Albaraka Türk İşlem Saatleri

11.10.2019
560
A+
A-
Albaraka Türk İşlem Saatleri

Albarak Türk işlem saatleri arasında dileyen herkes istedikleri işlemleri yapabilir. Bankada yapılan işlemlerin farklı saatleri vardır. Bu saatler dikkate alınarak zamanında bankaya talepler iletilmelidir. Aşağıda Albaraka Türk ile yapılan işlem saatleri verilmektedir. Bu saatler şu şekildedir:

 • Albaraka Türk ile yapılan EFT işlemlerinin saatleri 08:30- 17:15’tir.
 • Banka ile gerçekleşen havale saatleri ise 7/24 yapılabilir.
 • Albaraka Türk ile kredi kartı borcunu ödemek isteyenler günün her saatinde borçlarını yatırabilir.
 • Döviz alım- satım işlemleri de 24 saat boyunca her zaman diliminde yapılabilir.

Yukarıda verilen işlemleri, saatleri göz önünde bulundurarak yapmak gerekir.

Albaraka Türk Banka İşlem Saatleri ve Mesai Saatleri Nedir?

Albaraka Türk bankasının mesai saatleri bu yıl değişmiştir. Albaraka Türk Bankası’nın genel müdürlüğünde çalışanlar saat 08:00 -17:00 arasında işlerini yapacaktır. Bankanın şubelerinde çalışanlar ise 08:30 -17:00 arasında hizmet verecektir. Bu saatler doğrultusunda Albaraka Türk Bankası’ndan yapılacak işlemler kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Bunun için müşterilerin bankanın en yakın şubesine mesai saatleri içerisinde gitmesi gerekir.

islem limit ve saatleri

Albaraka Türk İşlem Yapma Saatleri

Albaraka Türk İşlemlerinde Belirlenen Limitler

Albaraka Türk işlemlerinde belirlenen limitler, yapılan işlerin türüne göre farklılık gösterir. Aşağıda Albaraka Türk Bankası ile yapılan işlemlerde belirlenen limitler detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Bu limitler şu şekildedir:

 • Hesaba yapılan EFT işlemlerinde banka müşterileri için 150.000 TL limit belirler.
 • İsme yapılan EFT işlemlerinde ise 30.000 TL limit koyulur.
 • İsme yapılan havalelerde ise 70.000 TL limit belirlenir.
 • Yapılan kredi kartı borç ödemelerinde ise 7.000.000 TL işlem limitleri ortaya koyulur.
 • Hesaba swift işleminde de 50.000 TL limit sunulur.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Para Yatırma İşlemi

Albaraka Türk İşlemlerinin Mobil Bankacılık İle Yapılması

Albaraka Türk işlemlerinin mobil bankacılık ile yapılması müşterilerin daha çabuk ve kolay bir şekilde işlemlerini tamamlamasına yardımcı olur. Aşağıda Albaraka Türk işlemlerinin mobil bankacılık ile yapılması hakkında bilgiler yer alır. Bu işlemler şu şekildedir:

 • Albaraka Türk mobil bankacılık uygulamasında Mobil Asistan özelliği sayesinde para gönderim işlemleri konuşarak ve yazışarak direkt olarak yapılabilir.
 • Bankanın mobil bankacılık sistemine girişin kolay bir şekilde sağlanmasında Yüz Tanıma özelliği etkili olur.
 • Bunların yanı sıra mobil bankacılığın işlemleri tekrarlama özelliği sayesinde de bir hareketle yapılan işlemlere geri dönülüp yeniden yapılması sağlanır.
 • Mobil bankacılığı QR kod özelliği ile ATM’lerden kolay bir şekilde kodu okutarak direkt para çekilebilir.
 • Mobil bankacılığın PIN Hatırla özelliği ile birlikte müşteriler her zaman uygulamaya girerken yeniden şifre yazmak zorunda kalmaz.

Yukarıda verilen avantajlardan yararlanmak isteyenler, ilk önce cep telefonlarına Albaraka Türk mobil bankacılık uygulamasını yüklemelidir. Daha sonra uygulamaya girmek için kendilerine şifre belirlemelidir. Bütün işlemler yapıldıktan sonra mobil bankacılık sistemine kolay bir şekilde erişim sağlanabilir.

Albaraka Türk İşlemlerinde Telefon Bankacılığının Kullanılması

Albaraka Türk işlemlerinde telefon bankacılığının kullanılması müşterilere kolaylık sağlar. Telefon bankacılığı ile işlemlerin kolay bir şekilde yapılması için ilk önce bankanın 444 5 666 ya da 0 850 222 5 666 numaralı Alo Albaraka hattı aranmalıdır. Bu sayede müşteriler, bütün işlemlerini yorulmadan telefon bankacılığı ile yapabilir. Aşağıda Albaraka Türk telefon bankacılığının kullanılması ile elde edilen avantajlar yer alır. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Alo Albaraka hattını Türkiye’nin her bölgesinde yaşayanlar, rahat bir şekilde arayabilir.
 • Alo Albaraka’ya bağlanılması sonucunda kredi kartlarının yenilenmesi veya kapatılması işlemleri ve yapılan bütün işlemlerin kontrolü gerçekleşebilir.
 • Bunun dışında döviz alım-satım işlemleri de telefon bankacılığı sayesinde hızlı bir şekilde yapılabilir.
 • Ayrıca bütün faturaların ve kredi kartı borçlarının ödenmesi de tamamlanabilir.
 • Telefon bankacılığı sayesinde havale ve EFT işlemleri de yapılır.
 • Bununla birlikte banka veya kredi kartlarının şifresi yenilenebilir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri Kaçtır?

Yukarıda verilen işlemleri kolay ve çabuk bir şekilde yapmak isteyenler, Albaraka Türk telefon bankacılığını kullanabilir.

Albaraka Türk ATM’lerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Albaraka Türk ATM’lerinden her türlü işlemlerin yapılması mümkündür. Özellikle karttan para çekme işlemleri TL veya Amerikan doları olarak yapılabilir. ATM’lerden işlemlerin yapılması için muhakkak bankanın kartına sahip olmak gerekir. Aşağıda Albaraka Türk ATM’lerinde yapılan işlemler ile ilgili bilgiler detaylı bir şekilde verilmektedir:

 • Albaraka Türk ATM’lerinde her saat diliminde para yatırma ve çekme işlemleri yapılabilir.
 • ATM’lerden banka veya kredi kartlarının şifresi kolay bir şekilde değiştirilip yenilenebilir.
 • ATM üzerinden banka kartlarının kullanılması ile fatura ödemeleri de yapılabilir.
 • Kredi kart borcunun ekstresi ATM üzerinden kolay bir şekilde öğrenilebilir.
 • Bunların dışında ATM’den havale ve EFT işlemleri de gerçekleşebilir.

Yukarıda verilen işlemleri yapmak isteyenler, ilk önce Albaraka Türk Bankası’nın müşterisi olmalıdır ve banka kartını elde etmelidir.

Albaraka Türk Mesai Saatleri (Resmi Sayfası)

Albaraka Türk Nöbetçi Uygulaması

Albaraka Türk Nöbetçi uygulaması ile internet şubesi ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılan EFT ve havale işlemleri mesai saatleri dışında da gerçekleşebilir. Yani bankanın çalışma saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde de müşteriler para gönderimi yapmak istedikleri zaman Albaraka Türk Nöbetçi uygulamasını kullanabilir. Bu sayede müşteriler, diledikleri zaman karşı tarafa göndermek istedikleri parayı ulaştırabilme şansına sahip olacaktır. Albaraka Türk Nöbetçi uygulamasını kullanmak isteyenler, bankanın mobil bankacılık uygulamasını cep telefonlarına indirmelidir ve bankanın müşterisi olup sisteme şifre ile giriş sağlamalıdır.

Albaraka Türk Resmi Tatil Günleri

Albaraka Türk resmi tatil günlerinde faaliyet göstermektedir. Hafta içleri her gün saat sabah 09:00’da çalışmaya başlar. Öğlen arası ise 12:30 -13:00 arasıdır. Bu saat aralıklarında da banka mola verir. Daha sonra saat 17:00’a kadar çalışma faaliyetlerine kaldıkları yerden devam ederler. Ayrıca Albaraka Türk Bankası, Cumartesi ve Pazar da çalışmamaktadır. Bu günlerde banka izinlerini kullanır. Bunun dışında bazı resmi bayramlarda da banka işlerini yürütemez. Aşağıda Albaraka Türk’ün çalışmadığı resmi bayramlarla ilgili bilgiler yer alır. Bu bayramlar şu şekildedir:

 • 1 Ocak Yılbaşı’nın ertesi günü resmi tatil olduğu için banka faaliyet göstermez.
 • Bunun dışında 23 Nisan, 1 Mayıs ve 19 Mayıs gibi özel bayramlarda da Albaraka Türk Bankası, resmi tatil hakkını kullanır.
 • 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi ulusal bayramlarda da banka çalışmaz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka İş Yeri Finansmanı Hesaplama

Yukarıda verilen resmi bayramlarda Albaraka Türk faaliyet içerisinde değildir. Bu yüzden müşteriler yapmak istedikleri işleri bu günlere denk getirmemelidir.

Albaraka Türk İletişim Bilgileri

Albaraka Türk iletişim bilgilerini kullanarak müşteriler, diledikleri soru ve taleplerini kolay bir şekilde iletebilir. Albaraka Türk ile işlemlerin yapılması için bankanın en yakın şubesine gidilebilir. Bunun dışında bankanın şubesine gitmeden de müşteriler, telefon bankacılığı ile bütün işlemlerini halledebilir. Bunun için 444 5 666 ya da 0 850 222 5 666 numaralı Albaraka Türk Bankası’nın müşteri hizmetleri hattı aranmalıdır. Bu sayede müşteriler telefon bankacılığını kullanarak yorulmadan hızlı bir şekilde müşteri temsilcisinin talimatlarıyla beraber yapmak istedikleri işlemleri, bankanın işlem saatlerinde yapabilir. Dileyen herkes verilen numaraları arayarak soru ve taleplerini iletebilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.