Albaraka Türk Havale Nasıl Yapılır?

31.12.2020
567
A+
A-
Albaraka Türk Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk hesabınızdan başka bir banka hesabına veya isme göndereceğiniz parayı kolaylıkla ve hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. Albaraka Türk hesabınızdan dilediğiniz banka hesabına veya kişi adına EFT ve havale yolu ile para gönderebilirsiniz. Albaraka Türk’ün bir şubesinden diğerine, hesabına veya adına transfer yapabilirsiniz. Size en yakın Albaraka Türk şubesinden elektronik havale ve EFT işlemleri yapmak için online bankacılık hizmetini kullanabilir veya 444 5 666 Alo Albaraka’yı arayabilirsiniz.

Albaraka Türk ATM’lerinde Para Transferleri Nasıl Yapılmaktadır?

Albaraka Türk ATM’leri ile hem kartlı hem de kartsız işlemler yapılır. Bu işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kartsız işlemler,
 • Kartlı işlemler.

Albaraka Türk ATM’lerinden Kartsız İşlem Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk ATM’leri üzerinden “Kartsız İşlemler” sekmesine ile , T.C. numarası veya cep telefon numarası ile fatura, SGK veya MTV ödemeleri gerçekleştirmek mümkündür. Aynı şekilde “Kartsız İşlemler” menüsüne tıklanarak cep telefonlarına TL yüklemesi yapılabilir, bir başkasının veya kendi hesabına T.C. kimlik numarası veya cep telefon numarası ile kartsız bir şekilde para yatırma işlemi yapma fırsatı elde edebilirsiniz. “Kartsız İşlemler” sekmesine tıklanarak çıkan ekrana T.C. kimlik numarası ve cep telefon numarası yazılıp sonraki adımda kredi kartının üzerinde yer alan rakamları da yazarak kart borcunuz da Albaraka Türk ATM’leri aracılığı ile ödemeyebilirsiniz.

Albaraka Türk ATM’lerinden Kartlı İşlem Nasıl Yapılır?

ATM ile kartlı işlemler bölümünden cari hesabına günün her saatinde para yatırımı yapılmaktadır. Cari hesabındaki bakiye, IBAN numarası ve hesap bilgileri de ATM aracılığı ile öğrenilmektedir. Döviz alım ve satım işlemleri 7 gün 24 saat yapılabilir. Albaraka Türk banka kartı veya kredi kartı şifreleri değiştirebilir. Kart ile ATM’lerden fatura, SGK ve MTV ödemeleri gerçekleşebilir. Cep telefonlarına hesaptan TL yüklemesi yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Şube Sayısı Kaç?

Albaraka Türk Nöbetçi Transfer Sistemi Nedir?

Bankanın nöbetçi havale hizmeti kapsamında, Albaka Türk EFT saatleri dışında işlem yapılabilmektedir. Bunun için Albaraka Türk İnternet veya mobil uygulama cep telefonuna indirilmelidir. Döviz işlemleri 24 saat yapılabilmekte, nöbetçi vardiyalar yapılabilmektedir. Havale işlemlerinde mahsup edilen tutar 8 Türk Lirası’dır.

Albaraka Türk Katılım Bankası ATM’lerinin Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk ATM’leri şubelerinin bulunduğu tüm illerde bulunmaktadır. Albaraka Türk Katılımcı Banka şubelerinden hemen hemen tüm işlemlerinizi ATM aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. ATM üzerinden para çekme, para yatırma, başvuru, kredi kartı işlemleri ve finansman gibi birçok bankacılık işlemini sıra beklemeden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın ATM’yi görüntülemek için web sitesi, internet şubesi veya mobil şubemizdeki “Şube ve ATM’lerimiz” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Burada tüm Albaraka Türk şubeleri ve ATM şubeleri, tam adresler ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankasında EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Albaraka Türk ile yapılan EFT ücretleri şu şekilde listelenmiştir:

 • Kasada EFT için 5 TL,
 • Hesaptan 1000 TL EFT için 5 TL,
 • Hesaptan 1000-50.000 TL yapılan EFT işlemi için 10 TL,
 • 50.000 TL EFT için 100 TL,
 • Geç EFT işleminde 1000 TL için 2.5 TL,
 • 16:00’dan sonra yapılan 50.000 TL EFT için 50 TL,
 • İnternet, mobil, ATM ve çağrı merkezi ile yapılan EFT için 0 TL,
 • Düzenli EFT talimatlarında 5 TL,
 • Toplu EFT talimatında ise 5 TL ücretler alınır.

Ayrıca Albaraka Türk ile 24 saat havale yapılabilirken, EFT işlemleri için başlangıç saati 08:30 ve bitiş saati 17:15 olarak belirlenmiştir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.