Albaraka Türk Mobil Şube İndir İşlemi Nereden Yapılır?

09.11.2020
703
A+
A-
Albaraka Türk Mobil Şube İndir İşlemi Nereden Yapılır?

Albaraka Türk mobil şube uygulaması “Apple Store” ya da “Play Store” üzerinden indirilir. Albaraka Türk Mobil Şube ile ilgili işlemler günün her saatinde yapılabilir.

Albaraka Türk Mobil Şubeye Giriş Nasıl Yapılır?

Albaraka Mobil Bankaya giriş yapabilmek için uygulama açılır ve şifre istenir. Daha önceden şifresi olmayanlar banka ile iletişime geçerek şifre alabilir. Aynı zamanda “https://www.albaraka.com.tr/” internet adresinden internet şubeye yeni üye olarak da şifre alınabilir.  Şifre ile giriş yaptıktan “Pin hatırla” kısmından şifreyi kaydedip sonraki aşamada kolaylık sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk Mobil Bankacılıktan Hangi İşlemler Yapılabilir?

Albaraka Tük Mobil Şube ile yapılacak işlemler şunlardır:

  • ATM’lerden kartsız para çekmek için mobil şube kullanılabilir. Bunun için QR kodu gereklidir. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra ekrandaki QR kodu okutulur ve çekilmek istenilen tutar bankamatikten hesaplanarak müşterilere verilir. Aynı zamanda istenilen miktarda da para yatırmak mümkündür. Bu sayede kartın kaybolması halinde de para işlemleri yapılabilir.
  • Banka işlemleri ile yapılan ayarlar uygulama üzerinden kolayca değiştirilebilir.
  • Hesap bakiyesi görüntüleyerek hesaba ait diğer tüm bilgiler de öğrenilebilir. Aynı zamanda hesaptan başka banka hesabına ya da başa Albaraka Türk hesabına para gönderimleri yapılabilir. Mobil uygulama üzerinden yapılan para aktarmalarında EFT’ler sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Mesai saatinden sonra yapılan EFT’ler sonraki ilk iş gününde hesaba aktarılır.
  • Faturalar ödenir. Aynı zamanda bankaya otomatik ödeme talimatı verildiğinde hesapta yeterli para bulunduğunda ödemeler otomatik olarak gerçekleşir. Bu sayede faturaların son ödeme günü geçmeden tahsilatı sağlanmış olur.
  • Birine para gönderim işlemi gerçekleşmişse bilgiler çıkar. Bu şekilde tekrardan hatırlamak zorunda kalmadan müşteriler eski gönderimleri yeniden tekrarlayabilir.
  • Ödeme işlemleri yapılabilir. Bunlar MTV, eğitim, trafik cezası, vb. gibi ödemelerdir. Giriş yaptıktan sonra “ödemeler” sekmesine girilmelidir.
  • Döviz işlemleri yapılabilir. Müşteriler diledikleri zaman döviz alabilir ve satabilir.
  • Kredi kartı borcu olanlar borçlarını görüntüleyebilir ve ödemeleri gereken miktarı tahsil edebilir. Aynı zamanda kartın ekstresini görerek o ayki yapılan harcamaların da kontrolleri yapılır.
  • Kampanyalar hakkında bilgi alınıp başvuruda bulunulabilir.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Mevduat Hesapları Nasıl Açılır?

Mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemler şubeye gitmeden bankacılık işlemlerinin gerçekleşmesine yardımcı olur. Müşteriler Mobil Şube üzerinden yapıklarını internet bankacılığından da gerçekleştirebilir. Bunun için bankanın resmi internet adresi olan “https://www.albaraka.com.tr/” internet adresine girmelidir.

Albaraka Türk Mobil Şube İndir İşlemleri Her Zaman Yapılır Mı?

Albaraka mobilden yapılan işlemler her gün yapılır. Banka şubeleri hafta içi hizmet verir. Hafta sonları ile birlikte dini ve resmi tatillerde kapalıdır. Fakat bu günlerde isteyenler bankacılık işlemlerini hem internet hem de mobil bankacılık üzerinden kolayca yapabilir. Ayrıca mobil şubeden yapılan işlemlerde alınan masraf ücretleri şubeden yapılan işlemlerde alınan ücretlerden çok daha azdır. Bu şekilde aynı işlem için daha az ödeme yapılır.

Albaraka Türk Mobil Şube İndir Güvenli Mi?

Albaraka mobil uygulama ile yapılan işlemlerde kişisel verilen korunması kanunu güvence altına alınır. Albaraka Türk Mobil Şube şifre ile giriş yapıldığında herhangi bir kişi ile paylaşım durumu olmaz.  Uygulamada yapılan tüm para gönderimleri ve hesap bilgileri de başkası ile paylaşılmaz. Mobil ve internet bankacılığı ile ilgili detaylı bilgiler için şube ile iletişime geçilmelidir. Ayrıca bankanın mobil destek hattı olan 0850 222 5 666 numaradan da yardım alınabilir. Hem bankacılık hem de teknik destek verilmektedir. Müşteriler 7/24 saat müşteri temsilcileri ile iletişim imkanı bulabilme şansına sahiptir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.