Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları Başvurusu

07.10.2021
877
A+
A-
Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları Başvurusu

Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları başvurusu yapmak için her şeyden önce başvuru yapmayı düşünen kişilerin bankanın şartlarını karşılamaları gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası yılın belirli dönemlerinde ihtiyaç duyulması halinde personel alımı yapar. Bankanın resmi sitesinden ya da kariyer sitelerinden rahatlıkla başvuru yapılabilir.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nda Çalışmak Nasıldır?

Albaraka Türk Katılım Bankası çalışanı olmak ve bu bankada kariyer yapmak sağlıklı bir iş hayatında gelişmek ve ilerlemek anlamına gelir. Çalışan kişilerin en merak ettiği ve hakkında en çok araştırma yaptığı konuların başında gelen maaş konusunda da Albaraka Türk Katılım Bankası son derece adildir.

Kurumun her pozisyona işinin ehli kalifiye eleman alan Albaraka Türk Katılım Bankası, insan kaynakları bölümüne de titizlikle, ince eleyip sık dokuyarak personel alımı yapar. Ve yine iş başvurusu kabul olan kişilerin çalışmaları titizlikle takip edilir. Çalışanlarının kişiliklerini de önemseyen Albaraka Türk Katılım Bankası, çalışanlarının kişisel ve profesyonel olarak gelişmelerine de önemli ölçüde katkı sağlar.

Albaraka Türk Katılım Bankası çalışanlarının yaş ortalaması yaklaşık olarak 34’tür. Yani personellerin büyük çoğunluğu gençtir ve dinamik yapıdadır. Her biriminde profesyonel insanlar ile çalışmayı hedefleyen Albaraka Türk Katılım Bankası nerede ise her pozisyon için üniversite mezunu bireyler seçer. Bu oran banka çalışanları içinde %91 oranına tekabül eder.

Kar amacı gütmeden, en büyük sermayenin çalışanları olduğu anlayışı ile çalışan Albaraka Türk Katılım Bankası, personellerine kendilerini geliştirme ve dolu dolu bir kariyere sahip olma imkanı da sağlar.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Hesap No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Katılım Bankası’na İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Katılım Bankası’na iş başvurusu yapmak için en kolay yol bankanın resmi web sitesi üzerinden başvuru yapmaktır. İş başvurusunda bulunmayı düşünen kişiler ilk adım olarak resmi web sitesine giriş yaparak Albaraka Türk Katılım Bankası’nda çalışmanın kişilere ne gibi avantajlar sağladığını inceleyebilir. Bu site sayesinde kişinin başvurmak istediği departman ile ilgili bilgilere kolayca ulaşılabilir.

Ardından Albaraka Türk Katılım Bankası resmi web sitesinde yer alan Açık Pozisyonlar başlıklı bir yazı görülür. Bu yazıya tıklanarak bankanın ihtiyacı olan pozisyonlar görüntülenebilir. Kişinin başvurmak istediği pozisyon için alım ihtiyacı görünüyor ise oraya tıklanır ve online başvuru yapılmış olur. Ayrıca online başvuru yaparken de kişinin özgeçmiş dosyası ve kişisel bilgileri istenir.

Başvuru yapmak için ise farklı farklı yöntemler bulunur. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası da kendi resmi web sitesi üzerinden başvuru kabul eder. Bu şekilde başvuru yapmak isteyen kişileri kariyet.net adresine yönlendirir. Bu sitede de bankanın ihtiyacı olan tüm elemanlar ve pozisyonları rahatlıkla görüntülenebilir.
 • Eğer ilgili sitelerde insan kaynakları ile ilgili herhangi bir iş ilanı yok ise, yine de başvuru yapılabilir. Bu tarz durumlarda iş başvurusu yapmak isteyen kişi direkt olarak Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları Departmanı ile iletişime geçmeli ve başvurusunu bu departman üzerinden yapmalıdır. Elektronik posta aracılığı ile özgeçmiş dosyası bankanın adresine gönderilerek başvuru kolayca yapılabilir.
 • Birçok kariyer ve iş ilanı sitesinde de Albaraka Türk Katılım Bankası iş ilanları bulunur. İlgili kişiler bu siteleri takip ederek kolaylıkla açık pozisyonlardan haberdar olabilirler ve kolaylık ile başvuru yapabilirler.

Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları Başvurusu Şartları Nelerdir?

Albaraka Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları Departmanına başvuru şartları, başvuruda bulunmak isteyen kişinin karşılaması gereken özellikler bütünüdür. Bu özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • İstenen üniversite bölümünden mezun olmak.
 • Erkek adaylar için zorunlu askerlik görevini tamamlamış olmak.
 • Bankacılık geçmişi olmayan kişiler için 28 yaşını geçmemiş olmak.
 • Eğer ihtiyaç duyulan pozisyon engelli eleman pozisyonu değil ise herhangi bir fiziksel engel sahibi olmamak.
İlginizi Çekebilir:  2021 Albaraka Türk Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Albaraka Türk Katılım Bankası’nda İşe Alım Süreci Nasıl İşlemektedir?

Albaraka Türk Katılım Bankası’nda işe alım süreci aşağıdaki gibidir:

 • Başvuruda bulunan kişi ile bir ya da daha fazla yüz yüze görüşme talep edilir.
 • Başvuruda bulunan kişi başvuru yaptığı pozisyona bağlı olarak mülakata tabii tutulabilir.
 • Mülakat sonrası başvuruda bulunan pozisyona bağlı olarak test sınavları olabilir.
 • Alınması gereken eğitimler var ise, bu eğitimler banka tarafından karşılanır.

İlgili şartları sağlayan kişiler kolaylık ile başvuru yaparak Albaraka Türk Katılım Bankası çalışanı olabilirler.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.