Albaraka Türk İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

23.07.2020
584
A+
A-
Albaraka Türk İnsan Kaynakları İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk bankası insan kaynakları pozisyonuna başvuru işlemleri için öncelikle bankanın resmi internet sitesi üzerinden açık pozisyondaki ilanların kontrol edilmesi gerekmektedir. Açık olan insan kaynakları pozisyonu için Albaraka Türk iş başvurusu yapılabilmektedir. İnsan kaynakları pozisyonu için Albaraka Türk’ün resmi internet sitesi ve kariyer.net adreslerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra değerlendirmeye alınan özgeçmişlerde uygun olan adaylar tecrübe durumuna göre sınava alınmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylara iş teklifi, başarısız olan adaylara ise e-posta yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Albaraka Türk İşe Alım Süreci Nasıl İlerler?

Albaraka Türk’te açık pozisyonlar için işe alım süreci başvuru sonrasındaki değerlendirmeye göre gerçekleşmektedir. Açık olan pozisyonlara başvuru yapılabilmesi için adaylardan belli şartları sağlaması beklenmektedir. Şartları sağlayan adaylar arasında değerlendirme yapılmaktadır. Değerlendirme sonucunda ise adaylar sınava tabi tutulmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylar iş teklifi alırken, başarısız adaylar e-posta yolu ile bilgilendirilir. Söz konusu işe alım süreci insan kaynakları pozisyonunda farklı iken diğer pozisyonlarda farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak mülakatlar esas alınarak işe alım süreci gerçekleştirilmektedir.

Albaraka Türk Çalışanlarına Hangi Avantajları Sağlamaktadır?

Albaraka Türk çalışanlarına sağlanan avantajlar dil bilgisi ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Albaraka Türk iş başvurusu yapıp mülakatı da olumlu sonuçlanan adaylar sağlanan dil tazminatı ve sosyal yardımlardan faydalanabilmektedir. Yabancı dil tazminatı ve sosyal yardımlara ilişkin avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

  • TOEFL sınav sonucuna göre çalışanlara İngilizce dil tazminat ödenmektedir.
  • Fransızca gerektiren birimlerde çalışanlara DALF, DELF ve TEF sınav sonuçlarına göre Fransızca dil tazminatı ödenmektedir.
  • Arapça dil tazminatı da yapılmaktadır.
  • Evlenen personellere evlilik yardımı, eşi ya da kendisi doğum yapan personellere doğum yardımı yapılmaktadır.
  • Yılda bir kez tüm personele giyim yardımı yapılmaktadır.
  • Tüm personele öğle yemeği için yemek kartı verilmektedir.
  • Çocuklu personele iki çocuğa kadar her ay Gelir Vergisi ve SGK istisna tutarı kadar çocuk yardımı yapılmaktadır.
  • Genel Müdürlük’teki personellerin ulaşımını kolaylaştırmak için çeşitli güzergahlara servis sağlanmaktadır. İkameti farklı noktalarda olan personellere yol yardımı da yapılmaktadır.
  • SGK’ya ek olarak anlaşmalı olunan özel sigorta şirketi aracılığıyla personellerin hastane ve muayene masraflarının bir kısmı karşılanmaktadır. Sağlık sigortası eş ve çocukları kapsayacak şekilde düzenlenmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk POS Cihazı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Çalışanlarının Maaşı Neye Göre Belirlenmektedir?

Albaraka Türk’te çalışan personellerin maaşları tecrübe ve pozisyona göre değişiklik göstermektedir. Çalışanların alacakları ücret işe alım sürecinde personele bildirilmektedir. Personelin alınacağı pozisyona göre belirlenen maaşın yanı sıra her yıl Ocak ayında maaş zammı yapılmaktadır. Ocak ayında piyasa koşulları baz alınarak yapılan zamlarda personelin tecrübesi de belirleyici bir etken olarak yer almaktadır. Ücret artış oranları ise performans değerlendirme sonuçlarına göre belirlenmektedir.

Albaraka Türk Pozisyonlarına Başvuru Şartları ve Açık İş Pozisyonları Nelerdir?

Albarka Türk işe alım koşullarında öncelikle aday personelin mezun olduğu bölüme bakılmaktadır. Personelin mezun olduğu bölümle ilgili olarak yaptığı başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Albaraka Türk iş başvurusu sürecinde adayın 28 yaşını geçmemiş olması, erkek adayların askerliğini yapmış olması gibi koşullar da işe alımlarda belirleyicidir.

Bankanın işe alıma açtığı pozisyonlar resmi internet sitesi ve kariyer.net adresinde ilan edilmektedir. Açık pozisyonların görüntülendiği bu iki internet sitesinden de tek bir tıkla başvuru yapmak mümkündür.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.