Albaraka Türk KOBİ Destek Kredisi ve Başvurusu 2021

07.05.2020
931
A+
A-
Albaraka Türk KOBİ Destek Kredisi ve Başvurusu 2021

Albaraka Türk Bankası KOBİ destek kredileri bankanın esnaflarına ve işletme sahiplerine sunmuş olduğu oldukça önemli kredilerdir. Albaraka Türk alanında en iyi katılım bankalarından biri olup, finansman desteğinde de kişilere bireysel finansman sunduğu gibi, ticari işletmelere ve esnaflara da KOSGEB destekli finansman desteği sunabilmektedir. Bu finansman desteğinden finansman ihtiyacı olan ve girişimci olan herkes faydalanabilmektedir. Ticari işletmeler ve esnaflar bu finansman ile birlikte ticari işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirirken daha rahat büyüyebilme imkânına da kavuşurlar. Albaraka Türk küçük ve orta ölçekte bulunan işletmelerin Türkiye’de daha etkin bir şekilde bulunmasına katkı sağlayarak işletmelerin daha çok rekabet etmesine katkıda bulunmaktadır. Bu sayede de hem Türkiye’de, hem de dünyada rekabet güçlerinin artmasını sağlamayı amaç kılmıştır. Diğer bir yandan Albaraka Türk tüm işlemlerini İslami şartlara uygun bir şekilde gerçekleştirdiği için müşterilerinin borçlarını geri ödemede kesinlikle faiz almaz. Bu bağlamda sunduğu geniş vadelerle de müşterilerin işlerini daha kolay hale getirir.

KOBİ Finansmanı Kapsamında Sunulan Ücretsiz Hizmetler

Albaraka Türk KOBİ   finansman desteği sunarken müşterilerine ücretsiz bazı hizmetleri de sunmaktadır. Buna göre Albaraka Türk KOBİ finansman desteği kapsamında sunulun ücretsiz hizmetler şunlardır;

  • Masrafsız Bankacılık sistemi sayesinde tüm bankacılık işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.
  • Kişilere özel Platinum Kart ile yapmak istenilen işlemler yapılabilir.
  • Ücretsiz muhasebe entegrasyonları olan Logo, Mikro, Uyumsoft ve Bizim Hesap sayesinde muhasebe işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler.
  • İş ile ilgili işlemler için ise Business Kart ücretsiz temin edilerek hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Döviz Alış Satış Saatleri

Albaraka Türk KOBİ Kredisine Nasıl Başvurulur?

Albaraka Türk KOBİ kredilerine başvurmak oldukça kolaydır. KOBİ finansman desteği almak isteyen kişiler, Albaraka Türk çağrı merkezini arayarak bu destekten faydalanmak istediklerini belirtebilirler. Diğer bir yandan Albaraka Türk’ün online olarak oluşturmuş olduğu internet bankacılığına girerek bu finansmana başvuruda bulunmak mümkün olacaktır. Bunun için ise yapılması gereken tek şey KOBİ Finansmanı başvuru talep formunu doldurmaktır. Bu form doldurulduktan sonra ise kişilere en kısa sürede telefon ile dönüş sağlanır. Bu şekilde başvurmak istemeyen ya da Albaraka Türk müşterisi olmayan kişiler ise kendilerine en yakın Albaraka Türk Şubesi’ne giderek bu finansmana kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirler.

Albaraka Türk KOBİ Kredilerinden Kimler Yararlanabilir?

Albaraka Türk Küçük ve Orta İşletmelere işletmelerini büyütmeleri için finansman desteği sunmaktadır. Bu finansman desteğinden yeni girişim yapacak olan ve Küçük ve Orta Ölçekli işletmeler yararlanabilmektedir. Albaraka Türk bu işletmelere finansman desteği sunarken  onaylanan esnaf kredilerinin yüzde 80 oranına kadar kefalet avantajı sunabilmekte ve bu işletmelerin Kredi Garanti Fonu kapsamında faydalanmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda Albaraka Türk KOBİ kredisi verirken kefil isteme olanağını da ortadan kaldırmaktadır. İşletmeler bu finansmana başvuru şartları gerçekleştirdikleri sürece banka işletmelerden kefil istemeyecektir.

Albaraka Türk KOBİ Kredisi Vade ve Katkı Payları

Albaraka Türk KOBİ finansman desteği sunarken vadeyi oldukça geniş tutabilmektedir. Vadeler 6 aydan başlayarak 36 aya kadar uzayabilmektedir. Albaraka Türk 300.000 Türk Lirasına kadar finansman desteği sağlayabilirken, kişilere en uygun ve esnek vade ödeme planlarını da ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda 2021 finansman katkı paylarına da baktığımızda; 24 aya kadar olan kredilerin vade seçenekleri yüzde 0.90 oranı ile kişilere sunulurken 25-36 aya kadar alan vadeli kredi paketlerinde ise 0.99 oranı ile finansman desteği sunulmaktadır. Bu katkı payları ise tamamen faizsiz olarak düzenlenmekte hem konveksiyonel bankalardan alışveriş yapmak istemeyenlere hizmet sunmakta hem de İslami şartlara en uygun bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Emekli KredisiZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.