Albaraka Türk Ev Kredisi Nasıl Alınır?

29.03.2021
599
A+
A-
Albaraka Türk Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Albaraka Türk ev kredisi kullanarak kendi evinizin sahibi olabileceğinizi biliyor musunuz? Hayalinizin evine sahip olmak için senelerce para biriktirme derdi yok! Bütçenizi zorlama derdi yok! Tam bütçenize uygun şekilde, düşük tutarlarda ve sizin belirleyeceğiniz ödeme planları ile ev sahibi olabilirsiniz. Nasıl mı? Albaraka Türk ev kredisi ile! Albaraka Türk ev kredisi kullanmak için uygun olan kişiler, ev almak için taksit ödemesi yaparlar. Taksitler düşük tutarlı ve uzun vadelidir. 36 aya varan vade seçeneklerinden faydalanmanız mümkündür. Ev sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey gerekli belgeler ile birlikte bankaya başvuru yapmaktır.

Albaraka Türk Ev Kredisi Ne Sunar?

Albaraka Türk ev kredisi tarafından sunulanlar başında bütçeye uygun oranlar gelir. Faiz miktarının uygun olması sayesinde geri ödeme yaparken kredi tutarından çok farklı bir ödeme ortaya çıkmaz. Cebinizden çok para çıkmasına gerek kalmaz. Ekspertizin yapacağı değerlendirme sonrasında belirlenen değer üzerinden isterseniz yüzde 80 isterseniz de yüzde 100 oranında kredi kullanabilirsiniz. Elbette yüzde yüz oranda kredi kullanabilmek için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekir. Ödeme yapacağınız taksit tutarı, ödeme gücünüze göre belirlenir. Yani ödemelerinizi yaparken rahat edersiniz. Ödeme zamanlarına bile banka görevlisi ile birlikte siz karar verirsiniz. Farklı ödeme türlerinde ödeme yapabilirsiniz. Albaraka Türk kredi kullanan kişiler için zorunlu konut sigortası, deprem sigortası ve hayat sigortası ürünlerini sunar.

Albaraka Türk Ev Kredisine Hangi Belgeler ile Başvuru Yapabilirim?

Albaraka Türk ev kredisine başvuru yapmak için gerekli olan belgeler mutlaka eksiksiz olarak tamamlanmış olmalıdır. Eksik belge ile başvuru yapan kişilerin başvuruları kabul olmayacaktır. Aşağıdaki belgeleri tamamladıktan sonra ilgili kanaldan başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz:

  • Nüfus kimlik belgesi,
  • Eğer kimlik belgeniz yoksa pasaport ya da sürücü belgesi de tercih edebilirsiniz,
  • Kişinin çalışma durumuna göre düzenlenmiş gelir belgesi,
  • Finansmana konu olan konutun tapu belgesi fotokopisi,
  • Banka tarafından talep edilen diğer bütün belgeler mutlaka tamamlanmalı ve ardından başvuru yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer bankaya kefille başvuru yapılıyorsa bu durumda kefil olacak kişinin kefillik şartlarını sağlamakla birlikte yukarıdaki belgelere de sahip olması gerekir.

Neden Albaraka Türk Ev Kredi Kullanmalıyım?

Albaraka Türk ev kredisi kullanmak kişilere çok sayıda avantaj getirir. Bu nedenle insanlar bankadan ev kredisi kullanarak ev sahibi olmak isterler. Ev kredisi kullana kişiler hem KKDF hem de BSMV den muaf olurlar. Yani ödenmesi gereken miktar otomatik olarak düşer. Tasarruf edebilirsiniz. Banka esnek ödeme planları sunduğundan, ödemenizi arzu ettiğiniz gibi yapabilirsiniz. Ödeme yaparken zorlanmazsınız ya da sıkıntı çekmezsiniz. Hayalinizdeki eve kavuşmanız için banka aracı olur ve artık hayallerinizi ertelemek gibi bir durum söz konusu olmaz. Üstelik ödemelerinizi uzun vadede ve düşük taksitte rahatlıkla yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Ev Kredi Kullanırken Ekspertiz Ücreti Ne Kadar Tutar?

Albaraka Türk ev kredisi kullanırken ekspertiz ücreti sabit değildir. Bu ücret banka ile anlaşmalı olan firma tarafından bankaya fatura edilir. Ücret tamamen ekspertiz firmasına gider. Finansman desteği almak isterim derseniz mutlaka bu bedeli ödemeniz gerekir. Albaraka Türk müşterilerine kolaylık sağlayarak sadece değerin yüzde 80 i için değil, aynı zamanda yüzde yüzü için de kredi kullanma imkanı sunar. Bu imkandan faydalanmak isteyen kişilerin ev teminatı ile birlikte ikinci ipotek göstermesi de zorunlu tutulmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.