2021 Albaraka Türk Kiralık Kasa Ücretleri

23.04.2020
1.152
A+
A-
2021 Albaraka Türk Kiralık Kasa Ücretleri

Albaraka Türk aylık kiralık kasa ücretleri, kasayı kiralama sürenize göre değişim göstermektedir. Bankadan kiralayacağınız kasa ücretlerinin aylara göre detayları şu şekildedir;

  • Küçük boy kasa ücretleri; aylık 80 TL, 3 aylık 140 TL, 6 aylık 200 TL, yıllık 335 TL
  • Orta boy kasa ücretleri; aylık 100 TL, 3 aylık 170 TL, 6 aylık 230 TL, yıllık 390 TL
  • Büyük boy kasa ücretleri; aylık 130 TL, 3 aylık 210 TL, 6 aylık 270 TL, yıllık 445 TL

Albaraka Türk kiralık kasa ücretleri, kasayı ne kadar süreliğine kiraladığınıza ve hangi kasa boyutunu tercih ettiğinize göre bu şekildedir. Kiralık kasa için, depozito ücretleri de yine aynı sıralama ile listelenmektedir. Bankada kiralık kasa depozito ücreti, küçük boy aylık bir kasa için yine 80 TL, üç aylık kasa için de yine 140 TL’dir ve ücretler kasa ücretleri ile doğru orantılı olarak bu şekilde devam etmektedir.

Albaraka Türk Kiralık Kasa Özellikleri

Albaraka Türk kiralık kasa avantajları söz konusu olduğunda, akla ilk gelebilecek şeylerden birisi,  mal varlığınızı çaldırma korkusu yaşamadan bankaların kasalarında güvenli bir şekilde saklamaktır. Bunun dışında Albaraka Türk kiralık kasaların özellikleri sıralandığında karşınıza şunlar çıkabilir;

  • Sadece mal varlığınız değil, sizin için önemli belgelerinizi ve eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir kasa olarak, müşterilerine korumalı bir şekilde hizmet verir.
  • İsterseniz aylık, isterseniz yıllık olarak kiralama seçeneği sunulur ve saklamak istediğiniz zaman dilimini kendiniz seçebilirsiniz.
  • Kiralık kasa hizmet, Albaraka Türk Bankası şubelerini tümünde verilmektedir. Herhangi bir Albaraka Türk şubesine giderek, bu hizmetten yararlanabilirsiniz.
  • Eğer Albaraka Türk kiralık kasa hizmetini ilk kez kullanıyorsanız, bankanız sizden bir kere olmak kaydıyla depozito ücreti de tahsis eder. Ondan sonraki kullanımlarınız için depozito alınmaz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Operatöre Direkt Bağlanma Yolları Nelerdir? (Müşteri Hizmetleri)

Genel olarak Albaraka Türk kiralık kasa özellikleri bu şekilde sıralanmaktadır. Bankaya gitmeden kiralık kasa sistemi ile başka almak istediğiniz bir bilgi olması halinde, bankanın müşteri hizmetlerine bağlanarak, konuya dair merak ettiğiniz diğer detayları da öğrenebilirsiniz.

Albaraka Türk Depozitolu Kasalarda Depozito İadesi Yapar mı?

Albaraka Türk kiralık kasa depozito iadesi, kasa kullanımınızın sonunda yapılmaktadır. Depozito ücreti, bir defalığa mahsus alınır ve sadece ilk kullanımınız için kesilen bir ücrettir. Kullanım süreniz bittikten sonra, kasadaki mal varlığınızı talep ederken, depozito ücretini de talep edebilme hakkına sahipsiniz.

Eğer kiralama hizmetine bağlı olarak bankaya bir borcunuz olursa, o zaman borcunuz ödediğiniz depozito ücreti içerisinden kesilmektedir. Borcunuzun olmaması halinde, depozito ücretiniz size eksiksiz teslim edilir. Albaraka Türk kiralık kasa ücretleri ile depozito ücretleri aynıdır.

Albaraka Türk Bankası Kiralık Kasalar Güvenli mi?

Albaraka Türk kiralık kasa güvenliği, mal varlığınızı korunmasının adına gerekli şartları sağlayacak şekilde alınmıştır. Kiralık kasa kullanımının amacı, dışarıda korumak konusunda sıkıntı yaşanabilecek yüksek değere sahip eşyaların, daha güvenli bir ortamda korunabilmesini sağlamaktır. Albaraka Türk kasaları da bunu sağlayabilmektedir.

Albaraka Türk Kiralık Kasa Sigortası Var mı?

Albaraka Türk kiralık kasa sigortası yoktur. Kiralık kasa sigortası yapılması için, içeriklerin gizli tutulmaması gerekmektedir. Fakat kasada saklanan eşyaların içeriğinin gizli tutulması nedeniyle, Albaraka Türk bu konuda sigorta hizmeti verememektedir.

Albaraka Türk Kiralık Kasa İçerisinde Neler Saklanabilmektedir?

Albaraka Türk kiralık kasada saklanabilecek şeyler, sizin için değerli olan her şeyi kapsamaktadır. Herhangi bir belge ya da maddi değeri yüksek olan mallar, Albaraka Türk kasalarında saklanabilir. Albaraka Türk kiralık kasa ücretleri sakladığınız eşyalara göre belirlenmez. Bu noktada süre ve kasa büyüklüğü belirleyici unsurlardır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.