Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi

13.12.2019
2.140
A+
A-
Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatı kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için zorlanmak istemeyen kişileri bekliyor! Banka tarafında sunulan ihtiyaç kredisi fırsatları faiz oranı içermediğinden, yalnızca çektiğiniz kredi kadar ve banka masraflarını öderseniz. Eğer evlenmek istiyor, düğününüzü nasıl yapacağınızı düşünüyor ve masraflardan endişe duyuyorsanız Albaraka’nın sunduğu kredi fırsatlarından faydalanmanın tam zamanı geldi! Gerekli kredi notuna sahip olmanız ve kredi kullanımınıza engel bir durum olmaması halinde, siz de ihtiyaç kredisi çekerek, nakit derdinden kurtulun!

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi fırsatı özellikleri nakit paraya sıkışan müşterileri bekliyor. Bankanın sunduğu kredi sayesinde:

 • TV,
 • Beyaz eşya,
 • Mobilya,
 • Klima,
 • Bilgisayar gibi ihtiyaçlarınızın satın alımında finansman desteği alabilirsiniz.

Aldığınız ürünlerin geri ödemesini yaparken 60 aya kadar vade yapabilirsiniz. Bu sayede harcamanızı ödenilebilecek minik parçalara bölmüş olursunuz. Dilerseniz ödemelerinizi 3 ayda bir, 2 ayda bir ya da değişken tutarlar ile ödeyebilirsiniz. Böylece her ay taksit ödeme derdinden kurtulursunuz.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isterseniz bankanın size en yakın şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın size en yakın şubesinin nerede olduğunu öğrenmek için, banka resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sayfanın en alt kısmına geldiğinizde sol alt kısımda size en yakın şube ve atm’ler seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayın ve ihtiyaç kredisi çekmek için size en uygun yeri seçin.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Sigorta ve Kasko

Kredi başvurusunu yapmak ve kredi kullanımı hakkında bilgi almak için banka çağrı merkezini arayabilirsiniz. Telefonlarınızdan 0 850 222 5 666 ya da 444 5 666 numaralarını arayabilirsiniz. Dilerseniz bankanın internet adresi üzerinden sorun çözelim kısmına tıklayın ve buradan öğrenmek istediklerinizi banka temsilcilerine aktararak kafanızdaki soru işaretlerini kaldırın.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Şartları Nelerdir?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu şartları yerine getiren kişiler, bankaya başvuru yapabilirler. Bankaya başvuru yapan kişilerin:

 • En az 18 yaşında olmaları,
 • Bankaya gelir belgesi göstermeleri,
 • Kredi notlarının riskli aralıkta yer almaması,
 • Kredi kullanımlarına engel durumlarının olmaması,
 • Daha önceden yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmaları,
 • Bankanın sunduğu gerekli şartları yerine getirmeleri,
 • Gerekli başvuru belgelerini tamamlamaları,
 • Kredi borcu olmaması gerekmektedir.

Şartları yerine getiren kişilerin başvuru bilgileri değerlendirmeye alınarak, incelenir. Başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olması halinde kişilere geri dönüş sağlanır.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu Yaparken Hangi Belgelerin Tamamlanması Gerekiyor?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler eksik olursa banka yapılan başvuruyu değerlendirmeye almayacaktır. Başvuru yapan kişinin başvurusunun reddedilmesi kredi notunda düşüş yaşanmasına neden olur. Bu nedenle belgelerinizi bankaya beyan etmeden en az bir kere eksiklik olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Başvuru sırasında:

 • Kredi başvuru belgesi (Bankanın online adresinden ya da banka şubelerinden temin edilebilir.),
 • TC kimlik belgesi, pasaport, ya da ehliyet,
 • Gelir belgesi (çalışma durumuna göre düzenlenmiş olmalı),
 • Varsa kefile ve gösterilecek teminata ilişkin belgeler yer alır.

Başvuru yapan kişilerden banka ekstra belge talep etme hakkında sahiptir. Belgelerin eksik olması halinde banka başvuruyu reddedebilir.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Hizmet Masraf Oranları Ne Kadar?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi için masraf oranları hizmet üzerinden hesaplanmaktadır. Her bir hizmet ücreti için azami oran belirlenmiştir ve bu oran aşılmaz. Hizmet türüne göre, hizmet aldığınız ücret üzerinden hesaplama yapılabilir. Bu hesaplamalarda ücret ne kadar fazla ise hizmet ücreti de o oranda fazla olur.

 • 1 ile 24 ay arasında kar oranında faydalanmanız halinde alınacak olan azami oran yüzde 1.06’dan fazla olamaz.
 • Aylık maliyet oranı yüzde 1.35’tir.
 • Yıllık maliyet oranı yüzde 17.49’dur.
 • 25 ile 36 ay arasında kar oranında faydalanmanız halinde sizden alınacak olan azmi oran yüzde 1.08 olur.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Nasıl Bir Banka?

Kredi çekmeden önce bütün masraflar hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Çünkü kredi kullandığınız zaman yalnızca çektiğiz kredi miktarı kadar ücret ödemekle yükümlü değilsinizdir. Banka hizmet bedeli, sigorta ücretleri ve kar oranı gibi diğer ekstra ücretler bulunur.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı (Resmi Sayfa)

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2021 Başvurusu için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi için başvuru şartları tamamlanmadan banka yapılan başvuruları kabul etmez. Bankadan kredi çekmek isteyen bir kişinin:

 • 18 yaşını doldurmuş, reşit bir birey olması gerekir,
 • Başvuru yapan kişi TC vatandaşı olmalıdır,
 • Başvuruda bulunan kişinin kredi kullanımına engel durumu bulunmamalıdır.
 • Kişinin aynı ya da başka bankaya kredi borcu bulunmamalıdır.
 • Başvuruda bulunan kişinin bankaya gösterebileceği sabit ve resmi bir geliri olmalıdır.
 • Bankanın talep etmesi halinde teminat ya da kefil gösterilmesi gerekir.
 • Başvuru için gerekli başvuru belgeleri tamamlanmalıdır.
 • Kredi çekmek isteyen kişileri yüz kızartıcı suçlarda hüküm giymemesi gerekir.

Bu şartları uygun olan kişiler bankaların çeşitli kanalları aracılığı ile başvurularını iletebilirler. Banka yetkilileri kendilerine gelen başvuruları inceledikten sonra, geri dönüş sağlayarak müşterilerini bilgilendirirler.

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredi 2021 Örnek Hesaplama Nasıl Olur?

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi örnek hesaplaması sayesinde kredi çekmeden önce yapmanız gereken ödeme miktarı konusunda bilgi sahibi olursunuz. 10 bin TL krediyi 24 ay vade ile çekmeniz halinde, aylık ödemeniz gereken taksit miktarı 486 TL olacaktır. Toplam maliyet ise 11 bin 667 TL olur. Maliyet oranı yüzde 1,32 üzerinden hesaplanmıştır. Kar payı oranı ise yüzde 1,06’dır.

10 bin TL değerinde krediyi dilerseniz 36 ay vade ile de çekebilirsiniz. Bu durumda kar payı oranı düşer, yüzde 1,08 üzerinden hesaplanır. Maliyet yüzde 1,33 üzerinden hesaplanır. Aylık taksiti 349 TL’dir. Toplam maliyet oranı 12 bin 577 TL’dir. Kredi çekerken en fazla 60 aya kadar vade yapabilirsiniz. Bu durumda aylık ödemeniz gereken taksit miktarı düşse de toplam maliyet oranı artar. Taksitleriniz bittiğinde toplam 14 bin 724 TL ödemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Albaraka Türk Faizsiz İhtiyaç Kredi 2021 Başvuru Adımları Nelerdir

Albaraka Türk Bankası’ndan ihtiyaç kredisi başvuru adımları takip edilerek kolay ve pratik şekilde başvurunuzu iletebilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken şey ne kadar miktarda ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi belirlenmektir. Ardından, ödemeniz gereken aylık taksit tutarının ne kadar olacağını göz önünde bulundurun ve buna göre vade belirleyin. Banka şubelerinden ya da banka online sitesi üzerinden kredi başvuru formunu indirin. Formda boşlukları uygun şekilde, eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. Evraklarınızı bankaya iletin. Ardından ihtiyaç kredisi başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek için bekleyin. Banka yetkilileri yaptığınız başvuru konusunda siiznle en kısa zamanda iletişime geçerek gerekli bilgileri verir. Kredi onaylanınca banka şubesine imza için davet edilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.