Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

06.11.2019
1.065
A+
A-
Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Albaraka Türk’ten döviz alımı ve satımı saatleri hakkında bilgiler, Albaraka Türk Bankası kanalınca açıklanmaktadır. Albaraka Türk ile yapılan döviz alım satım işlemleri için belirlenen parasal oranlar, döviz alım satım saatleri uygulamalarına göre değişim gösterirler. Albaraka Türk ile günün 24 saati döviz alımı ve satışı işlemleri gerçekleştirilebilir. İşlemlerde kullanılan kur oranları hakkında farklılıklar ise işlem saatlerine göre belirlenir. Mesai süresine dahil Albaraka Türk döviz alış satış saatleri içerisinde döviz alımı ve satımı işlemleri için kur üzerinde belirlenen rakamlar ile işlem gerçekleştirilir. Mesai saatleri dışında kalan döviz alım ve satım işlemlerinde banka tarafından ekstra kur marjı ödemesi talep edilir. Döviz alımı ve satımı işlemleri için uygulanan Albaraka Türk Bankasına ait farklı bankacılık hizmet çeşitlerine yönelik döviz alış ve satış saatleri bilgilerini, saat uygulamalarının nasıl gerçekleştiğini, masraf alınan saat uygulamaları hakkında detayları, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

 Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri Nasıl Uygulanır?

Albaraka Türk döviz alışı satışı saatleri uygulamaları ile gün içerisinde farklı saatlerde yapılan alış ve satış işlemlerine yönelik belirlenen kur değerleri üzerinden alınan marj oranları farklılıklar gösterir. Bankanın, döviz alış satış saatlerine yönelik uygulamayı oluştururken izlediği adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Banka döviz alım ve satım işlemleri için gün içerisinde standart bir saat aralığı belirler.
 • Bu saat aralığı içerisinde yapılan döviz alışı ve satışı işlemlerinde, dövizin günlük kur değeri üzerinden işlem gerçekleştirilir.
 • Standart işlem saatlerinin dışında yapılan döviz alış ve satış faaliyetlerinde, banka döviz kuru değerine ek olarak kur marjı tutarı ödemesi talep eder.

Kur marjı tutarının talep edilmediği, döviz alım ve satım işlemlerine yönelik saat aralıklarını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Masraf Alınmayan Albaraka Türk Döviz Saatleri

Albaraka Türk’ün masrafsız döviz alış satış saatleri sayesinde döviz alımı ve satımı işlemlerine yönelik talepler için kur marjı tutarı ödenmek zorunda kalınmaz.  Bankanın gün içerisinde marj uygulaması yapmadan, güncel dolar kuruna göre alış ve satış işlemleri sağladığı saat aralıkları, şu şekilde sıralanır:

 • Albaraka Türk Bankası, sabah saat 08.00 itibari ile döviz alışı ve satışı işlemleri için açılış yapar.
 • Albaraka Türk Bankası saat 08.00’dan 17.00 saatine kadar döviz alışı ve satışı işlemleri için günlük güncel kur değerleri üzerinden işlem yapar.
 • Bu saat aralığında yapılan döviz alımı ve satımı işlemleri üzerinden her hangi bir kur marjı tutarı talep etmez.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Döviz alış ve satış işlemleri yapılırken bu saat aralığında, internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde veya telefon bankacılığı ile yapılan döviz alım ve satım işlemlerinde kişiden masraf talep edilmez. Saat 08.00 ila 17.00 saat aralığı bankanın döviz alım satım işlemleri için belirlediği mesai saati, standart işlem saati aralığıdır.

Masraf Alınan Albaraka Türk Döviz Saatleri

Masraf istenen Albaraka Türk döviz alım satım saatleri içerisinde yapılan döviz alışı ve satışı işlemleri için bankanın döviz kuruna ek olarak istediği kur marjı tutarı ödenir. Bu tutarın ödendiği döviz alım ve satım işlem saatleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Albaraka Türk, 08.00 ila 17.00 saatleri arasında kalan zaman dilimi haricinde yapılan tüm döviz alım satım işlemleri için kur marjı ödemesi talep eder.
 • Bu ödeme şubelerde, internet bankacılığında, telefon bankacılığında, mobil uygulamada yapılan tüm döviz alım satım işlemleri için talep edilir.

Bu masraf talebinin farklı bankacılık hizmetleri kullanımı ile yapılan döviz alışı ve satışı işlemlerinde hangi saatlerde, banka tarafından istenmediğini, alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk İşlem Limitleri ve Saatleri (Resmi Sayfa)

Şubeler İçin Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Albaraka Türk şubeleri döviz alışı satışı saatleri, mesai saatleri ile uyumlu olarak ayarlanır. Bankanın marj talep etmediği standart saat aralığı 08.00 ila 17.00 arasındadır. Bu duruma bağlı olarak şubelerden döviz ile ilgili yapılan işlemler için kur marjı uygulanmaz. Şubelere yönelik Albaraka Türk döviz alış satış saatleri şu şekilde sıralanır:

 • Albaraka Türk şubeleri döviz işlemleri için saat 09.00 itibari ile açılış sağlar.
 • Albaraka Türk şubeleri döviz işlemleri için saat 17.00 itibari ile kapanış gerçekleştirir.
 • Belirlenen bu saatler içerisinde döviz üzerinden yapılan işlemler için ekstra bir kur marjı oranı talep edilmez.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2021

Şubelerin döviz alım ve satım işlemleri için belirledikleri saat aralığı bankanın döviz alım ve satım işlemleri için belirlediği standart mesai süresi aralığında yer alır. Bu duruma bağlı olarak mesai saatleri içerisinde şubelerden yapılan döviz alım ve satım işlemleri için kur marjı talep edilmemektedir.

İnternet Bankacılığı İçin Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Albaraka Türk internet bankacılığı döviz alış satış saatleri, Albaraka Türk Bankası kanalınca belirlenmiştir. İnternet bankacılığı üzerinden 24 saat boyunca döviz alışı ve satışı gerçekleştirilir. İnternet bankacılığı için uygulanan döviz alış saatleri şu şekilde uygulanır:

 • İnternet bankacılığı ile 24 saat döviz alışı ve satışı yapılabilir.
 • İnternet bankacılığının döviz alış ve satış işlemleri için kur marjı talep etmediği standart işlem saati, 08.00 ila 17.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir.
 • Bu saatlerin dışında yapılan döviz alış satış işlemlerinde, banka internet bankacılığı işlemleri üzerinden kur marjı talep eder.
 • Bu marj, banka tarafından dövizin sahip olduğu günlük kur değeri üzerinden belirlenir ve internet bankacılığı işlemleri sırasında sistem tarafından, müşterilere iletilir.

İnternet bankacılığı yoluyla döviz alışı ve satışı 24 saat yapılabilir. Bu zaman diliminde banka tarafından açıklanan standart saat uygulamasının dışında kalan sürede yapılan işlemler için ekstra masraf talep edilir.

Telefon Bankacılığı İçin Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Albaraka Türk telefon bankacılığı döviz alım satım saatleri, banka tarafından yasal olarak belirlenir. Telefon bankacılığı yoluyla yapılan döviz alışı ve satışı işlemleri için belirlenen saatler şu şekilde sıralanır:

 • Telefon bankacılığı yoluyla yapılan döviz alış ve satış işlemleri için standart saat 09.00 ila 17.00 arasında işlem sağlanır.
 • Standart saatler içerisinde yapılan alış ve satış işlemleri için kur marjı talep edilmez.
 • Telefon Bankacılığı yoluyla döviz alımı ve satımı işlemleri 24 saat yapılabilir.
 • Standart saatlerin dışında kalan sürede yapılan alış ve satış işlemleri için kur marjı talep edilir.

Albaraka Türk telefon bankacılığı kullanılarak, şubelere gitmeye gerek duyulmadan döviz alım ve satım işlemleri gerçekleştirilir. Belirlenen standart saatler içerisinden yapılan alış işlemlerde daha avantajlı kur oranları üzerinden döviz alımı sağlanır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Şubeleri Nerede?

Albaraka Türk Mobil Uygulaması Döviz Alış Satış Saatleri

Mobil uygulama için Albaraka Türk döviz alış satış saatleri, Albaraka Türk Bankası tarafından yasal olarak belirlenmiştir. Bankanın müşterileri, ‘’Play Store’’ üzerinden telefonlarına yükledikleri ‘’Albarakamobil’’ uygulaması ile döviz alım ve satım işlemlerini 24 saat gerçekleştirir. Bu uygulama üzerinde belirlenmiş olan döviz alım saatleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

 • Albaraka mobil uygulaması ile saat 08.00 ila saat 17.00 arasında yapılan döviz alımı ve satımı işlemlerinde ekstra kur marjı tutarı talebinde bulunulmaz.
 • Bu saat aralığı işlemler için belirlenen standart saat aralığıdır.
 • Standart saatlerin dışında yapılan işlemler için uygulama üzerinden ekstra kur marjı talep edilir ve bu oran işlem sırasında uygulama tarafından kişiye aktarılır.

Mobil uygulama yoluyla, şubelere gidilmeye gerek kalmadan döviz alımı ve satımı için işlem sağlanır.

Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatlerine Göre Kur Değerleri

Albaraka Türk döviz alış satış saatleri kur değerleri üzerinden, saat 08.00 ila 17.00 arasında yapılan işlemlerde, dövizin günlük güncel kur değeri ile alım ve satım işlemleri yapılması sağlanır. Banka tarafından, bu saatlerin dışında yapılan işlemler için kur marjı tutarı talep edilir. Albaraka Türk döviz alış satış saatleri uygulamalarına göre kur değerlerini öğrenmek için izlenecek adımlar, şu şekilde sıralanır:

 • İnternet üzerinden, ‘’https://albaraka.com.tr/doviz-kurlari.aspx’’ adresine giriş yapılır.
 • Giriş ile görüntülenen sayfada o gün için döviz kuruna ait belirlenmiş olan alış ve satış değeri bilgisi yer alır.
 • Bu değerin Türk parası cinsinde tutarı, sayfa üzerinden görüntülenir.
 • Giriş ile görüntülenen ana sayfada aynı zamanda, Albaraka Türk Banka’sının saat 08.00 ila saat 17.00 arasında yapılan döviz alış satış işlemleri için kullandığı güncel döviz kuru rakamı görüntülenir.

Bu adres üzerinden günlük işlemlere dair kur rakam değerleri görüntülenerek, belirlenen değer üzerinden saat 08.00 ila saat 17.00 arasında döviz alış satışı gerçekleştirilir. Alım satım işlemleri internet bankacılığından, mobil uygulamadan, telefon bankacılığından ve şubelerden sayfada yer alan oranlar üzerinden yapılır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.