686
A+
A-
Albaraka Türk Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk kart başvurusu yapmak isteyenlerin en yakın Albaraka Türk şubelerini ziyaret etmesi gerekir. Banka şubesine kart başvurusu yapmak için gittiğiniz sırada yanınızda mutlaka kimlik belgenizin olduğundan emin olun. Banka kartı başvurunuzun onaylanması halinde, bankanın müşterilerine sunmuş olduğu çeşitli fırsatlardan faydalanabileceksiniz. Banka kartı sahipleri alışveriş yaparken yanlarında para taşıma derdinden kurtulur. Temassız kart özelliği sayesinde ödemeler çok daha kolay bir şekilde yapılır. Banka kartınızı kullanarak ülkenin her yerinde bulabileceğiniz ATM’ler aracılığı ile bankacılık işlemlerini günün dilediğiniz saatinde yapabileceksiniz.

Albaraka Türk Banka Kartı Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk kart özellikleri sayesinde en çok tercih edilen kartlardan biri haline gelmiştir. Müşterilerin kart başvurusu yapması ve bu başvurularının kabul olması halinde kart kullanılarak hem yurt içinde hem de yurt dışında banka ATM’lerin kullanılması mümkün olur. Banka ortak AVM’leri kullanılabilir. Yurt dışında alışveriş keyfiniz kesilmesin diye kartı yurt dışında da kullanabilirsiniz. Banka kartının arkasında bulunan Maestro ve Plus logosu olan mağazaların tümünde bu kartı kullanarak alışverişinizi avantajlı bir şekilde yapabilisriniz. Dilerseniz para da çekebilirsiniz. Banka kartı sayesinde bankacılık işlemlerini anında gerçekleştirebilirsiniz. En çok yapılan işlemler arasında para transferi, bakiye sorgulama ve para yatırma gelmektedir.

Albaraka Türk Banka Kartı Avantajları Nelerdir?

Albaraka Türk kart avantajları sayesinde müşterilerin yüzü gülüyor. Kişilerin faydalanabileceği avantajların başında 7 gün 24 saat boyunca kartın kullanılabilmesidir. Bütün işlemleri internet şubesinde anında görüntülemeniz mümkündür. Yurt dışına çıkmanız halinde bulunduğunuz ülkenin para birimine göre nakit ihtiyacınızı karşılarsınız. Para çevirme ile sizin uğraşmanız gerekmez. Paranız güvenli bir şekilde para kartınızın içinde olacağından paranızın çalınması ya da kaybolması ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Hem de alışveriş yaparken ödemenizi daha kolay gerçekleştirirsiniz. Para üstü beklemeniz de gerekmez. Banka kartınızı kullanarak bütün faturalarınızı ve vergilerinizi de kısa sürede ve pratik bir şekilde ödemeniz mümkündür. Dilerseniz kartınız ile TL yükleyebilir döviz alım satım işleri ile uğraşabilirsiniz.

Albaraka Türk Banka Kartı Çalınırsa Ne Yapmam Gerekir?

Albaraka Türk kart çalınması halinde anında banka ile iletişime geçmeniz ve bankayı durumdan haberdar etmeniz gerekir. Bunu yaptığınız andan itibaren karttan yapılan harcamalardan sorumlu tutulmayacaksınız. Şüpheniz olması halinde bile bankayı bilgilendirmeniz önemlidir. Bankayı aradığınız zaman kartın kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmaması için 24 saat geçici olarak kapatılması gerekir. Kartın bulunması söz konusu olduğunda kişilerin yeni kart almalarına gerek kalmadan kart yeniden aktif hale getirilebilir. 24 saat sonrasında halen kart bulunamadıysa da kart kalıcı olarak kapatılmış olur. Yeni kart talep etmek için tlefonlarınızdan 444 5 666 hatlı numarayı arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Online Kredi Başvurusu

Albaraka Türk Banka Kartı Kullanımı ile İlgili Neleri Bilmem Gerekiyor?

Albaraka Türk kart kullanımı için şifre gerekmektedir. Sistemde kayıtlı görünen numaraya şifre gönderilecektir. İlk kart başvurusu yapıldıktan sonra işlem bu şifre ile yapılacaktır. İnternet ubesi ya da bankanın mobil uygulaması üzerinden kişilerin şifrelerini değiştirmesi mümkündür. Güvenliğin sağlanması adına şifrenin yüksek güvenilir olması son derece önemlidir. Şifrenizi değiştirdikten sonra ilk yapacağınız işlemden sonra kartınızın yeni şifresi aktif hale gelmiş olur. Kartın temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Şifreli işlem gerçekleştirmeden bu özelliği kullanmanız mümkün değildir. En az bir kere şifre girdikten sonra daha sonra yeniden şifre girmenize gerek kalmadan 120 TL değerine kadar olan alışverişlerinizde temassız özellikten faydalanabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.