Albaraka Türk IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

02.09.2021
180
A+
A-
Albaraka Türk IBAN Numarası Nasıl Öğrenilir?

Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden sahip olunan kartlar ile ilgili IBAN bilgisi edinmek isteyen kişiler için Albaraka Türk IBAN numarası sorgulama işlemi Albaraka Türk kanalları üzerinden kolayca gerçekleşebilmektedir. Albaraka Türk IBAN numarası nasıl öğrenilir diyen müşteriler için Albaraka Türk’ün kanalları üzerinden müşteri hizmetlerini arayabilir, mobil bankacılık uygulamasını kullanabilir, ATM’lerden sorgulatabilir ya da Albaraka Türk web sayfası üzerinden sorgulama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Albaraka Türk IBAN numarası sorgulamak için pek çok kanal bulunmaktadır. Albaraka Türk’ün bu kanalları üzerinden işlemlerinizi hızla halledebilir, IBAN numarası sorgulaması yapabilirsiniz. Albaraka Türk IBAN numarası sorgulama kanalları ise şunlardır,

Mobil Bankacılık:

 • Albaraka Türk mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indiriniz.
 • Uygulamaya kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş sağlayınız.
 • Ana menü üzerinde yer alan Hesaplarım bölümü üzerinden Albaraka Türk’e kayıtlı hesaplarınızdan IBAN numarası sorgulatmak istediğiniz hesabınızı seçerek işleme devam ediniz.
 • Ekran üzerinde yer alan bilgilerden IBAN numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri:

 • Albaraka Türk müşteri hizmetleri 0850 222 5 666 numaralı hattı arayarak IBAN numaranızı müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

ATM ile:

 • Albaraka Türk ATM’sine gidiniz ve IBAN öğrenmek istediğiniz kartınızı yerleştiriniz.
 • Hesap Bilgileri bölümü üzerinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Albaraka Türk ATM’leri üzerinden kartınız olmasa bile IBAN’ınız ile para transferi yapabilirsiniz. Albaraka Türk ATM’den IBAN ile para transfer işlemleri için şu adımları takip etmelisiniz,

 • Albaraka Türk ATM’sine giderek Giriş tuşuna basınız.
 • Daha sonra ekran üzerinde Kartsız İşlemler menüsü bulunacaktır. Bu menüyü seçiniz ve devam ediniz.
 • Ardından Para Yatırma seçeneğini seçiniz.
 • T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerini giriniz.
 • Telefona bir şifre gelecektir. Bu şifreyi ilgili alana giriniz ve devam ediniz.
 • İşlem için Ödeme Türü ekranı gelecektir. Ödeme türünü seçiniz ve devam ediniz.
 • Daha sonra IBAN No menüsüne gidiniz.
 • 16 haneli IBAN numarasını girerek devam ediniz.
 • Para haznesi açılacaktır, bu hazneye göndermek istediğiniz miktarda para yerleştiriniz.
 • Karşınıza yatırmış olduğunuz para miktar bilgisi çıkacaktır. Bu ekrandan işlemininiz doğru ise tekrar Devam tuşuna basınız ve işleminiz tamamlanmış olacaktır.
İlginizi Çekebilir:  İstanbul Senetle Ev Satılan Konut Projeleri

Albaraka Türk Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Albaraka Türk kanalları üzerinden IBAN numarası öğrenme işlemlerinin nasıl yapılacağı bilgisini detayları ile verdik. Peki, hesap numaramı nasıl öğrenebilirim diye soranlar için, Albaraka Türk hesap numarası ise aynı IBAN numarası sorgulamasında takip edilen kanallar üzerinden öğrenilebileceği gibi aynı zamanda IBAN numarası üzerinde yer alan 16 hanelik sayı dizisi de size hesap numaranızı verecektir. IBAN numarası üzerinde ülke kodu, kontrol basamakları ve banka kodu bulunmaktadır. Bu kodların ardından ise 16 hanelik sayı dizisi sizin hesap numaranızı vermektedir.

Albaraka Türk Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Albaraka Türk hatalı IBAN’a para transfer işlemi yapanlar, para iadesi alabilir miyim, param yanar mı diye kaygılanmaktadır. Albaraka Türk hatalı IBAN’a yapılan para transferlerinde para iadenizi kısa süre içerisinde gerçekleştirecektir. Paranızın iade edilmediği durumlarda ise Albaraka Türk müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Albaraka Türk müşteri hizmetlerine ise, 0850 222 5 666 numaralı hattı arayarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilir, hatalı IBAN’a para gönderdiğinizi bildirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinde görüşme gerçekleştirdiğiniz temsilci size yardımcı olamıyor ise, size en yakın Albaraka Türk şubesine gidiniz. Albaraka Türk şubesi üzerinde bulunan yetkili ile görüşme sağlayarak hatalı IBAN’a para transferi yaptığınızı bildiriniz. Yetkili işleminiz ile ilgilenecektir.

Bu yazı kapsamında Albaraka Türk IBAN numarası nasıl öğrenilir konusu incelenmiştir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.