Albaraka Türk Faizsiz Konut Kredisi

28.10.2021
819
A+
A-
Albaraka Türk Faizsiz Konut Kredisi

Albaraka Türk Konut Kredisi, herkesi ev sahibi yapmak amacıyla kampanya haline getirilmiştir. Kira ödemek yerine bütçeye göre düzenlenmiş Albaraka Türk faizsiz Konut Kredisi imkanlarından herkes kendine en uygun ödeme yöntemini bularak faydalanabilir. Albaraka Türk konut finansmanı, gerek uzun gerekse de kısa vadeli ödeme planları ile çekilebilir. Konut kredisine, dileyenler şubeye giderek, dileyenler ise internet bankacılığı veya Albaraka Mobil uygulaması üzerinden başvurabilirler.

Albaraka Türk Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Albaraka Türk ev kredisi imkanlarından hangi miktara ne kadar ödeme yapabileceğinizi, Albaraka Türk resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Belirlediğiniz vadeye, çekeceğiniz kredinin tutarına ve kar oranına göre belirlenen bu krediyi, belirtilen linke tıklayarak hesaplayabilirsiniz: https://www.albaraka.com.tr/tr/hesaplama-araclari/finansman-hesaplama/konut-finansmani-hesaplama

Finansman tutarının ve vadenin girilmesiyle birlikte, aylık taksit yükünüzün ne kadar olacağını bu hesaplama motoru sayesinde öğrenebilirsiniz. Taksit miktarını artırmak veya azaltmak için ay olarak hesaplanan vade sayısını değiştirebilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Konut kredisine başvurmanın 4 farklı yolu vardır. Başvuru yapmak için Albaraka Türk müşterisi olmak zorunluluğu, internet şubeden başvuru yapılabilmesi sayesinde ortadan kalkmıştır. Başvuru yolları şunlardır:

 • Albaraka Türk Web Sitesi
 • Albaraka Mobil Uygulaması
 • SMS
 • Şube

Albaraka Türk Konut Kredisi SMS İle Başvurma

Kısa mesaj göndererek başvuru yapma seçeneği, kolaylığı ve hızlı oluşu ile önce çıkmaktadır. SMS ile başvuru yapmak için Albaraka Türk müşterisi olmanız gerekli değildir. Başvuruyu yapabilmek için tek yapmanız gereken, 4462’ye bir kısa mesaj göndererek ön başvuru işlemini tamamlamaktır.

Albaraka Türk Konut Finansmanı (Resmi Sayfa)
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk ATM En Yakın Nerede?

Albaraka Türk Konut Kredisi Özellikleri

Konut kredisini öne çıkaran özellikler, şu şekilde listelenebilir:

 • Satın almak istediğiniz konut için çekmek istediğiniz kredi, 120 aya kadar vade şansı verir. Taksit süresini 120 aya kadar uzatarak ödeme planınızı kolaylaştırabilirsiniz.
 • Taksit ödemelerinizi, aylık ve eşit olan taksit miktarları halinde veya her ay düzenli olan farklı ödeme şekillerine göre düzenleyebilirsiniz.
 • Eğer hali hazırda bir konuta sahipseniz ve yeni bir evi satın almak için krediyi kullanmak istiyorsanız, ek olan bu gayrimenkulünüzü teminat olarak gösterebilirsiniz. Teminat işlemini uygulamayı seçmeniz halinde yeni alacağınız eve, eski konutun ekspertiz değerinin %100’ü kadar kredi tutarına sahip olabilirsiniz.
 • Konut kredisini kullanmak için konut kat mülkiyetini veya kat irtifakı tapusunu ibraz etmeyi seçebilirsiniz. Bu özelliklere sahip Albaraka faizsiz Türk Konut Kredisi fırsatlarından siz de hemen yararlanabilir ve hayalinizdeki eve kolayca sahip olabilirsiniz.
 • Ekspertiz işlemlerinin tamamı, Albaraka Türk ile anlaşmalı çalışmakta olan SPK lisanslı bir kuruluş tarafından yapılmak durumundadır.

Albaraka Türk Konut Kredisi Başvuru Şartları

Konut kredisine başvurmak için kimi şartları karşılamanız gereklidir. Aşağıda belirtilen bu şartlara uygunluk sağlamayanların başvuruları olumsuz yönde değerlendirilmektedir:

 • Konut kredisine başvurmak isteyen kişinin 18 yaşını geçmiş olması gereklidir.
 • Konut kredisinden bireysel olarak yararlanmak isteyenlerin şu belgeleri sunması gereklidir: “Kimlik kartı, gelir belgesi, maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren iş yeri onaylı belge, satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi”
 • Konut kredisinden serbest meslek sahibi biri olarak yararlanmak isteyenlerin sunması gereken belgeler ise şunlardır: “Vergi levhası, onaylı bilanço, gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, mevcut ise tapu fotokopisi veya birden fazlaysa tüm tapuların fotokopileri, gelir belgesi, imza beyannamesi ve gerekli olduğu belirtiliyor ise aynı evraklarla birlikte kefiller”
 • Konut kredisinden tüzel kişi olarak yararlanmak isteyenlerin bankaya sunması gerekenler: “Satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi, varsa ortakların kimlik kartları noter onaylı şirket imza sirküsü, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son 3 yıla ait gelir ve bilanço tablosu, son 3 yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisi”
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu

Başvuru şartlarına uygunluk gösteren herkes, Albaraka Türk faizsiz Konut Kredisi başvurusunda bulunabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.