Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri Kaçtır?

26.08.2020
773
A+
A-
Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri Kaçtır?

Albaraka Türk döviz alışveriş işlemleri online olarak 7 gün 24 saat yapılabilir. Albaraka Türk döviz alış satış yapmak isteyen müşteriler SWIFT işlemlerini aynı şekilde günün her saatinde gerçekleştirebilir.

Albaraka Türk Döviz Alışverişi Nereden Yapılır?

Albaraka Türk müşterilerinin döviz alım ve satımlarını yapabilecekleri kanallar şu şekildedir:

  • Banka şubeleri
  • Mobil bankacılık
  • İnternet bankacılığı

İnternet bankacılığı ile her saat döviz işlemleri uygulanır. Banka sabah 08:00 ile akşam 17:00 arasında yapılan işlemlerde herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat bu saatler dışında yapılan döviz işlemleri için kur marjı uygulanır. Günlük kur değeri kaç ise bu rakam üzerinden bir marj belirlenir ve tüm müşterilere aynı değer uygulanır.  Ne kadar uygulandığı ekranda yer alır ve müşteriler işlem yapmadan önce bunu görür.

Banka şubelerinden döviz işlemi yapmak isteyenler sadece mesai saatleri içerisinde işlemlerini yapabilir. Bankanın tatil olduğu ve bu sebeple hizmet veremediği günleri şöyle verebiliriz:

  • Kurban Bayramı
  • Ramazan Bayramı
  • Milli bayramların tamamı
  • Yıl başı gecesinin ertesi günü
  • Hafta sonları

Belirtilen günler dışında özel sebeplerden dolayı tatil edilen günler de bulunur. Fakat bu günlerin bilgisi banka tarafından müşterilerine SMS ya da mail yolu ile iletilir. İşlemlerin yapılabildiği diğer bir yer ise mobil uygulamadır. Mobil uygulama da internet bankacılığı ile aynı işlemler için kullanılabilir. Kolay kullanımı sayesinde işlemler daha hızlı bir şekilde yapılabilir. Mobil bankacılık için müşteri şifresi temin edilmelidir ve onunla giriş yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk IBAN İçerisinden Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Bankası Döviz Alışverişi Limitleri Ne Kadar?

Albaraka Türk Bankası’ndan döviz almak ve satmak isteyen müşteriler günlük en fazla 150 Bin TL değerinde işlem yapabilir. Bu miktar bankanın kendi belirlemiş olduğu değerdir. Limit değerleri bankalar arasında farklılık gösterebilir. İşlemlerin yapılabildiği tüm Albaraka Türk araçlarında aynı limit uygulanır.

Satış ya da alış işlemlerinden sonra aynı ya da farklı banka hesaplarına para transferlerinde de aynı miktarda limit uygulanır. Aynı bankaya gönderilen para günün her saatinde hesaba ulaşır. EFT işlemlerinde aynı gün para gönderimi olması için sabah 08:30 ile akşam 17:00 arasında işlemler yapılmalıdır.

Albaraka Türk Bankası Döviz Kurları Nereden Takip Edilebilir?

Albaraka Türk müşterileri döviz ile ilgili bilgileri bankanın uygulamasından ve internet bankacılığı ile öğrenebilir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ekranın alt kısmın da günlük olarak kur ile ilgili bilgiler yer alır. Burada altın, Euro, dolar, vb. gibi tüm kurların en güncel halleri incelenebilir. Bunun yanı sıra bankanın resmi internet adresi olan “www.albaraka.com.tr”den müşteri girişi yaparak öğrenebilirler.

Albaraka Türk Finans Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Finansal hesaplama yapmak isteyen Albaraka Türk müşterileri bankanın “https://www.albaraka.com.tr/hesaplama-araclari.aspx” adresine girmelidir. Sayfanın sol kısmında yer alan hesaplama aracına tıklanmalıdır. Ardından “finansman” ya da “kar payı” hesaplama diye iki farklı seçenekten biri seçilmelidir. Gerekli miktar hesaplandıktan sonra “ödeme planını gör” sekmesine basılmalıdır. Bu şekilde hangi ay ne kadar ödeme yapılacağı ile ilgili bilgiler de öğrenilebilir.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Albaraka Türk müşterileri bireysel olarak taleplerini 0850 222 5 666 numaralı müşteri hizmetleri hattı üzerinden iletebilir. Bunun yanı sıra kurumsal müşteriler için destek hattı 444 5 666’dır. Her iki telefon numarası da 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bankacılık ve yatırım işlemleri ile ilgili her konuda destek verilerek sorunlar kısa süre içerisinde şubelere gitmeye gerek kalmadan çözüme kavuşur.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.