Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

19.09.2019
1.274
A+
A-
Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk kredi başvurusu, banka şubelerinden, SMS ile ya da internet üzerinden yapılabilmektedir. Bankanın kredileri, banka politikası nedeniyle faiz oranı ile değil, kar payı ile verilmektedir. Bu kapsamda bankadan kredi alınırken kişiler sadece kar payı ödemektedir. Bunun yanı sıra kişilerin yapacakları kredi vadelendirme işlemi, müşteri odaklı olarak, farklı vade biçimleri ile şekil alabilmektedir. Bu nedenle kişiler, Albaraka Türk kredi başvurusu yaparken, bankanın resmi internet sayfasında bulunan hesaplama araçlarına giderek ne kadar bir ödeme yapacaklarını planlayabilmektedir.

Albaraka Türk Kredi Başvuruları

Albaraka Türk ile yapılacak kredi başvurusu için kişiler, bankanın internet sitesini, müşteri hizmetlerini ya da şubelerini kullanmalıdır. Bu kapsamda banka, özellikle internet bankacılığından yapılacak başvurularda anında onay ya da ret hizmeti vermektedir. Başvurunuzu yapmanızın ardından 5 dakika içerisinde onay ya da ret durumunuzu görebilirsiniz. Ayrıca SMS bankacılığı ile yapacağınız başvurularda da aynı 5 dakika içerisinde yanıt alma avantajından yararlanabilirsiniz. bu şekilde yapacağınız başvurularda size verilecek yanıt sonucuna göre bankanın şubelerine çağrılırsınız. Bu sayede gerekli belgeleri imzalayarak en uygun krediyi alabilirsiniz.

Albaraka Turk Kredi Basvurusu

Albaraka Türk Kredi Şartları

Albaraka Türk Kredi Türleri

Albaraka Türk kredilerinin çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Konut Finansmanı
 • 0 veya 2. El taşıt finansmanı
 • İş yeri finansmanı
 • Arsa finansmanı
 • 2B finansmanı
 • Eğitim finansmanı
 • Bebek finansmanı
 • Bina tamamlama finansmanı
 • Deniz araçları finansmanı
 • Devre mülk finansmanı
 • Devre tatil finansmanı
 • Doğalgaz dönüşüm finansmanı
 • Düğün finansmanı
 • Engelsiz hayat finansmanı
 • Doğal enerji sistemleri finansmanı
 • Eşya finansmanı
 • Hac finansmanı
 • Diğer araç finansmanı
 • Seyahat finansmanı
 • İhtiyaç finansmanı
 • Servis taşımacılığı finansmanı
 • Prefabrik finansmanı
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Ankara Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Bunların haricinde özelleştirilmiş kredi çeşitleri kapsamında kişilere tadilat, taşınma, teknoloji gibi farklı türlerde finansman türlerinden yararlanma imkanları sunulmaktadır. Sağlanan kredi imkanları sayesinde kişilerin yapacakları başvurular, istedikleri kredi türü çerçevesinde değerlendirmeye alınır.

Albaraka Türk Kredilerine İnternetten Başvuru

İnternet bankacılığı ile Albaraka Türk kredisine başvurmak için öncelikle almak istediğiniz kredinin türüne karar vermelisiniz. Kredinize vereceğiniz karar için kredinizi nerede kullanacağınızı bilmelisiniz. Kullanacağınız kredi türünü seçtikten sonra eğer internet üzerinden başvuru yapacaksanız, Albaraka Türk bankasının kendi internet sitesine giriş yapmanız gerekecektir. Yapacağınız girişin ardından sayfanın yan kısmında bulunan kredi başvurusu butonunu tıklamalısınız. Bu işlemi yapabilmeniz için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. banka müşterileri tarafından işaretlenecek kredi başvurusu seçeneğinin ardından sayfa, sizi kullanıcı adı ve şifrenin sorulduğu giriş ekranına yönlendirecektir. Yapılacak yönlendirmenin ardından kullanıcı adı ve şifrenizi girerek ekranda bulunan formu doldurmanız istenecektir.

Özellikle maaş hesabı Albaraka Türk Bankası’nda bulunan müşterilerin yapacakları başvurular için gelir beyanına gerek duyulmayacaktır. Banka tarafından sayfada gelecek formda aylık gelirinizi, almak istediğiniz kredinin türünü, ne kadarlık bir kredi almak istediğinizi ve kredi için ne kadar süre ile vade düşündüğünüzü yazmanız gerekmektedir. kredi için kar payı, seçeceğiniz kredi türüne göre şekillendirilecektir. Bu sayede faizsiz çalışan bankadan , zararınız olmadan kredi almanızın önü açılmış olunur.

Ekrana gelecek formda gerekli bilgileri girmenizin ardından en alt kısımda bulunan Onayla butonuna tıklamanız gerekmektedir. ardından formda beyan ettiğiniz cep telefonu numaranıza ‘Kredi talebiniz değerlendirmeye alınmıştır.’ İçerikli bir SMS gönderilecektir. Belirtilen SMS’i almanızdan en fazla 24 saat sonra onay ya da re içerikli yanıt SMS’ini de alabilirsiniz. bunun yanında bu şekilde başvuru yaptığınızda genellikle başvuru sonucunuz 5 dakika içerisinde size ulaştırılmaktadır. Eğer ‘ krediniz onaylanmıştır’ içerikli bir SMS ile karşılaşırsanız, kredinizi almak üzere Albaraka Türk Banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde gerekli belgeleri imzalayarak kredinizi almaya hak kazanırsınız. Bankanın teminat isteme ya da kefil talep etme hakları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Şubeleri Nerede?
Albaraka Türk Kredileri Başvurusu (Resmi Sayfası)

Albaraka Türk Kredi Başvurusunu Telefon Bankacılığı İle Yapmak

Albaraka Türk telefon bankacılığından kredi başvurusu yapmak için 0850 222 56 66 ya da 444 56 66 numaralı hatları arayabilirsiniz. Eğer kurumsal bir kredi kullanımı söz konusu olacaksa 0850 222 55 56 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.

Belirtilen numaraları aramanızın ardından yapmanız gereken, telefonu yönetmekte olan bilgisayar tarafından yapılacak yönlendirme ile kredi menüsüne gelmek olmalıdır. Seçenekler arasından kredi başvurusunu seçtikten sonra sistem sizi müşteri temsilcisine bağlayacaktır. Sonrasında almak istediğiniz kredinin tutarını, türünü ve kaç ayda ödeyeceğinizi seçmeniz istenecektir. Bu şekilde yapacağınız seçimin ardından eğer söylediğiniz şartlara uygun şekilde kredi verilemiyorsa, müşteri temsilcisinden alabileceğiniz kredi tutarına uygun olan miktarın ne kadar olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. bu kapsamda kredi tutarınızı seçebilirsiniz. Ya da müşteri temsilcisinden vade miktarını değiştirerek tekrar başvuru yapmasını isteyebilir, onay alan vade miktarının ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.Bu şekilde yapacağınız başvurularda telefonla yapacağınız yönlendirmelerde müşteri temsilcisinden anında kredi onay bilgilerinizi alabilirsiniz. müşteri temsilcisi, anında kredi durumunuzu size aktaracaktır.

Albaraka Türk Kredisine ATM’den Başvurmak

ATM üzerinden Albaraka Türk kredilerine başvuru yapmak, şu anki durumda mümkün değildir. Banka, ATM bankacılığı bazında böyle bir hizmet sunmamaktadır. Bu nedenle ATM’lerden Albaraka Türk kredi başvurusu yapmak şimdilik olanaksızdır.

Albaraka Türk Kredi Özellikleri

Albaraka Türk kredilerine ait özellikler, kredilerin 60 aya kadar vadelendirilmesi ve her kredi türü için kar payının değişmesi şeklindedir. 60 ay vade yapılan krediler, konut kredisi haricinde tüm kredi türleri için aynı vade oranını kullanmaktadır. Bu kapsamda söylenen kredi vadesi, konut kredilerinde 120 aya kadar çıkabilmektedir. Bankanın katılım bankası olmasından kaynaklı, kredilerde faiz değil, kar payı işlemektedir. Bu nedenle alınan kredilere banka, ekstra bir komisyon koymaz. Bunun yanı sıra kişilere sağlanan imkanlar doğrultusunda banka, kişiye özel ödeme imkanları sunmaktadır. Bu kapsamda banka, artan ya da azalan ödeme, 3 ayda bir ya da 6 ayda bir ödeme gibi imkanları müşterileri için kullanmaktadır. Ayrıca banka kredileri, yapılacak iş doğrultusunda tutarlarla verilir. Kredi limitleri 500 TL ile 250.000 TL arasında değişebilirken, konut kredileri için belirtilen tutarlar geçerli değildir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Faizsiz Araç Kredisi

Albaraka Türk Kredilerine Başvuru Şartları

Albaraka Türk kredi başvurusu koşulları, alınmak istenen kredinin özelliklerine göre değişiklik  göstermektedir. Bu kapsamda verilecek kredi, eğer konut kredisi alınacak evin değerine, araç kredisi alınacaksa arabanın değerine göre şekillenir. İhtiyaç kredilerinde alınacak tutar, yapılmak istenen işe göre değişir. banka, bir alım için istenen ihtiyaç kredisinde, alınmak istenen eşyanın proforma faturasını talep etmektedir. Bunun yanı sıra kredi başvurusunda istenen belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kimlik belgesi, kredi talebinde istenmektedir. Kişilerin 18 yaşını geçmiş olma şartı bulunmaktadır.
 • Memurlar için bordro
 • Özel sektör için bordro+ imza sirküleri
 • Serbest meslek erbabı için vergi levhası ve iş için gerekli izinlerin alındığına dair belgeler talep edilir.

Albaraka Türk SMS İle Kredi Başvurusu

Albaraka Türk Bankası SMS üzerinden kredi başvurusu, şu an mümkün değildir. Banka, müşterilerini direkt olarak müşteri hizmetlerine yönlendirmektedir. Bu nedenle bankanın hızlı kredi hizmetlerinden yararlandırma olanağı bulunmamaktadır.  Albaraka Türk kredilerinden müşteri hizmetleri, şubeler ya da internet bankacılığı aracılığıyla yararlanılabilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.