Albaraka Türk Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

20.07.2020
763
A+
A-
Albaraka Türk Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk bankası fatura ödeme işlemleri Albaraka Mobil, internet şube, ATM ve Alo Albaraka üzerinden yapılmaktadır. Yaygınlaşan dijital kanallar sayesinde Albaraka Türk fatura ödeme işlemlerini temassız bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. İnternet şube müşterileri Albaraka Türk’ün resmi internet sitesi üzerinden şifre ile giriş yaparak fatura ödeme işlemi yapabilirken, mobil şubede uygulama üzerinden tek bir tık ile fatura ödemesi yapılabilmektedir. ATM’ler üzerinden ise kartlı ve kartsız işlemler sekmelerinden fatura ödemesi gerçekleştirilmektedir.

Albaraka Türk ATM’lerinden Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk ATM’lerinden fatura ödemeleri kartlı ve kartsız olarak yapılabilmektedir. Kartlı olarak ATM üzerinden fatura ödeme işlemi gerçekleştirilirken kart takıldıktan sonra ödemeler sekmesine gidilmelidir. Ödemeler sekmesinden fatura ödemeleri tercih edildikten sonra kurum seçimi yapılmalıdır. Kurum seçimi de yapıldıktan sonra fatura hesap bilgileri girilerek yatırılacak olan faturalar görüntülenir. Onay vererek fatura ödemesi müşterinin Albaraka hesabından gerçekleştirilir.

Kartsız olarak ATM üzerinden fatura ödemesi yapabilmek için kartsız işlemler sekmesi tercih edilmelidir. Kartsız işlemler üzerinden fatura ödemeleri sekmesine gidilerek yine kurum ve fatura sahibinin bilgileri girilerek otomatik açılan para bölmesine para yerleştirilir. Onay verilerek fatura ödeme işlemi gerçekleştirilir.

Albaraka Türk İnternet Şubeden Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk internet şubesi üzerinden fatura ödemesi yapabilmek için öncelikle Albarak müşterisinin internet bankacılığı şifresi ile giriş yapması gerekmektedir. İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra Albaraka Türk fatura ödeme işlemi için “ödemeler” menüsü tercih edilmelidir. Fatura ödemesi yapılacak olan kurum ve fatura bilgileri girildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Araç Kasko ve Sigorta Paketleri

Albaraka Türk Mobil Şube Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

Albaraka mobil şube uygulaması aracılığıyla fatura ödemesi yapabilmek için Android ve IOS cep telefonuna uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Cep telefonuna indirilen uygulama üzerinden mobil şube şifresi ile giriş yapıldıktan sonra işlem menüsüne tıklanmalıdır. İşlem menüsü üzerinden kurum ödemeleri sayfası açıldıktan sonra kurum seçimi ve fatura bilgileri aracılığı ile faturalar görüntülenmektedir. Görüntülenen faturalar arasından seçim yapılarak ödeme işlemi anında gerçekleştirilmektedir.

Mobil şubede aynı zamanda ödenen faturanın kaydı da oluşturulabilmektedir. Faturanın kaydı oluşturularak bir sonraki ödemede herhangi bir fatura bilgisi girmeye gerek kalmadan tek bir tıkla ödeme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kaydedilen fatura “kayıtlı ödemeler” başlığında yer almaktadır.

Albaraka Türk Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Albaraka fatura ödemelerinin yanı sıra hem mobil şube hem de internet şube üzerinden fatura ödeme talimatı da verilebilmektedir. Fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda faturalar her ay direkt olarak hesaptan ödenmektedir. Albaraka Türk fatura ödeme talimatı vermek için yine internet bankacılığı şifresi ile mobil şube ya da web şubeye giriş yapılıp, “talimatlarım” kısmından seçim yapılmalıdır. Aynı zamanda 0850 222 56 66 numaralı Alo Albaraka hattı üzerinden de otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Albaraka Türk Ödemeleri İçin Günlük Limit Ne Kadar?

Albarak Türk üzerinden yapılan ödeme işlemleri için günlük bazda limit belirlenmektedir. Günlük olarak Albaraka fatura ödeme işlemleri için belirlenen limit ve saatler aşağıdaki gibidir:

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Kredi Kartı ve ÖzellikleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.