Albaraka Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

27.12.2020
479
A+
A-
Albaraka Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

Albaraka Türk, bankacılık hizmetlerini düşük faizli veya faizsiz olarak alabileceğiniz bir  bankadır. Burada siz veya işletmeniz için ayrı bankacılık hizmetleri sunulmaktadır. İşletme ile ayrı ayrı Albaraka Türk hesabı açmak için karlı hesaplar ve cari hesaplar gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza, kullanım alanınıza veya işinize göre farklı Albaraka Türk banka hesapları bulunmaktadır. Albaraka Türk  mevduat hesapları müşterilerin ayrı ayrı açabileceği katılım hesaplardır. Faizsiz bankacılık anlayışını benimseyen Albaraka Türk’te, hesabı faizsiz tasarruf yapmak ve birikimlerinizi artırmak için kullanabilirsiniz. Albaraka Türk, kar-zarar işbirliği ile toplanan fonları bu hesabı açan kişi ile paylaşacaktır. Faizsiz bankacılık ilkesi gereği toplanan bu fonların tamamı sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerine sağlanmaktadır. Bütün bu avantajlardan faydalanmak için Albaraka Türk Bankasından mevduat hesabı açmanız yeterlidir.

İnternet Üzerinden Albaraka Türk Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk banka hesabı açmak için İnternet’i de kullanabilirsiniz. Şubeye gitmek istemeyenler için bankanın resmi internet sitesi üzerinden hesap açabilirsiniz. Bankanın www.albarakaturk.com.tr adresinden hesap açabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet sitesinden çeşitli hesaplar açılabilir veya kapatılabilir. Albaraka Türk mevduat hesabı açmak için istenen bazı küçük belgeler vardır. Banka tarafından istenen belgeleri temin ederek kolaylıkla hesap açma işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Albaraka Türk Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk’te de hesap açma başvurusunu kolaylıkla tüm hesap seçenekleri için gerçekleştirebilirsiniz. Bu banka nezdinde hesap açmak istiyorsanız size en yakın Albaraka Türk banka şubesini ziyaret etmelisiniz. Ayrıca internet şubeleri veya mobil şubeler aracılığıyla hesap açma işlemleri yapılmaktadır. Sadece şubede belirteceğimiz belgeleri teslim etmelisiniz. Size en yakın Albaraka Türk  banka şubesini bulmak isterseniz İnternet veya mobil şubesinin “Şubelerimiz ve ATM’lerimiz” bölümüne şubeyi arayacağınız ili ve bölgeyi yazabilirsiniz. Burada size en yakın ve en uygun bankayı göreceksiniz. Detaylı adres ve iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk Banka Hesabı Açarken Gereken Belgeler Nelerdir?

Her banka gibi , Albaraka Türk Bankası da hesap açarken bazı belgeler istemektedir. Bu belgeleri size en yakın şubeye teslim ederek, hesap açma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Albaraka Türk mevduat hesapları açarken istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • Yaşadığınız yere ait ikametgah belgesi,
 • Yabancı uyruklular için kendi ülkelerine ait kimlik belgesi ve pasaport.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Kredi Hesaplama Tablosu

Bu belgeleri sağladığınız taktirde kolaylıkla Albaraka Türk Bankalarında mevduat hesabı açtırabilirsiniz.

Albaraka Türk İş Yeri Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk’ün kurumsal hesabında Karlı Hesap adı verilen bir hesap seçeneği bulunmaktadır. Banka, kâr-zarar ortaklığı çerçevesinde fon toplamakta ve paylaşmaktadır. Faizsiz bankacılık ilkesine göre toplanan bu fonlar sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerine paylaştırılmaktadır. Albaraka Türk iş yeri hesabının bazı özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Ticari kâr hesabınız, Türk Lirası, ABD Doları, Euro ve Altın cinsinden açılabilen bir hesaptır,
 • Bu hesabı kullanarak yapılan elektronik transferler ve transfer işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz,
 • Herhangi bir işlem ücreti ödenmez,
 • Albaraka Türk’te hesap açtıktan sonra, faizsiz finansman yoluyla bankanın kârından yararlanabilirsiniz.
 • Açık hesabın içinde en az 250 Türk Lirası olması gerekir.
 • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vade için hesap açabilirsiniz.
 • Ayrıca kendiniz belirleyerek karlı bir vadeli hesap açma zaman sınırını da belirleyebilirsiniz.
 • Belirli bir süre içinde hesabınızdan para çekebilirsiniz. Gerekirse, bankanın özel izni ile paranızı erken çekme olanağına sahipsiniz.

Albaraka Türk Bankası mevduat hesabı açarak yukarıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.