Albaraka Türk İnsan Kaynakları Başvuru

24.09.2019
657
A+
A-
Albaraka Türk İnsan Kaynakları Başvuru

Albaraka Türk insan kaynakları departmanı, iş başvurusu yapabileceğiniz departmanlardan biridir. Albaraka Türk Katılım Bankası bünyesinde çalışmak isteyenlerin iş başvurusu yapabileceği bölümlerden biri de İnsan Kaynakları bölümüdür. Albaraka Türk İnsan Kaynakları bölümünde çalışmak için öncelikle bankanın şartlarına uygun olmalısınız. Banka ihtiyaç duyduğunda yılın belli zamanları personel alımı yapmaktadır. Bankanın resmî sitesinden ve kariyer sitelerinden açık pozisyonları takip edebilirsiniz.

Albaraka Türk’te Çalışmak

Albaraka Türk’te kariyer yapmak, kendi deyimleriyle sağlıklı bir iş ortamında gelişmek ve ilerlemek anlamına gelmektedir. Çalışanların en merak ettiği konulardan biri olan maaşlarda da adil bir ücret politikası izlenmektedir. Her pozisyona kalifiye eleman istihdam eden bu bankanın Türkiye’deki tüm şubelerinde çok sayıda çalışan bulunmaktadır. Birçok farklı departmanı ve iş konumu olan Albaraka Türk Katılım Bankası, İnsan Kaynakları bölümüne de titizlikle çalışan almakta ve yine titizlikle çalışmaktadır. Çalışanlarının kişisel yeteneklerini de önemseyen bu banka, kişisel ve profesyonel olarak onların gelişimine katkı sağlamaktadır. Albaraka Türk Katılım bankası çalışanlarının yaş ortalaması 34 olarak yani genç ve dinamik olarak belirtilmektedir. Profesyonelce çalışmayı hedefleyen bu bankada ayrıca çalışanların %91’inin üniversite öğrencisi olunduğu bilinir. En büyük sermayenin çalışanlar olduğu bilincinde olan Albaraka Türk, çalışanlarına ve çalışacak olanlara güçlü kariyer imkânı sunmayı hedefler.

Albaraka Turk İs Basvurusu

Albaraka Türk İs Başvurusu

Albaraka Türk’te İş Başvurusu Yapmak

Albaraka Türk iş başvurusu seçeneği için ilk olarak bankanın resmi internet sitesi tercih edilmektedir. Öncelikle www.albarakainsankıymetleri.com sitesini ziyaret ederek burada çalışmanın ve var olmanın size sunacağı fırsatları inceleyebilirsiniz. Genel olarak İnsan Kaynakları bölümünün katkılarıyla oluşan bu site, sizlere başvurmak istediğiniz departman ve kuruluş hakkında genel bilgi sunmaktadır. daha sonra Albaraka Türk Katılım Bankası’nın internet sitesinde ‘Açık Pozisyonlar’ başlıklı bir yer görürsünüz. Buraya tıkladığınız zaman açık olan pozisyonların yani başvuru yapabileceğiniz pozisyonların olduğu bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz bölüm burada varsa hemen başvuru yapabilirsiniz. Online olarak özgeçmişiniz ile başvuru yaparsınız.

Albaraka Türk İnsan Kaynakları Bölümüne Başvuru Seçenekleri

Albaraka Türk iş başvurusu seçenekleri yalnızca resmi internet sitesinde bulunan açık pozisyonlar bölümünde yer almaz. Ayrıca banka başvurular için birçok kariyer sitesi ile çalışmaktadır.

 • Banka da kendi sitesinden direkt olarak kariyer.net sitesine iş başvurusu yapmak isteyenleri yönlendirmektedir. Bankanın açık olan tüm pozisyonları ve yayında olan tüm iş ilanları burada görülmektedir.
 • Eğer yayında İnsan Kaynakları ile ilgili bir iş ilanı yoksa, yine de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için ulaşacağınız departman da İnsan Kaynakları departmanı olacaktır. İnsan Kaynaklarının iletişim bilgilerine internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Mail aracılığıyla özgeçmişinizi bankaya göndererek de iş başvurusu yapabilirsiniz.
 • Birçok kariyer ve iş ilanı sitesi Albaraka Türk Katılım Bankası’nın açık pozisyonları ile ilgili ilan yayınlamaktadır. Bu iş ilanlarını düzenli bir şekilde takip etmeniz gerekir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Güncel Kar Payı Oranları Ne Kadar?

İnsan Kaynakları Pozisyonuna Başvuru Şartları

İnsan kaynakları başvuru şartları, Albaraka Türk Katılım Bankası’na başvuru yapacak kişilerin uymaları gereken genel şart ve koşullardır. Bunlar haricinde özel bir koşul istenirse ilanın detaylarında yazar ya da İnsan Kaynakları tarafından size iletilir. Albaraka Türk İnsan Kaynakları pozisyon için uymanız gereken bazı şartlar şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İlgili bölümden üniversite mezunu olmak
 • İletişim yeteneği gelişmiş olmak
 • Analitik düşünebilir olmak
 • Vizyon sahibi olmak
 • İnsan ilişkileri kuvvetli olmak
 • Ekip çalışmasına ayak uydurabilir olmak
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak
 • Bankacılık tecrübesi olmayan ve yeni öğrenecek kişilerde 28 yaşını geçmemiş olmak
 • Eğer engelli çalışan pozisyonu değilse çalışma engeli olmamak

Albaraka Türk Katılım Bankası’nda tercihen Katılım Bankası deneyimi olan ya da bankacılık sektöründe deneyimli olan adaylar seçilmektedir. Eğer deneyimli değilseniz fakat İnsan Kaynakları konusunda kendinize güveniyorsanız bankanın belirttiği yaş aralığında olmanız gerekir. Bu sayede katılım bankacılığında insan kaynakları pozisyonunda kendinizi geliştirmeniz için zamanınız olacaktır.

Albaraka Türk Açık Pozisyonlar (Resmi Sayfa)

Albaraka Türk’te İşe Alım Süreci

Albaraka Türk insan kaynaklarında kariyer sahibi olmak istiyorsanız başvurudan sonra belli bir sürecin içerisine girersiniz. Öncelikle eğer size uygun pozisyon varsa ve bankanın aradığı niteliklere uyuyorsanız iş başvurunuz değerlendirmeye alınır. Şu an uygun bir pozisyon yoksa fakat özgeçmişiniz bankaya uygunsa, CV’niz havuza alınır ve uygun pozisyon açılması durumunda banka size ulaşacaktır. Aranılan niteliklere uygun olan kişiler için başlatılan işe alım süreci, başvurulan pozisyona ya da kriterlere göre farklılık göstermektedir. yani İnsan Kaynakları pozisyonu için farklı bir süreç işler.

 • Banka başvuru yapan kişiyle bir ya da birden fazla kere yüz yüze görüşmeyi talep edebilir.
 • Başvuran kişi başvurduğu pozisyona göre mülakata girebilir.
 • Mülakat harici testlere tabi tutulabilir.
 • Alınması gereken eğitimler varsa banka kişileri gerekli eğitimlere gönderebilir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Pos Cihazı Komisyon Oranları 2021

Albaraka Türk Katılım Bankası, her zaman çalışanlarının iyiliğini düşündüğünü belirtmektedir. Tüm çalışanlara adil bir şekilde maaş vermektedir. Çalışanlarının gelişimi için farklı eğitimler de sunan bu bankada, gelişim ve ilerleme her zaman devam etmektedir. Ayrıca çalışanlarının moralini de düşünen bu banka sık sık geziler, etkinlikler, yemekler ve spor turnuvaları gibi keyifli aktiviteler düzenlemektedir.

Albaraka Türk’te Kariyer Yönetimi

Albaraka Türk kariyer fırsatları bütün departmanlarda olduğu gibi insan kaynakları için de devam etmektedir. Bu bankada çalışanlara şu yönetim fırsatları sunulmaktadır:

 • Çalışanların kariyerleri iyi ve doğru bir şekilde planlanır.
 • Yükselme durumları için çağdaş terfi yöntemleri uygulanır.
 • Her personeli uygun olduğu ve yeteneğinin olduğu pozisyonda çalıştırmaya özen gösterilir.
 • Çalışanların etkinlikleri artsın diye rotasyon uygulamaları ile çalışılır.
 • Çalışanlara kariyer danışmanlığı desteği verilir.
 • Daha deneyimli olanların bilgi ve birikimlerini aktarması amacıyla mentorluk sistemi uygulanır.
 • Yönetici pozisyonuna uygun olduğu düşünülen personeller seçiliyor ve onların gelişimine destek veriliyor.

Albaraka Türk’te Çalışanlara Verilen Özlük Hakları

Albaraka Türk özlük hakları, bankanın çalışanlarına sunduğu adil ve sosyal yardımlar, haklardır. Her çalışanın alacağı maaş tecrübelerine ve pozisyonlarına göre adil olarak ayarlanır. Her yıl Ocak ayında piyasanın durumuna göre artış belirlenmektedir. Ücret artışı değerlendirilirken çalışanların performansları da baz alınır.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası, çalışanlarına Yabancı Dil Tazminatı da sunmaktadır. TOEFL sınav sonucuna göre banka çalışanlarına İngilizce dili için tazminat ödemektedir.
 • Evlenen personellere evlilik yardımı verilir.
 • Doğum yapan ya da eşi doğum yapan çalışanlara doğum yardımı yapılır.
 • Yılda bir kere tüm çalışanlara giyim yardımı yapılmaktadır.
 • Çocuklu personeller için çocuk yardımı da bulunmaktadır.
 • SGK’ya bağlı olarak çalışanlara, eşlerine ve çocuklarına sigorta hizmeti sunulmaktadır.

Albaraka Türk’te Kariyer Hakkındaki Diğer Bilgileri

Albaraka Türk İnsan Kaynakları iş seçeneklerinin yanı sıra genel olarak bilinmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Araç Kredisi Kampanyası ve ŞartlarıZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.