Albaraka Türk Esnaf Destek Paketleri Başvuru Şartları ve Limitleri

22.04.2020
616
A+
A-
Albaraka Türk Esnaf Destek Paketleri Başvuru Şartları ve Limitleri

Albaraka Türk esnaf destek paketi,  korona virüs nedeniyle esnaflara kolaylık tanımak adına bankanın müşterilerine sunduğu paketlerden oluşuyor. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın esnaf müşterileri için sunduğu Albaraka Türk esnaf destek paketleri başlığı altında, esnaflara şunlar sunuluyor;

 • 3 aylık personel giderlerini karşılama
 • Taksit ödemelerinin iki ay süreyle ertelenmesi
 • Bankamatiklerden çekilen para miktarının minimum tutarında artış
 • Kredi çekimlerinde daha uzun vadeli yapılandırma imkanı
 • Ödemeleri ilerleyen aylarda başlatabilme imkanı

Albaraka Türk esnaf destek paketi içeriğinde genel olarak esnaflara bunun gibi ayrıcalıklar tanınıyor. Esnaf destek paketleri kapsamında amaçlanan, esnaflara korona virüs zamanında destek sağlayabilmek.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Maksimum Çekim Limiti

Albaraka Türk esnaf paketi maksimum çekim limiti, bu paketin yayınlanmasıyla birlikte değiştirildi. Esnafların önceden bankadan çekebileceği maksimum çekim limiti, 2 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu paket kapsamında bankamatikten çekilebilecek maksimum limit, 5 bin TL’ye yükseltildi. Korona virüs dolayısıyla getirilen bu uygulama, esnafların  işlerinin virüsten en az seviyede etkilenmesini amaçlıyor. Albaraka Türk tarafından verilen bilgilere bakılırsa, bu sistem 30 Nisan’a kadar bu şekilde devam edecek.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Başvurusu

Albaraka Türk esnaf destek paketleri başvuruları için esnafların özellikle bir şey yapmaları istenmemektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası ile çalışan esnaflar, bankanın sunmuş olduğu bu paket içeriğinden yararlanabiliyor. Esnafların bu noktada yapması gereken şey;

 • Eğer esnaf destek paketi kapsamında, yararlanılmak istenilen bir destek varsa, bu konuyla alakalı Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan bilgi alınmalıdır.
 • Örneğin, personel maaşını Albaraka Türk’ten ödeyen esnaflar, Albaraka Türk ile iletişime geçerek, personel maaşlarının nasıl ödeneceği konusunu bankadan detaylıca öğrenip, bu fırsattan yararlanabilir.
 • Ya da acil ihtiyaçlar için kredi çekmek isteyen esnafların, yine banka ile iletişim kurması ve 30 Nisan 2021 tarihine kadar bu konuda esnaflara tanınan ayrıcalıklardan faydalanması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)

Esnaf destek paketi kapsamında sunulan ayrıcalıkların süresinin olması nedeniyle, bu konuda destek almak isteyen esnafların, belirtilen tarihlerden önce banka ile iletişim kurup, yararlanmak istedikleri konuda başvuru yapmaları gerekir.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Başvuru Şartları

Albaraka Türk esnaf destek paketleri başvuru şartları, tamamen Albaraka Türk müşterisi olup olmamanıza bakıyor.  Eğer banka müşterisiyseniz, sizden başka talep edilen pek bir şey kalmıyor. Şu hususlara dikkat edildiği sürece, sorunsuz bir şekilde esnaf destek paketlerinden yararlanılabiliyor;

 • Albaraka Türk’ün esnaf destek paketlerinden yararlanılması için belirlediği süre zarfında, esnafların bankadan almak istedikleri destek paketi için talepte bulunması gerekmektedir.
 • Esnaf destek paketleriyle sunulan avantajlardan yararlanmak için, esnafların Albaraka Türk bankası ile çalışan, personel maaşlarını Albaraka Türk üzerinden veren esnaflar olması istenmektedir.

Albaraka Türk’ün esnaf destek paketinden yararlanabilmek için bu iki hususa dikkat etmek, bankanın müşterilerinde aradığı şartlardır.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Albaraka Türk esnaf destek paketi başvuru evrakları söz konusu olduğunda, banka sizden ekstra bir evrak talebinde bulunmaz. Korona virüs dolayısıyla esnafa destek olmak amacıyla düşünülmüş bu paketler, olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde bu paketlerden yararlanabilmenizi sağlıyor. Albaraka Türk esnaf destek paketlerinden yararlanabilmek için, bankanın müşterisi olmanıza bağlı olarak, zaten banka üzerinde tüm bilgileriniz yer alıyor ve istediğiniz paketten 30 Nisan tarihine kadar istediğiniz zaman yararlanabilme şansına sahip oluyorsunuz. Kredi çekme paketini kullanmak isterseniz, o zaman kredi çekmek için gerekli evrakları toparlamanız istenebilir. Bunların neler olduğuna kısaca göz atıldığında,

 • Nüfus cüzdanınız
 • İş yeri belgeniz
 • Vergi levhası
 • İkametgah belgesi
 • Yıllık ciroyu gösteren bir belge
 • Gelirinizi resmi olarak gösteren belge

Gibi evraklar talep edilebilmektedir. Evrakların bankaya teslim edilmesinin ardından,  Albaraka Türk esnaf destek paketleri arasında yer alan uzun vadeli kredi çekme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Kâr Oranı

Albaraka Türk esnaf destek paketi kâr oranı, kredi çekmek istediğiniz takdirde uygulanmaktadır. Bankadan kredi almak isterseniz, bu kapsamda Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinde uygulanan kâr oranı, %0,99 olacaktır. Vade süreniz ya da kredi miktarınız değişse bile, kâr payı oranında bir değişiklik olmamaktadır. Ayrıca esnaf destek finansmanına özel platinum kart, iş için ayrı bussinnes kart, masrafsız bankacılık gibi özelliklerden de yararlanma şansına sahip olacaksınız.

2021 Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Diğer Detayları

Albaraka Türk esnaf destek paketi özellikleri, esnaflara bu süreç içerisinde şu ayrıcalıkları tanıyacak;

 • Mobil ve internet şubeleri üzerinden EFT ve havale işlemlerinden herhangi bir ücret tahsil edilmeyecek.
 • Eğer müşteriler isterlerse, POS ve ÖKC ücretlerini ödeme konusunda 3 ay erteleme talep edebilecekler.
 • Bu süreçte müşterilerin ekstra sermaye ihtiyaçlarının olması halinde, müşteriler bankadan ek limit talep etme hakkına sahip olacak.
 • ATM’den para çekmek isteyen müşteriler, yine verilen tarihe kadar maksimum 2 bin değil, 5 bin TL para çekebilecekler.
 • Banka içerisinden ya da PTT şubelerinden yapılan para çekme ya da para yatırma işlemlerinde, müşterilerden ücret alınmayacak.

Paketin müşteriler için sunduğu avantajlar bu şekildedir.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketlerinde Borç Erteleme

Albaraka Türk esnaf destek paketleri borç erteleme seçeneği kapsamında, daha önce banka üzerinden destek finansmanı almış esnaflar, borçlarını erteleyebilme şansına sahip olacak. Bankanın belirlediği kurallar çerçevesinde yararlanılabilen bu destek paketinde, korona virüsün yarattığı krize destek verebilmek için, esnaflar kredi ödemelerini 3 ay süreyle erteleyebilme şansına sahip olacak. Kredi çekmiş ve ödemesini ertelemek isteyen müşterilerin, banka ile iletişime geçerek, bu destek paketinden yararlanmak istediklerini belirtmeleri gerekiyor. Bu durumdan sadece talepte bulunan müşteriler yararlanabilmektedir. Bankadan kredi ödemenizin ertelenmesini talep etmezseniz, o zaman erteleme durumu olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Personel Maaşını Karşılama

Albaraka Türk esnaf destek paketi maaş karşılama, esnafların korona virüs nedeniyle, personel maaşları konusunda bankaları Albaraka Türk’ten destek alabilmelerini sağlıyor. Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerine özel olarak verilen maaş karşılama desteği, 3 ay süreyle esnafların personel maaş giderlerini Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden karşılayabilmelerini sağlıyor.

Bu paketten yararlanmak isteyen esnafların, 30 Nisan 2021 tarihine kadar Albaraka Türk Katılım Banka’ları ile iletişim kurmaları ve paketten yararlanmak istediklerini söylemeleri gerekmektedir. 30 Nisan 2021 tarihinden sonra bu paketlerden yararlanmak için başvuru şansı da bitmiş olacak.

Albaraka Türk Esnaf Destek Paketi Kapsamında Vade Süreleri

Albaraka Türk esnaf destek paketi vade süresi, bu süreçte normalden daha uzun taksitlere böldürülebilecek. Esnaflar çektikleri kredi için normal şartlarda, en fazla 60 ay vade ile kredi çekilebiliyordu. Bu süreçte yine esnafların isteğine bağlı olarak, daha uzun süreli vade seçeneklerinden yararlanılabilecek.

Albaraka Türk esnaf destek paketleri genel olarak bu şekildedir ve amaçlanan şey, Albaraka Türk müşterisi olan esnafların, korona virüsün işletmeler üzerinde yarattığı krizi en az zararla kapatabilmesini sağlamaktır. Ayrıntılı bilgi için Albaraka Türk’ün herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Ya da şubeye gitmek istemezseniz, Albaraka Türk web sitesinden ve müşteri hizmetlerine bağlanarak da bilgi alabilme şansına sahipsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.