Albaraka Türk Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

11.02.2021
737
A+
A-
Albaraka Türk Borsa Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Albaraka Türk borsa hesabı yatırım hesapları arasında yer almaktadır. Albaraka Türk, kira sertifikası ve yatırım fonlarının güvenle saklanmasını sağlayarak yatırımların değer kazanmasına yardımcı olur. Albaraka Türk borsa hesabı mevcut olmasa da, yatırımlarınızı değerlendirmenize yardımcı olacak seçenekleriniz bulunmaktadır. Banka müşterilerinin sermaye piyasası faaliyetlerinden kaynaklanan nakitlerini ya da sermaye piyasası araçlarını kendi bünyesinde saklamasına öznem verdiği için yetki almıştır. Yatırım hesapları ile paranız değerlenecek.

Albaraka Türk Fon İşlemleri Nelerdir?

Albaraka Türk fon işlemleri toplam hisse değeri, toplam portföy değeri, emir takip, fon alış ve fon satış olarak sıralanabilir. Toplam hisse değeri hesapta bulunan hisse senetlerinin son işlem fiyatları üzerinden hesaplanan toplam değeri ifade etmektedir. Fon alış kısmından yatırım hesabınızda yer alan mevcut nakit bakiyenizle yatırım fonu verebilirsiniz. Fon satış kısmında satış emri verirsiniz. Emir takipte ise yatırım hesabından vermiş olduğunuz yatırım fonu alış ve satış emirlerinin gerçekleşme durumunu takip etmiş olursunuz. Toplam portföy değerinde yatırım hesabında bütün varlıkların toplam değerini görebilirsiniz.

Albaraka Türk Halka Arz İşlemleri Nelerdir?

Albaraka Türk halka arz işlemleri arasında gerçekleşen talepler, kesin talep girişi ve ön talep girişi yer almaktadır. Gerçekleşen talepler kısmında kesin talep girişinden sonra halka arz sonuçlarını görürsünüz. Ön talep girişi ile yürürlükte halka arz olması halinde ön talebe gidilir. Halka arzlarda hisse senetlerinin kayda alınmasından önce yatırımcı talepleri belli bir fiyat aralığından toplanmış olur. Kesin talep girişi yürürlükte halka arz olması halinde taleplerin kesinleştiği kısma verilen isimdir. Kesin talep girişinin yatırımcı açısından bağlayıcılığı bulunmaktadır. Mutlaka halka arz sonuçlanıncaya kadar beklemek gerekir. Bu özelliği ile borsa hesabına benzetilmektedir.

Albaraka Türk Portföy Bilgileri Nelerdir?

Albaraka Türk portföy bilgileri kısmına geldiğiniz zaman, t+2 cari bakiye vb. başlıklar ile karşılaşırsınız. Bu başlık, hesabınıza ait olan hisse senedi satış işlemi gerçekleştikten 2 iş günü sonrasında yatırım hesabında bulunan nakit parayı ifade etmektedir. Yatırım hesabına ait hisse senetlerinin son işlem fiyatları üzerinden hesaplanan toplam değeri toplam hisse değeri olarak bilinmektedir. Toplam yatırım değeri ise yatırım hesabına ait tüm menkul kıymet varlıklarının toplam TL değerini ifade etmektedir. Burada hisse senedi ve fon gibi menkul kıymetlerin değerini de görürsünüz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Genel Müdürlüğü Nerede?

Albaraka Türk Anlık Veri İzleme Nedir?

Albaraka Türk anlık veri izleme anlık veri izleme ekranı üzerinde görülmektedir. BIST’de işlem gören bütün hisse senetlerinin hareketlerinin izlenmesi mümkündür. İnternet şubesinde katılım bankacılığı kriterlerine uymayan hisse senetleri bulunmaz. Bu senetlerle ilgili işlem yapılmamaktadır. Eğer söz konusu hisse senetleri ile alım satım yapmak isterseniz, bizim menkul değerler üzerinden işlem yapabilirsiniz. Hesap hareketlerini hesap hareketleri kısmında görebilirsiniz. Yatırım hesabına ait olan hisse senedi ve nakit hareketlerinin görülmesi mümkündür. Bu hareketler en çok 90 gün boyunca izlenmektedir.

Tıpkı borsa hesabında olduğu gibi yatırım hesaplarında da para transferleri yapılmaktadır. Yatırım hesabına haveleyi mevcut banka hesabınızdan yatırım hesabınıza anlık şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için katılma hesabını ya da özel cari hesabı kullanabilirsiniz. Banka hesabına havale özelliği de bulunmaktadır. Kullanılabilir durumda ve yatırım hesabında bulunan TL, anlık olarak banka hesabına transfer edilebilir. Para aktarımı yaparken yatırım hesabında en az 10 TL nakit paranın kalması zorunlu tutulmuştur. Bu şekilde para transferlerini hemen yapmak mümkündür.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.