Albaraka Türk Genel Müdürlüğü Nerede?

07.10.2021
1.225
A+
A-
Albaraka Türk Genel Müdürlüğü Nerede?

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü İstanbul ilinin Ümraniye ilçesinde bulunur. Tam açık adresi Saray Mahallesi, Doktor Adnan Büyükdeniz Caddesi No:6 Ümraniye/İstanbul adresidir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü iletişim telefon numarası ise (0216) 666 01 01 numaralı sabit telefondur. Bu numara üzerinden genel müdürlüğe hafta içi sabah 09:00 ve akşam 17:30 saatleri arasından ulaşılabilir. Telefon ile iletişim yerine faks ile iletişim tercih eden kişiler için ise Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlüğü faks numarası (0216) 666 16 00’dır.

Ayrıca mesai saatleri dışında Albaraka Türk Katılım Bankası ile iletişime geçmek isteyen kişilerin araması gereken telefon numarası 444 5 666’dır. Bu numara Albaraka Türk Çağrı Merkezi numarasıdır.

Albaraka Türk Katılım Bankası Misyonu ve Vizyonu Nedir?

Albaraka Türk Katılım Bankası misyonu ve vizyonu faizsiz bankacılık ve İslam bankacılığıdır. Albaraka Türk  Katılım Bankası, Türkiye’de faizsiz bankacılık ve katılım bankacılığı konusunda ilk banka olma unvanını taşır.

Albaraka Türk Katılım Bankası 1985’ten bu yana yalnızca Türkiye’de değil tüm Ortadoğu Bölgesi’nde hizmet vermekte olan bir bankadır.

Albaraka Bankacılık Grubu Ortadoğu Bölge’sinin güçlü sermaye gruplarından biridir. Ayrıca İslam Kalkınma Bankası bünyesinde de yer alır.

Yaklaşık 35 yıldır Türkiye’de aktif olarak hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası 5411 sayılı Bankacılık Kanunu bünyesinde hizmet verir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Türkiye’deki Şubeleri Nelerdir?

Albaraka Türk Katılım Bankası Türkiye’deki şubeleri ülkenin dört bir yanına dağılmış durumdadır. Yaklaşık 60 ilde şubeler bulunur. En fazla şubenin bulunduğu il İstanbul’dur. Neredeyse İstanbul’un her ilçesinde bir şubesi bulunur.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

Bankanın çalışma saatleri sabah 08:30 öğle 12:30 arasıdır. 1 saatlik öğle tatili sonrası öğleden sonra çalışma saatleri ise 13:30 ve akşam 17:00 saatleri arasıdır. Albaraka Türk resmi internet sitesinde konum bilgileri ile kişi kendine en yakın şubeyi ya da ATM cihazını bulabilir ve işlemlerini kolaylıkla halledebilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Engelli Şube Sistemi Nedir?

Albaraka Türk Katılım Bankası engelli şube sistemi engelli vatandaşlar için özel olarak tasarlanmış şubelerin bulunduğu sistemdir. Bu tarz şubelerin iç dizaynı engelli vatandaşların rahatlığı ve konforu düşünülerek yapılmıştır. Bu sayede engelli vatandaşlar dilerler ise bu şubelere giderek fiziksel olarak çok daha az zorlanarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bu şubelerin de çalışma saatleri diğer Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinin çalışma saatleri ile aynıdır.

Albaraka Türk Katılım Bankası engelli şube listesi aşağıdaki gibidir:

 • İstanbul – Kozyatağı Şubesi
 • İstanbul – Sefaköy Şubesi
 • İstanbul – Bahçelievler Şubesi
 • Ankara – Etlik Şubesi
 • İzmir – İzmir Gıda Çarşısı Şubesi
 • Konya – Yeni Toptancılar Şubesi
 • Mersin- Tarsus Şubesi
 • Kayseri – Sivas Caddesi Şubesi
 • Kayseri – Kayseri Şubesi

Albaraka Türk Katılım Bankası İhbar Hattına Nasıl Ulaşılır?

Albaraka Türk Katılım Bankası ihbar hattı iletişim numarası (0216) 666 0 999 numaralı telefondur. Ayrıca bir diğer seçenek de Albaraka Türk Katılım Bankası resmi web sitesi üzerinden online olarak ihbarda bulunmaktır. Resmi web sitesine giriş yapıldıktan sonra online ihbar hattı aracılığı ile kolaylıkla ihbarda bulunulabilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Albaraka Türk Katılım Bankası müşteri hizmetleri telefonu isteyen kişilerin 7 gün 24 saat ulaşabileceği ve banka ile ilgili her yardımı alabileceği hizmettir. Bu hizmetin iletişim numaraları (0850) 222 5 666’ ve 444 5 666 numaralarıdır. Ayrıca Türkiye dışı ülkelerden müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen kişiler de +90 216 444 5 666 numaralı telefonu kullanmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Katılma Hesapları Nelerdir?

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Hizmetleri Nelerdir?

Albaraka Türk Katılım Bankası genel hizmetleri içinde ilk olarak faizsiz bankacılık hizmeti yer alır. Faiz sistemi ile çalışmayan bu banka helal bankacılık sistemi olarak adlandırılan kar payı sistemi ile çalışır. Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından verilen hizmetler şunlardır:

 • Karlı ve cari bireysel hesaplar açılabilir.
 • Kredi kartı ve banka kartı alınabilir.
 • Bireysel ihtiyaç, konut ve taşıt finansmanları alınabilir.
 • Özel bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilir.
 • Sigorta ve bireysel emeklilik yaptırılabilir.
 • Yatırım ve ürün hizmetlerinden faydalanılabilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası hizmetleri ve iletişim yöntemleri bunlardır. İlgili kişiler kolaylıkla merak ettikleri her konuyu yetkili çalışanlardan öğrenebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.