2021 Albaraka Türk Kartım Nerede Sorgulama

01.05.2020
817
A+
A-
2021 Albaraka Türk Kartım Nerede Sorgulama

Albaraka Türk kart sorgulama işlemini bulunduğunuz yerden telefonla yapabilirsiniz. Telefonlarınızdan 0 850 222 5 666’yı arayın. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kart sorgulama talebiniz olduğunu belirtin. Müşteri temsilcisi kimlik doğrulaması yapabilmek adına tarafınıza çeşitli güvenlik soruları yöneltir. Yöneltilen sorulara verdiğiniz cevabın doğru olması halinde kredi kartınız hakkında bilgileri edinebilirsiniz. Kredi kartı başvuru tarihi, başvuru durumu, gönderme durumu gibi bilgilerin tümü telefon üzerinden banka temsilcisi aracılığı ile alınabilir.

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart sayesinde seyahat, yol, medikal gibi pek çok alanda ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Her kartı kullandığınızda diğer yandan World Puan kazanırsınız. Biriken World Puanlarınızı herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın kullanabilirsiniz. Kartınızı kullanarak farklı alanlarda yapacağınız harcamalar için taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Harcama miktarı yüklü geliyorsa endişe etmeyin. Tutarı daha küçük parçalara bölerek küçültebilir, daha rahat ödeme yapabilirsiniz. Kartın temassız özelliği bulunduğundan market sırasında bozuk para ödemez, şifre girmek için beklemek zorunda kalmaksızın işleminizi pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bütün World üyesi iş yerlerinde kartınızı kullanabilirsiniz.

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart başvurusu için banka şubesini ziyaret etmeniz gerekir. Banka şubesini ziyaret ederken yanınızda mutlaka kimlik belgeniz ile birlikte gelir belgeniz olsun. Kart için farklı kanallar üzerinden yapılmak istenen başvurular kabul olmayacaktır. Şubenin bizzat ziyareti gereklidir. Kart başvurusu yapmak isteyen adayların yerine getirmeleri gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların başında kişilerin 18 yaşından küçük olmaması, geliri olması, kredi notunun iyi olması gelir.

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart Başvurusunda Kredi Notu

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart başvurusunda kredi notu dikkat edilen en önemli noktalardan bir tanesidir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanma ihtimalleri oldukça düşüktür. Başvurunuzu yaptıktan sonra kredi notunuzun düşük olmasına bağlı olarak başvurunuz reddedilirse, kredi notunuz daha da düşer bu nedenle tıpkı kart sorgulama yaptığınız gibi kredi notu sorgulama da yapmanız gerekir. Sorgulama e devlet üzerinden ücretsiz şekilde gerçekleştirilebilir. Eğer kredi notunuzu sorguladıktan sonra notunuz riskli aralıkta çıkıyorsa, başvurunuzu notunuzu yükselttikten sonra yapın.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart Başvurusunda Kredi Notu Yükseltme

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart başvurusunda kredi notu nasıl yükseltilir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim, notunuzu yükseltmek için ilk olarak borçlarınızı mümkünse tamamen kapatmalısınız. Eğer borcunuzun tamamını kapatmak için yeterince paranız yoksa, elinizdeki para kadar borcunuzun kapatabileceğiniz kadarını kapatın. Ödeme günü geldiğinde ödemelerinizi kesinlikle geciktirmeyin. Her zaman zamanında ödeme yaptığınızdan emin olun. Ödemelerin bir gün gecikmesi bile, kredi notunun düşmesine neden olur. Ödeme yapılmayan gün sayısı arttıkça da, kredi notu düşüşü artar. Kredi notunuzu yükseltmek için sabırlı olmanız gerekir. Çünkü bu not birden yükselmeyecektir. Zaman zaman kredi notunuzun durumunu sorgulama yaparak kontrol edebilirsiniz. Ne zaman kredi notunuz riskli aralıktan çıkarsa o zaman başvurunuzu yaparak kredi kartınızı alabilirsiniz.

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart Başvurusunda Kredi Notu Kaç Olmalı?

2021 Albaraka Türk World Platinum Kart başvurusunda kredi notu miktarı riskli aralığın dışında olmalıdır. En düşük kredi notu aralığı 0 ile 699 arasında yer alır. En riskli gruptan kişilerin kredi kartı kullanmaları ve kredi çekmeleri neredeyse imkansızdır. 0 kredi notu aslında belirsizlik teşkil eder. Çünkü daha önceden bankalar ile KMH hesabı üzerinden çalışmamışlardır.

Orta riskli kredi aralığı 700 ile 1099 arasındadır. Az riskli ise bin 100 ile bin 499 arasında bulunur. Bu grupta yer alan kişilerin kredi kartı kullanmaları ve kredi çekebilmeleri için teminat ya da ek kefil göstermeleri gerekebilir. Bunlara rağmen banka müşteriyi değerlendirerek kredi vermemeyi tercih edebilir. 1500 ile bin 699 arasında kredi notu iyi son olarak bin 700 ile bin 900 arasındaki kredi notu çok iyidir. Bu gruptan kişilerin kredi kartı kullanmaları için şart sağlamaları gerekmez. Genellikle tek başvurularında kredi kartı başvuru sonuçları olumlu olur. Bütün bunlar bir yana yine de banka müşterilerine kredi vermemeyi tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Şikâyet Hattı Telefon Numarası Nedir?

2021 Albaraka Türk World Özel Kart

2021 Albaraka Türk World Özel Kart sayesinde yol, seyahat ve medikal gibi pek çok alanda ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Asistan hizmetleri olarak adlandırılan bu hizmetler sayesinde World puan kazanabilirsiniz. Aynı zamanda taksitli alışveriş keyfi yaşarsınız. Özel kart sahipleri için özel bir bankacılık hattı oluşturulmuştur. Bu hatta telefonlarınızdan 0216 666 0 444 üzerinden ulaşabilirsiniz. Hat müşterilerine hizmet vermek için 7 gün 24 saat açıktır. Özel asistan hizmetleri arasında yol yardım hizmetleri, konut yardım hizmetleri, seyahat yardım hizmetleri, medikal yardım hizmetleri ve çok daha fazlası bulunur.

2021 Albaraka Türk Özel Asistan Hizmetlerinin İçerikleri Nelerdir?

2021 Albaraka Türk Özel Asistan hizmetleri yol yardım için indirimli lüks araç kiralama, araç bilgi hattı, VIP şöför, araç çekici olarak sıralanabilir. Konut yardım hizmetleri içinde konut bilgi hattı, cam değişimi, su tesisatı tamiri, elektrik tesisatı tamiri, çilingir ve profesyonel ev desteği bulunur. Seyahat yardım hizmetlerinin içinde profesyonel sürücü temini ile indirimli havalimanı transferi bulunur. Medikal yardım hizmetlerinden faydalanırken, indirimli medikal hizmetlerden yararlanır, ilaç gönderme organizasyonunda, check up, hemşire gönderilmesi ve tıbbi danışmanlık fırsatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bütün yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında geçerli lounge salonlarından ücretsiz faydalanma fırsatınız vardır. Bu fırsat Adnan Menderes Hava Limanı, Milas Bodrum Hava Limanı, İstanbul Hava Limanı, Esenboğa Hava Limanı’nda geçerlidir.

2021 Albaraka Türk Kredi Kartı Şifresi Değiştirme

2021 Albaraka Türk kredi kartı şifresi değiştirmek için telefonlarınızdan 0 850 222 5 666 hatlı telefon numarasını arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kimlik doğrulaması yaptıktan sonra yeni bir şifre alabilir kartınızı bu şifre ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifrenizi belirlerken banka yetkilisi de dahil kimse ile şifrenizi paylaşmayın. Şifrenizi yazılı olarak bir yerde saklamayın. Şfrenizi tahmin edilmesi kolay kombinasyonlar arasından seçmeyin. Doğum yılı, takım kuruluş yılı, İstanbul’un fethi, ardışık sayılar kötü niyetli kişiler tarafından kolayca tahmin edilebilir. Kart şifrenizi hatırlamanız kolay olan, tahmin edilmesi zor bir kombinasyondan seçin. Ek güvenlik için şifrenizi her 6 ayda bir yenilemeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk POS Şikayet Hattı Numarası Nedir?

2021 Albaraka Türk Kredi Kartı Çalınması ya da Kayıp Olması

2021 Albaraka Türk kredi kartı çalınma ya da kayıp olma durumlarında vakit kayıp etmeden, en kısa zamanda telefonlarınızdan 0 850 222 5 666 hatlı numarayı aramanız gerekir. Arama yaptıktan sonra yetkiliye kartın 24 saatliğine geçici olarak kapatılmasını talep edebilirsiniz. Daha sonra kart sorgulama yaparak kartın kapanıp kapanmadığından emin olabilirsiniz. Kartı 24 saat geçtikten sonra bulmanız halinde yeniden kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak eğer kart bulunamazsa banka yetkilileri ile yeniden görüşerek kartı kalıcı olarak kapatmanız gerekir. Bu sırada yeni kartınızın adresinize gelmesini talep edebilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.