Albaraka Türk Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

03.09.2021
99
A+
A-
Albaraka Türk Kartımı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

Albaraka Türk müşterileri kart kaybedildiğinde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini merak etmektedir. Günümüzde pek çok kişi dalgınlıktan ya da aksilikten kartlarını kaybedebilmektedir. Albaraka Türk kartımı kaybettim, ne yapmalıyım diyen banka müşterileri kartlarını kapattırıp, yeni kart başvurusunda bulunabilirler.

Albaraka Türk Kartının Kaybolması Halinde Ne Yapılmalıdır?

Albaraka Türk kredi kartı ya da banka kartını kaybetmeniz halinde, ya da çalınması halinde, Albaraka Mobil’inizi kullanarak kartınızı 24 saatlik geçici kapatmaya alabilirsiniz. Bu işlem kartınızı tekrar bulmanız ve sonrasında uzun işlemler gerçekleştirmeniz için bir aşamadır. Kartınızı halen bulamıyor iseniz ya da çalınmış ise o halde, kısa süre içerisinde Alo Albaraka hattı olan 0850 222 5 666 hatlı numarayı arayarak kartınız için kayıp bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından sizinle iletişime geçen yetkili, kartınızı iptal edecektir ve size yeni bir kart talebinizin olup olmadığını soracaktır. Eğer yeni bir kart talebinde bulunuyorsanız, Albaraka Türk kartınızı yenileyerek kayıtlı adresinize gönderecektir.

Albaraka Türk Mobil Bankacılık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk müşterisiyim ve mobil bankacılık kullanmak istiyorum diyen müşteriler için Albaraka Türk mobil bankacılık başvurusu şu adımlar ile gerçekleşir,

 • Size en yakın Albaraka Türk şubesine gelerek ya da İnternet şubesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.
 • Albaraka Türk sisteminde belge eksikliği var ise bu belgeler, kimlik kartı, imza beyannamesi ya da müşteri işlemleri sözleşmesi gibi belgelerin eksik olması halinde şubeye giderek eksik belgelerin tamamlanması gerekmektedir.
 • Daha sonrasında şubeye gitmenize gerek kalmadan Albaraka Türk internet şubesi üzerinden Yeni Üyelik menüsü üzerinden mobil bankacılık şifresi alabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  4B Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk İnternet Şubesi Şifresi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Albaraka Türk müşterilerinin sıklıkla kullandığı, bilgisayar, telefon ya da tablet üzerinden kolayca giriş yaparak işlemlerini yürütmüş olduğu Albaraka Türk internet bankacığı parolasının unutulması halinde, yeniden parola alabilmeniz için bazı seçenek bulunmaktadır. Bunlar ise:

 • Albaraka Türk internet şubesi olan e-şube üzerinden şifre alabilirsiniz. Bu işlem için, Albaraka Türk üzerinden size ait banka kartı ya da kredi kartınızın kart numarası ve şifresi ile kart vadenizin bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Ardından, cep telefonunuza gelecek olan bilgi mesajı ile internet bankacılığı şifrenizi alabilir ve tekrar kullanıma başlayabilirsiniz.
 • Albaraka Türk telefon bankacığı üzerinden de internet bankacılığınız için şifre alabilirsiniz. Bunun için de Albaraka Türk çağrı merkezi numaraları olan 444 5 666 ya da 0850 222 5 666hatları üzerinden sesli yanıt sistemi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi sizi ilgili işlem için yönlendirecektir. Yönlendirmeyi takip edin ve dilerseniz müşteri temsilcisi ile dilerseniz sesli yanıt sistemi ile internet bankacılığı şifre işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Albaraka Türk internet şubesi ekranını açınız, ekran üzerinde yer alan Şifremi Unuttum menüsüne tıklayınız. Bu işlem üzerinden sayfa yönlendirmesini takip ederek internet şubesi şifrenizi tekrar oluşturabilirsiniz.
 • Bu işlemler ile işleminizi tamamlayamazsanız size en yakın Albaraka Türk şubesine giderek, yetkili kişi ile internet bankacılığı şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Albaraka Türk Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Albaraka Türk müşterisi olmanız halinde, banka üzerinden alacağınız kredi kartı için Albaraka Türk kredi kartı şifresini SMS yolu ile bankaya kayıtlı olan cep telefonu numarasına gönderir. Kredi kartı şifreniz için değişiklik yapmak istemeniz halinde ise, Albaraka Türk’ün bazı kanalları üzerinden şifre değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu kanallar ise şunlardır,

 • Albaraka mobil bankacılık üzerinden,
 • Albaraka internet şubesi üzerinden,
 • Alo Albaraka hattı olan 0850 222 5 666 üzerinden,
 • Albaraka Türk ATM’leri üzerinden
İlginizi Çekebilir:  Milli Gelir Hesaplama Nasıl Yapılır?

Belirtilmiş olan bu kanallar üzerinden şifre değişikliği ya da yeni şifre başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu yazı kapsamında Albaraka Türk kartımı kaybettim, ne yapmalıyım konusu incelenmiştir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.