Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanı

11.09.2021
608
A+
A-
Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanı

2019 yılında Albaraka Türk faizsiz araç finansmanı; kişilerin uygun kar oranları ile istedikleri taşıtı alabilmelerini sağlayan avantajlı bir hizmettir. Albaraka Türk faizsiz araç finansmanı almak isteyen kişilerin alacakları aracın gerçek değeri belirlenmektedir ve bu değerin belirli bir oranında kişilere finansman sağlanmaktadır. Sıfır araçlar ve ikinci el araçlar için araç finansman şartları farklı olmaktadır.

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansman Başvurusu İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Albaraka Türk faizsiz araç finansman başvurusu için gerekli şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmaları gereklidir.
 • Kredi notlarının yüksek olması gereklidir.
 • Herhangi bir bankanın kara listesinde olmaması gereklidir.
 • Kişilerin aylık düzenli gelirlerinin olması ve bu gelirleri de belgeleyebiliyor olmaları gereklidir.

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansman Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Albaraka Türk faizsiz araç finansman başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

 • Başvuru esnasında yanlarında nüfus cüzdanlarının olması gereklidir. Kişiler nüfus cüzdanlarının olmaması durumunda; geçici kimlik belgesi ile, pasaport ile veya sürücü belgesi ile de başvuru yapabilmektedirler.
 • İkamet ettikleri yerin muhtarından alabilecekleri ikametgah belgesi ile başvuru yapmaları gereklidir. İkametgah belgesine alternatif olarak kişilerin fatura ile de başvuru yapabilmesi mümkündür.
 • İlgili aracın ruhsat fotokopisi ile başvuru yapmaları gereklidir.
 • Memur iseler maaş bordroları ile, özel sektör çalışanı iseler maaş bordrosu ile şirket imza sirküleri ile birlikte, emekli iseler emekli aylık dökümleri ile, şirketleri var ise güncel vergi levhası ve bilanço ile, çiftçi iseler çiftçilik belgeleri ile, kira gelirleri var ise ilgili konutun tapu belgesi ve kira sözleşmesi ile, faiz gelirleri var ise faiz geliri elde ettikleri hesabın hesap cüzdanı ile başvuru yapmaları gereklidir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanının Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk faizsiz araç finansmanının özellikleri şunlardır:

 • Albaraka Türk faizsiz araç finansmanı almak isteyen kişiler; maksimum beş yaşındaki araçlar için bu desteği alabilmektedirler. Bu şartı sağlayan sıfır veya ikinci el araçlar için ise bir marka sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Alacakları aracın tutarı eğer 120.000 TL’nin altında ise; kişiler aracın değerinin %70’i oranında finansman desteği alabilmektedirler.
 • 120.000 TL’den fazla ise; kişilerin araçlarının değerinin 120.000 TL’sinin %70’i ve kalan tutarının da %50’si finansman desteği olarak verilmektedir.
 • 120.000 TL’den az olan sıfır bir araç için almak istiyor iseler 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır.
 • Değeri 120.000 TL’den fazla olan sıfır veya ikinci el araç almak istiyor iseler 48 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır.
albaraka arac kredisi basvuru

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanı Başvuru Ekranı

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansman Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Albaraka Türk faizsiz araç finansman başvurusu yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Albaraka Türk faizsiz araç finansman başvurusu yapmak isteyen kişilerin, kendilerine yakın bir Albaraka Türk şubesi bulabilmeleri için; https://www.albaraka.com.tr adresine giriş yapmaları gereklidir. Ardında sayfanın üst kısmında bulunan şube ve ATMlerimiz kısmına tıklayarak kendilerine yakın olan Albaraka Tür şubesini tespit edebilmektedirler.
 • Kişiler ardından gerekli belgeler ile birlikte Albaraka Türk şubesine gitmelilerdir.
 • İşlem sırası almalılardır ve işlem sırası kendilerine geldiğinde; Albaraka Türk banka görevlisine, faizsiz araç finansmanı almak istediklerini söylemeleri gereklidir.
 • Kişinin başvuru işlemi gerçekleştirildikten sonra başvuru değerlendirme süreci başlamaktadır. Kişi eğer ilgili finansmanı almaya uygun ise, verdiği bilgilerde eksik veya hata yok ise; kişinin başvurusu 24 saat içerisinde olumlu olarak sonuçlandırılmaktadır.

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansman Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

albaraka faizsiz arac finansmani hesaplama

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanı Hesaplama Aracı

Albaraka Türk faizsiz araç finansman hesaplaması yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Albaraka Türk faizsiz araç finansman hesaplaması yapabilmek için öncelikle https://www.albaraka.com.tr adresine giriş yapması gereklidir.
 • Ardından kişinin sizin için menüsünü seçmesi gereklidir.
 • Kişi ilgili menüden hesaplama araçlarını seçmelidir.
 • Ardından kişi açılan sayfadan finansman türünü, finansman tutarını, istediği vade tutarını seçmelidir. Kişi ödeme planını ve aylık ödemesi gereken taksit tutarını bu şekilde rahatlıkla hesaplayabilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanının 0 Araçlar İçin Örnek Hesaplamaları

Albaraka Türk faizsiz araç finansmanının 0 araçlar için örnek hesaplamaları şunlardır:

 • 60 ay vade ile 100.000 TL Albaraka Türk araç finansmanı alınması durumunda; aylık uygulanan kar oranı %1.39 olmaktadır ve aylık ödenmesi gereken taksit tutarı da 2.650,28 TL olmaktadır. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken tutar 159.017 TL olmaktadır. Kişiden 500 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
 • 48 ay vade ile 100.000 TL Albaraka Türk araç finansmanı alınması durumunda; aylık uygulanan kar oranı %1.39 olmaktadır ve aylık ödenmesi gereken taksit tutarı da 3.043,89 TL olmaktadır. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken tutar 146.107 TL olmaktadır. Kişiden 500 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.
ALBARAKA TÜRK ARAÇ KREDİSİ EKRANI (RESMİ SAYFA)

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansmanının İkinci El Araçlar İçin Örnek Hesaplamaları

Albaraka Türk faizsiz araç finansmanının ikinci el araçlar için örnek hesaplamaları şunlardır:

 • 48 ay vade ile 100.000 TL Albaraka Türk ikinci el araçlar için faizsiz araç finansmanı almak isteyen kişinin aldığı finansmana uygulanan aylık kar oranı %1.39 olmaktadır ve kişinin aylık ödemesi gereken taksit tutarı 3.043,89 TL olmaktadır. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken tutar 146.107 TL’dir ve kişiden alınan kredi tahsis ücreti 500 TL’dir.
 • 48 ay vade ile 50.000 TL Albaraka Türk ikinci el araçlar için faizsiz araç finansmanı almak isteyen kişinin aldığı finansmana uygulanan aylık kar oranı %1.39 olmaktadır ve kişinin aylık ödemesi gereken taksit tutarı 1.521,94 TL olmaktadır. Kişinin toplamda geri ödemesi gereken tutar 73.053 TL’dir ve kişiden alınan kredi tahsis ücreti 250 TL’dir.

Albaraka Türk Faizsiz Araç Finansman Kar Payı Değişim Örnekleri Nelerdir?

Albaraka Türk faizsiz araç finansman kar payı değişim örnekleri şunlardır:

 • Albaraka Türk faizsiz araç finansmanı kapsamında 36 ay vade ile 10.000 TL kredi alan bir kişinin 2019 yılının eylül ayında da ağustos ayında da ödemesi gereken aylık kar oranı %1.39 olarak sabit kalmaktadır.
 • Albaraka Türk faizsiz araç finansmanı kapsamında 48 ay vade ile 10.000 TL kredi alan bir kişinin 2019 yılının eylül ayında da ağustos ayında da ödemesi gereken aylık kar oranı %1.39 olarak sabit kalmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.