Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

14.07.2021
459
A+
A-
Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

Albaraka hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur. Bankadaki TL, Döviz veya Altın cinsinden olan tüm cari ve katılma hesaplarında hesap işletim ücreti uygulaması bulunmaz. Hesap sahibinden hiçbir koşul talep edilmeden Albaraka Türk hesap işletim ücreti tahsil edilmez. Bunun yanına yine aynı bankadaki başka bir hesaba yapılacak döviz havaleleri ücretsiz şekilde gerçekleşir. SWIFT içerikli olan döviz havaleleri bu ücretsiz transfer uygulamasına dahil değildir. TL cinsinden yapılacak havale ve EFT işlemleri yurt içi bankalarda ücret alınmadan yapılır. Bankamızın mobil ya da internet şubesinden yapabileceğiniz diğer ücretsiz işlemler arasında kredi kartı, MTV, fatura ve Trafik Para Cezası ödemeleri bulunur. Ücretsiz yapılan diğer işlemlerle ilgili detayları Albaraka Türk internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk havale yapmak için bankan sunduğu farkı yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz. Havale ve EFT işlemleriyle kendi banka hesabınızdan başka bir hesaba ya da isme para gönderebilirsiniz. Havale Albarak Türk şubesinden, İnternet şubesinden ve 0850 222 56 66 numaralı Alo Albaraka hattından yapılabilir. İnternet şubesi üzerinden günün 24 saati havale yapmanız mümkündür. Yaptığınız havale gün içinde karşı tarafın hesabına geçecektir. Bireysel ve kurumsal hesaplar arasındaki belirli işlem limitleri vardır.

Albaraka Türk EFT Ücreti Alıyor Mu?

Albaraka Türk EFT ücreti şubeden yapılan para transferlerinde alınır. Müşteriler EFT’leri İnternet Şubesinden, Mobil Şubeden, ATM’den ya da çağrı merkezinden ücretsiz yapabilir. Albaraka Türk hesap işletim ücreti olmadığı gibi bu EFT gönderme yöntemlerinde de ücret alınmaz. Sadece şubelerden yapılan EFT’ler için ücret kesilir. Bankanın rutin çalışma saatleri içerisinde kesin EFT ücreti gönderilen para miktarına göre değişir. Albaraka Türk Bankası ortalama EFT ücretleri şu şekildedir:

  • 1000 TL’ye Kadar EFT Ücreti: 5,00 TL
  • 1000 TL – 50.000 TL EFT Ücreti: 10,00 TL
  • 50.000 TL Üzeri EFT Ücreti: 100,00 TL
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Kredi Kartı ve Özellikleri

Bu miktarlar düzenli ve rutin dışı gönderimlere göre değişiklik gösterebilir.

Albaraka EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Albaraka EFT’nin hesaba geçmesi genellikle 10 ile 20 dakika içerisinde gerçekleşir. EFT göndermek için hafta içi 08:30 ile 17:15 arasındaki mesai saatlerini seçebilirsiniz. Mesai saatleri dışında yalpan EFT işlemleri Nöbetçi Transfer hizmetiyle yapılır. Nöbetçi Transfer ile mesai dışında ve hafta sonunda belli bir ücret karşılığında Mobil ya da İnternet Şubesinden EFT yapma avantajınız vardır. Mesai saatlerindeki EFT’ler ortalama 20 dakika içinde karşı tarafa ulaşır ancak bazı günlerde bu yoğunluktan dolayı gecikmeler olabilir. Dilerseniz İnternet Şubesinden EFT işlemini iptal etme hakkınız vardır. Bunun dışında EFT işleminde sorun yaşadıysanız Albaraka Türk çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Albaraka internet bankacılığı için öncelikle bankanın internet sitesine girilir. İnternet Şubesi’ndeki “Yeni Üyelik” kısmına tıklanarak gerekli bilgiler boş alanlara doldurulur. Albaraka kart sahibi olanlar adımları takip edip şifre alarak internet bankacılığını kullanabilir. Kart sahibi olmayanlar önce şubeye başvuru yapmalıdır. Albaraka Türk mobil şifre ve internet şubesi şifre işlemlerinin tamamı güvenli şekilde yürütülür. İnternet bankacılığı için şifrenizi belirlerken 8-12 karakter arasında harf ve rakam kullanmanız gerekir. Kullanıcı adı, doğum tarihi gibi kişisel bilgileri içermeyen bir şifre seçilmesi önemlidir. İnternet bankacılığına girerken ŞifreSMS, ŞifreMobil ve ŞifreAl gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İşlemlerinizi tamamladıktan sonra İnternet Şubesi’ndeki sağ üst köşedeki “Güvenli Çıkış” seçeneğine tıklayarak hesabınızdan çıkarsınız.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.