Albaraka Türk IBAN İçerisinden Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

25.05.2020
1.469
A+
A-
Albaraka Türk IBAN İçerisinden Hesap No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk IBAN sorgulama yapmak için banka resmi adresini ziyaret edebilirsiniz. Hesaplama işlemlerini tamamlamak için banka size şu bilgileri girmenizi isteyecek:

 • Albaraka Türk müşteri numarası,
 • Albaraka Türk hesp no.

Albaraka Türk müşteri numaranız 8 basamaktan oluşur. Hesap numarasında ise toplam 6 hane bulunmaktadır. Yukarıda belirtilen bilgileri girdiğiniz anda karşınıza IBAN no çıkar. IBAN no TR26 ile başlar. Toplam 26 haneden oluşur.

Albaraka Türk IBAN No Ne İşe Yarar?

Albaraka Türk IBAN No para transferi, havale ve EFT gibi işlemler için gereklidir. IBAN no bildiğiniz zaman bu işlemleri çok kısa süre içinde pratik bir şekilde halledebilirsiniz. IBAN no yalnızca kendi hesabınız için gerekli değildir. Para transferi yapacağınız başka hesap için de IBAN no gerekebilir. Bunun için müşteri no ve hesap no bilgilerinin bilinmesi yeterlidir.

Albaraka Türk IBAN No Doğrulama Nedir?

Albaraka Türk IBAN No Doğrulama yaparak IBAN nonun kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Bunu yapmak için Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu doğrulama sayfasına girin. Bu sayfadan hem IBAN nonun kime ait olduğunu hem de hangi bankaya ait olduğunu görebilirsiniz. Yurt dışı IBAN numaralarını da aynı şekilde doğrulama yaparak sorgulayabilirsiniz.

Albaraka Türk IBAN No Kaç Haneden Oluşur?

Albaraka Türk IBAN No toplam 26 haneden oluşur. İlk başta TR ülke kodunu temsil eder. TR’den sonra gelen iki rakam kontrol basamaklarıdır. Ardından 5 haneli banka kodu gelir. Tek haneli rakam rezerv alan hanesidir. Son olarak 16 hane de hesap nodur. Avrupa Birliği’nde ve dünyadaki pek çok ülkedek İBAN no uygulaması vardır. Türkiye’de herkesin IBAN nosu vardır. En çok 36 karakterden oluşabilen bu numaraların sayısı farklı ülkelerde değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Mobil Şube Özellikleri Nelerdir?

Müşteri Hizmetlerinden Albaraka Türk IBAN No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerinden IBAN no sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için telefonlarınızdan Albaraka Türk müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası 444 5 666’dır. Dilerseniz  telefonlarınızdan 0 850 222 56 60’ı arayarak da müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ben telefonla konuşmak istemem derseniz size en yakın banka şubelerini ziyaret ederek de IBAN no sorgulayabilirsiniz. Banka çalışanlarına IBAN no sorgulaması yapmak istediğinizi söylediğinizde size yardımcı olacaklardır.

Albaraka Türk Dijital Bankacılık Özellikleri Nelerdir?

Albaraka Türk Dijital Bankacılık sahip olduğu avantajları nedeniyle pek çok müşteri tarafından tercih edilmektedir. Şubede yapılan işlemlerin tümü internet şubesi üzerinden de yapılabilir. Dijital bankacılık sayesinde 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet alabilirsiniz. Bütün bankacılık işlemlerini en hızlı şekilde tamamlayarak zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler dijital bankacılığı kullanıyor. Dijital bankacılığı kullandığınız zaman işlem maliyetleriniz de düşmüş oluyor. Yatırım ürünlerinin takibi de dahil, bütün işlemler gerçekleştirilebilir. Hem de hem fatura hem de vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Dijital Bankacılık Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir?

Albaraka Türk Dijital Bankacılık üzerinden yapılabilecek işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sigorta ve emeklilik işlemleri,
 • Hesap işlemleri,
 • Kar işlemleri,
 • Ödeme işlemleri,
 • Finansman işlemleri,
 • Yatırım işlemleri,
 • Güvenlik işlemleri,
 • Başvuru işlemleri,
 • Dış ticaret işlemleri,
 • Üye iş yeri işlemleri,
 • Nakit yönetimi işlemleri,
 • Kalan limit görüntüleme,
 • Kampanya iletişim tercihleri,
 • Giriş sayfası ayarı.

Albaraka Türk banka fiziksel şubelerine bizzat giderek hizmet almak zorunda değilsiniz. Dijital bankacılık sayesinde nerede bulunduğunuz fark etmeksizin bütün bankacılık işlemlerini hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Döviz Alış Satış SaatleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.