Albaraka Türk Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

22.07.2020
1.116
A+
A-
Albaraka Türk Hesaba Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk hesaba para yatırma işlemleri için farklı yöntemler bulunmaktadır. Albaraka Türk para yatırma işlemi kişinin kendi hesabına ya da başkasının hesabına yapılmaktadır. Her iki işlem için de kişinin kart numarası, hesap numarası veya IBAN bilgilerinin kullanılması gerekmektedir. Farklı başlıklarda incelenen para yatırma yöntemlerinde günlük limitler de kullanılan kanala göre değişiklik göstermektedir.

Albaraka Türk Para Yatırma Yöntemleri Nelerdir?

Albaraka Türk bankası para yatırma yöntemleri iki farklı başlıkta incelenmektedir: Albaraka Türk ile kendi mevduat hesabına para yatırma ve başkasının hesabına para yatırma. Bu iki farklı seçenekte de Albaraka Türk kullanıcıları bankacılık hizmetlerinden faydalanarak birçok farklı kanal aracılığı ile para yatırma işlemi yapabilmektedir. Para yatırma işlemlerinin gerçekleştirilebileceği kanallar ise aşağıdaki gibidir:

  • Mobil uygulama ile başka banka hesabına para yatırma
  • Albaraka Türk şubelerinden kendi hesabına para yatırma
  • Albaraka Türk şubelerinden başka banka hesabına para yatırma
  • Albaraka Türk ATM’leri ile başka banka hesabına para yatırma
  • Albaraka Türk ATM’leri ile kendi hesabına para yatırma

ATM’den Albaraka Türk Hesaba Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk hesabına ATM üzerinden para yatırma işlemi için hesap sahibinin mevduat hesabı kartının yanında olması gerekmektedir. Albaraka Türk para yatırma işlemi için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

  • ATM’de kart takıldıktan sonra şifre ile giriş yapılmalıdır.
  • Bankacılık işlemleri sekmesine gidilir.
  • İşleme açılan başlıklar arasında “kendi hesabına para yatır” seçeneği tercih edilir.
  • Seçim sonrası görüntülenen ekranda tutar bilgisi girilir. Tutar girildikten sonra onay verilir.
  • Yazılan tutarda nakit para ATM üzerinde otomatik olarak açılan para yatırma bölmesine yerleştirilir ve para yatırma işlemi gerçekleştirilir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Bursa Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Albaraka ATM’sinden Başka Hesaba Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk ATM’lerinden başkasının hesabına para yatırma işlemleri yine kartlı olarak yapılabileceği gibi kartsız olarak da yapılabilmektedir. Albaraka ATM’sinden başkasının hesabına kartla para yatırmak isteyenler “kendi hesabına para yatır” seçeneği yerine “başkasının hesabına yatır” seçeneği tercih edilmelidir. Daha sonra ise paranın yatırılması istenen hesabın bilgileri girilerek para yatırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Kartsız olarak ATM’den başkasının hesabına para göndermek için yapılması gerekenler ise aşağıdaki gibidir:

* ATM’de kartsız işlemler menüsünden para gönderme sekmesi seçilmelidir.

* Para gönderme seçeneği tercih edildikten sonra paranın gönderileceği hesabın numarası ya da IBAN bilgisi girilmelidir.

* IBAN ya da hesap numarası bilgileri girildikten sonra yatırılmak istenen tutar otomatik açılan bölmeden yatırılmaktadır.

Mobil Uygulama ile Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Albaraka Mobil uygulaması ile para yatırma işlemi için yapılması gereken öncelikle mobil uygulamanın indirilmesidir. Temassız kullanım sağlayan mobil uygulama ile Albaraka para yatırma işlemi sayesinde ATM ya da şubeye gitme zorunluluğu yoktur. Mobil uygulama üzerinden para yatırma işlemi için izlenmesi gereken işlem sırası aşağıdaki gibidir:ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.