Albaraka Türk İnternet Alışverişi Açma

26.05.2020
1.727
A+
A-
Albaraka Türk İnternet Alışverişi Açma

Albaraka Türk bankası internet üzerinden alışveriş erişimini açmak için bankanın belirlemiş olduğu bazı işlem kanalları kullanılmaktadır. İnternet alışverişleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun kararları ile yürütülmektedir. Bu kararlar doğrultusunda kişinin izni veya onayı olmadan hiçbir kredi kartı, banka kartı veya ek kartı üzerinden sanal alışveriş yapılamaz. Bu durumun aksi yaşandığında kişiler suç duyurusunda bulunma hakkına sahiptir.

İnternet kullanımının artması sadece internet üzerinde mağazası olan birçok firmayı da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden bazı dolandırıcılık ve sahtekârlık son zamanlarda göz önünde bulunmaktadır. Tüm bunların önlenebilmesi için internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen kişiler önlem olarak kartlarında bulunan e-ticaret onayını alışveriş yapmadıklarında kapalı tutmaktadır. Albaraka Türk internet alışverişi açma işlemleri hakkında bankanın belirlediği yöntemler kullanarak E-Ticaret onayını aktif veya pasif duruma getirme işlemleri yapılabilir.

Albaraka Türk E-Ticaret Onayı Hakkında İşlem Nereden Yapılır?

Albaraka Türk internet alışverişine açma hakkında müşteriler bankanın belirlediği işlem kanallarından birini kullanmalıdır. Bankanın E-Ticaret için işlem yapabilmeye olanak tanıdığı kanallar şu şekilde sıralanabilir:

  • İnternet Şubesi,
  • Bütün şubeler,
  • Alo Albaraka (444 5 666 / 0850 222 5 666),
  • SMS ile işlemler yapılabilir.

İnternet Şubesi İle E-Ticaret Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Albaraka Türk internet şubesi kullanarak internet üzerinden ürün satın almak isteyen kullanıcılar öncelikle işlem için e-ticaret durumunu aktif hale getirmelidir. İşlemi yapmak isteyen kullanıcılar Albaraka web sitesi üzerinden internet şubesine giriş yapmalıdır. İşlemi gerçekleştirmek için arama butonuna işlem hakkında kısa bir tanım yazılarak aratılabilir ve daha hızlı bir işlem gerçekleştirilebilir. İnternet şubesi üzerinden aktif hale gelen E-Ticaret butonu görüldükten sonra internet üzerinden güvenli alışveriş yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Konut Kredisi Kampanyası ve Şartları

Albaraka Türk Şubeye Giderek İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Şubeye giden Albaraka Türk müşterisi internet alışverişini aktif hale getirmek için öncelikle banka temsilcisine durumu anlatarak kart ve kimlik bilgilerini iletmelidir. Banla temsilcisi işlem için kısa bir süre beklettikten sonra müşterisinden onay alarak anında alışveriş için banka veya kredi kartının E-Ticaret özelliğini aktif hale getirmektedir. Müşteriler işlemlerini şubeden gerçekleştirdikten sonra dilerse sonraki işlemlerini internet şubesi üzerinden hızlı ve kolayca gerçekleştirebilmektedir. Albaraka Türk internet alışverişi açma işlemi 3 veya 5 dakika içinde hızlı ve kolayca gerçekleşmektedir.

Albaraka Türk Alo Albaraka İle İnternet Alışverişine Açma İşlemi

Alo Albaraka ile işlem yapmak diğer işlem kanalları kadar kolay ve hızlıdır. Şubeye giderek vakit kaybetmek istemeyen ve internet şubesi kullanımı hakkında bir bilgisi olmayan kişiler müşteri hizmetlerinden hızlı ve kolay şekilde hizmetlerini talep edebilir. 444 5 666 veya 0850 222 5 666 numaralı hatlar arandıktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirmek için müşterisi temsilcisine bağlanılır ve hangi kartın internet alışverişine açılacağı hakkında bilgiler verilmelidir. Müşterilerin birden fazla kartlarının hepsi için ayrı işlemler yapılmaktadır. Bu sebeple tek kart bilgisi ile işlem yapılabileceği gibi aynı kişiye ait farklı kartlar içinde işlemler yapılabilir. Müşteri hizmetleri Albaraka müşterisinden onay aldıktan sonra internet alışveriş anında açılır ve hizmet kullanılarak internet üzerinden alışveriş yapılabilir.

Albaraka Türk SMS İle İnternet Alışverişini Açma Nasıl Yapılır?

SMS ile internet alışverişine açma işlemleri müşterinin bankaya kayıtlı cep telefonu üzerinden kendi adına yapılmaktadır. SMS ile alışverişe açma işlemleri yapmak için şu adımlar izlenmelidir:

  • INTERNET yazarak bir boşluk bırakılır,
  • İnternet alışverişine açılmasını istenen kartın son 6 hanesi yazılır,
  • 4462’ye SMS gönderilir.

Bu işlemler sayesinde kart internet alışverişine açılır ve anında alışverişe başlanabilir. Albaraka Türk internet alışverişi açma işlemlerini yaptıktan sonra SMS, çağrı merkezi, internet bankacılığı veya şubelerden tekrar internet alışverişine kapatma işlemi yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Müberra dedi ki:

    sms ile kapatmayı nasıl yapacagiz?