Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvuru Yapılır?

01.02.2021
327
A+
A-
Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Başvuru Yapılır?

Albaraka Türk bireysek emeklilik sistemi başvurusu müşteri destek ekibi ve şubelerden yapılmaktadır. Bireysel emeklilik üzerine dönem dönem kampanyalarını sürdüren banka, bireysel emeklilik sistemine başvuru sürecinde farklı nitelikte emeklilik planı öngörmektedir. Her bir sistemin ödenmesi gereken katkı payı farklı olurken, bireysel emeklilik sistemi ödeme gücü bakımından herkese hitap etmektedir. Emeklilik hakkı ve sosyal güvenlik avantajı sağlayan bireysel emeklilik sistemi, maddi açıdan kullanıcıları rahat bir emeklilik süreci yaşatmaktadır. Albaraka Türk Bireysel emeklilik sistemi başvurusu işlemi faizsiz bir işlem olduğu için tercih edilmektedir. Seçilen emeklilik fonun değiştirilmesi ile bireysel emeklik sistemine kolaylıkla giriş yapılabilmektedir. Pratik bir başvuru kaydı imkânı sağlayan bireysel emeklilik sistemine şubeye gitmeden de başvuru yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Sistemi Başvurusuna Kimler Katılabilir?

Albaraka Türk Türk bireysel emeklik başvurusuna katılabilecek kişiler şunlardır.

  • TC vatandaşı olanlar, mavi kart sahipleri
  • 18 yaşını doldurmuş olanlar
  • Herhangi bir kısıtlanması olmayan, medeni haklarını kullanabilen kişiler
  • Başvuru yapacak olan kişi yabancı ise, bireyse emeklilik sisteminde devlet katkısı avantajı olan haklardan yararlanmaktadır. Bu kişiler sisteme dâhil olsalar da devlet katkısı alamamaktadır.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Sistemine Başvururken Hangi Haklara Sahip Olabilirsiniz?

Albaraka Türk bireysel emeklilik sistemine başvuru yaparken sahip olabileceğiniz haklar öncelikli olarak sistemin gelir durumunuza göre ödeme yapma güvencesi sunmasıdır. Albaraka Türk bireysel emeklilik sistemine başvururken sahip olabileceğiniz diğer haklar şunlardır:

  • Bireysel emeklilik ödemeleri ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda ya da senede bir yapılmaktadır.
  • İstediğiniz zaman ödemelere ara verebilir, taksitlendirme limiti ve sürelerini değiştirebilirsiniz.
  • Emeklilik hakkı kazanan kişiler, birikimlerini toplu ya da aylık maaş olarak alabilmektedir.
  • Emeklilik yatırım fonları hakkında bilgi almak için uzmanlardan yatırım tavsiyesi alabilirsiniz.
  • Yatırım yapılan fon payını yılda maksimum 6 kere değiştirebilir, kendinize göre yeni bir yatırım fonu oluşturabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Konut Kredisi Kampanyası ve Şartları

Albaraka Türk Emeklilik Sistemine Şubede Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Albaraka Türk emeklilik sistemine şubeden başvuru yapmak için ilk önce size en yakın olan şubenin hangisi oluğunu öğrenmek için , https://www.albaraka.com.tr   linkine tıklamalısınız. Ana sayfada önünüze gelen şube ve ATM menüsüne gelerek bankanızın konum bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şubeye geldikten sonra banka yetkilisine bireysek emeklilik sistemine giriş yapma isteğinizi söylemelisiniz. Sisteme dâhil olmak için aranan şartları taşıyıp taşımadığınız kontrol edilerek, size verilen Albaraka Türk bireysek emeklik sistemi başvuru formunu doldurabilirsiniz. Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak siteme dahil olabilir, bankanın online internet sitesi üzerinden bireysel emeklilik işlem takibini yapabilirsiniz.

Telefon İle Albaraka Türk Bireyse Emeklilik Başvuru Nasıl Yapılır?

Telefon ile Albaraka Türk bireysel emeklilik sistemine başvuru yapma işlemi 0850 222 5 666 ya da 444 5 666 nolu destek hattından yapılmaktadır. Bu numaralar yardımı ile müşteri hizmetlerine bağlanılarak, size özel emeklik planının hangisi olduğunu öğrendikten sonra bireysel emeklik sistem başvurusunu yapabilirisiniz. Dâhil olacağınız emeklilik planını seçtikten sonra, müşteri hizmetlerinden sizden istediği müşteri kimlik bilgilerini doğru bir şekilde girdikten sonra sisteme dahil olabilirsiniz. Başvuru sürecinde müşteri destek birimi aracılığıyla bireyse emeklilik sistemine hızlıca giriş yapabilirsiniz.

Albaraka Türk bireysel emeklilik sistemi başvuru işlemlerinde cayma hakkı bulunmakta olup, sistemine dâhil olduktan ilk 2ay içinde ek masraf ödemeden bireysel emeklilik hakkında feragat edebilirsiniz. 2 ay geçtikten sonra böyle bir istekte bulunursanız bankanın katılım fonu, hizmet bedeli adı altında bir masraf talep ettiğini unutulamamalısınız. 0850 226 0 123 nolu müşteri destek hattını arayarak, bireyse emeklilik sistemi cayma işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İptal talebiyle yapılması gereken ödeme ve kazançlar hakkında yasal sınırlar çerçevesinde bankadan bilgiişlem talebinde bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.