Albaraka Türk Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

12.02.2021
1.073
A+
A-
Albaraka Türk Gümüş Hesabı Var Mı? Nasıl Açılır?

Albaraka Türk gümüş hesabı bulunmamaktadır. Albaraka Türk sayesinde yatırımlarınızı gümüş hesabı ile olmasa da farklı şekillerde değerlendirme imkanınız bulunmaktadır. Paranız yatırımla değerlenir. Yatırım hesaplarını bunun için tercih edebilirsiniz. Albaraka Yatırım Hesapları sayesinde yatırım fonlarınızın güvenle saklanmasını sağlayabilirsiniz. Yatırımlarınız için değer yaratmak isterseniz Albaraka Türk doğru yerdir. Banka müşterilerinin sermaye piyasası faaliyetlerinden kaynaklanan nakitleri kendi bünyesinde saklama yetkisine sahiptir.

Albaraka Türk Fon Alırken İşlem Saatleri Nelerdir?

Albaraka Türk fon alırken işlem saatleri belli esaslara göre düzenlenmiştir. Müşteri eğer alım emrini saat 12:00’ye kadar vermişse emir verdikten sonraki günün sabahı yani t + 1 belirlenen pay fiyatından fonunu satın almış olur. Seçilen fon adedi satın alımdan sonra müşterinin hesabına geçer buna da t + 2 adı verilmektedir. Pazartesi günü saat 11:00’da fon almak isteyen müşteri talebini iletir ve Salı sabahı açıklanan fon fiyatından alım yapmış olur. Bu durumda müşteri a tipi fon aldığı zaman fon fiyatını bilmemiş olur. Satın alma işleminin Çarşamba günü yapılmak istenmesi halinde ise Salı sabahı açıklanan fiyat üzerinden fon adedi hesabı geçilmiş olur. Müşteri, Salı günü satın almış olunan fonu hesabına geçmesini beklemeden satabilir.

Albaraka Türk Fon Satarken İşlem Saatleri Nelerdir?

Albaraka Türk fon satarken işlem saatleri bir örnekle şu şekilde açıklanabilir: Pazartesi günü saat 11:00’da fon satmak isteyen müşterinin talebi Salı sabahı açıklanacak olan fon fiyatı üzerinden gerçekleştirilir. Satış karşılığı oluşacak tutar da müşterinin hesabına Çarşamba günü geçer. Pazartesi saat 14:00’da fon satmak isteyen müşterinin ise müşteri talebi Çarşamba sabah açıklanacak olan fon fiyatı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Satış karşılığı olan tutar müşterinin hesabına Perşembe günü geçer. Bu özellikler gümüş hesabı işlemleri ile benzerlikler göstermektedir. 12:00’an önce alım emri vermeniz halinde, A tipi fon için gerçekleşme fiyatı t + 1 dir. Hesaba geçme tarihi ise T + 2 ‘dir. 12:00’adn sonra alım emri vermeniz halinde, a tipi fonlar için gerçekleşme fiyatı t+2 üzerinden belirlenecektir. Hesaba geçme tarihi ise t + 3 olacaktır.

Albaraka Türk ile Hangi Fon İşlemleri Yapılır?

Albaraka Türk fon işlemleri arasında şunlar yer alır:

  • Toplam portföy değerini görüntülemek,
  • Emir takip,
  • Fon satmak,
  • Fon almak,
  • Toplam hisse değerini görüntüleme hizmetlerinin hepsinden yararlanabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk KOBİ Destek Kredisi ve Başvurusu 2021

Toplam hisse değeri son işlem fiyatları üzerinden hesaplanmış olan toplam hisse senetlerinin değerini ifade etmek için kullanılmaktadır. Toplam portföy değeri ise yatırım hesabında bütün varlıkların toplam değerini ifade eder. Emir takip ile yatırım hesabından verilmiş olan hem alış hem de satış emirlerinin gerçekleşme durumunu izleyebilirsiniz. Fon alım emrini fon alıştan ve satış emrini ise fon satıştan vermiş olursunuz.

Albaraka Türk Halka Arz İşlemleri Nelerdir?

Albaraka Türk halka arz işlemleri arasında:

  • Gerçekleşen talepleri görüntüleme,
  • Kesin talep girişi yapma,
  • Ön talep girişi yapma yer almaktadır.

Diğer gümüş hesabı işlemlerinde olduğu gibi gerçekleşmiş olan işlemleri gerçekleşen talepler kısmından görebilirsiniz. Halka arz sonuçlarını burada görmek mümkündür. Kesin taleplerin gerçekleşmesi için halka arzın sonuçlanmasına kadar beklemek gerekir. Kesin talep grişinin yatırımcı açısından bağlayıcı olduğunu unutmamak gerekir. Ön talep girişi ise yürürlükte halka arz olması halinde yapılmaktadır. Kimse açısından bağlayıcılık ya da herhangi bir yükümlülük bulunmaz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.