Albaraka Türk Personel Alımı

10.10.2021
1.147
A+
A-
Albaraka Türk Personel Alımı

Albaraka türk personel alım işlemi, yalnızca internet üzerinden gerçekleşmektedir. Albaraka Türk internet sitesini ziyaret ederek, açık pozisyonlar ve değerlendirme merkezi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İş başvurusu yapmak istemeniz halinde, Albaraka Türk, sizi “kariyer.net” sitesine yönlendirir. Banka, iş başvurularını bu site üzerinden yönetmekte ve oradan değerlendirmektedir. Albaraka Türk İnsan Kıymetleri kısmından bilgi alabilir, eğer yayınlanmışlar ise açık pozisyonları inleyebilirsiniz. Albaraka Türk Personel Alım işlemini, kariyer.net üzerinden, güncel özgeçmişinize de dikkat ederek değerlendirecektir.

Albaraka Türk Personel Başvurusu Nereden Yapılır?

Albaraka Türk’te işe başvurmak için, kariyer.net sitesinde güncel bir özgeçmişiniz yüklü olmalıdır. Banka, internet sitesi aracılığıyla sizi bu siteye yönlendirdiğinden, ancak buradan başvuru yapmak mümkündür. Albaraka Türk sitesinden ise yalnızca özgeçmişinizi bırakabilirsiniz. Kariyer.net’ e girdikten sonra, “Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş” yazıp aratarak bankanın sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada, eğitim imkanları, özlük hakları ve kariyer imkanları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak açıklamalar mevcuttur.

Albaraka Türk Personel Alım Şartları Nelerdir?

Albaraka Türk’te personel olmak isteyen, katılım bankacılığı konusunda kariyerine yeni bir yön çizmek isteyenlerin, bankanın insan kaynakları bölümünün sunmuş olduğu şu şartlara uygun olması gereklidir:

 • Başvuruyu yapan aday, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • Başvuruyu yapmak isteyen adayın, açık pozisyona ait olan üniversite bölümünden mezun olması gereklidir.
 • Başvuru yapmak isteyen aday eğer erkek ise, adayın askerlik görevinin tamamlanmış olması gereklidir.
 • Başvuru yapmak isteyen adayın bankacılık sektöründe geçmiş bir iş tecrübesi yok ise, aday 28 yaşına geçmiş olmamalıdır.
 • Açılmış olan pozisyon, engelli eleman kontenjanına ait bir pozisyon değil ise, başvuru yapan adayın fiziksel bir engele sahip olmaması gereklidir.
İlginizi Çekebilir:  2021 Albaraka Türk Para Transferi Ücreti Ne Kadar?

Albaraka Türk İşe Alım Süreci Nasıl İlerler

Banka, personel alımını şu adımlarla değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır:

 • Başvuruyu yapan adayın şartları karşılaması ve olumlu görüş dönüş alması gerektiği düşünülünce, adayla en az bir kez yüz yüze görüşme yapılabilmesi için randevu sağlanır.
 • Olumlu geri dönüşlerden sonra, başvuruyu yapan adayın mülakata alınması işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Mülakatların başarılı geçmesi ve adayın bir sonraki aşamaya geçmesi durumunda, pozisyonla ilgili bir sınava tabii tutulabilmesi mümkündür.
 • Banka, yeni personel adayının alması gerektiğini düşündüğü eğitim veya eğitimler varsa, adayın bu eğitimleri almasını sağlar.
 • Tüm bu süreçte olumlu görüşün devam etmesi, adayın sınavları, mülakatları ve eğitimleri geçmesi durumu ortaya çıkarsa, aday işe başlar.

Albaraka Türk’ün Sınavlı İş Başvuruları Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk işe alım sınavları hakkında derinlemesine bilgi almak için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Albaraka Türk personel alımı kapsamında, sınavlı olarak şu birimlere eleman almaktadır:

 • Müfettiş Yardımcılığı
 • Denetçi Yardımcılığı
 • Uzman Yardımcılığı
 • Yetkili Yardımcılığı

Albaraka Türk’e Yarı Zamanlı Personel Olarak Başvurabilir Miyim?

Albaraka Türk’te part time çalışma imkanı da tam zamanlının yanında mümkündür. “Genç Albarakalı” prejesi ile zellikle, ilgili bölümlerde lisans veya yüksek lisans eğitimini sürdürmekte olan öğrenciler için yarı zamanlı iş fırsatları da sağlanır. Albaraka Türk insan kaynakları bölümünden veya kariyer.net üzerinden yarı zamanlı çalışma imkanınız olabilecek açık pozisyonları takip edebilirsiniz. Açık pozisyonlar olmaması halinde, insan kaynakları bölümüne özgeçmişinizi bırakabilirsiniz.

Albaraka Türk’e Staj Başvurusu Yapılır Mı?

Bankada, tecrübe için staj imkanı sağlanır. İlgili bölümlerde eğitim gören üniversite öğrencilerinin zorunlu stajlarını yapmaları için bankayla iletişim kurarak staj yapabilme imkanları bulunur.

Albaraka Türk Mülakat Sonuçları Ne Sürede Açıklanır?

Albaraka Türk’te mülakatlar ve işe alım uygulamalarının sonuçlanması ortalama bir ay sürmektedir. Sürecin olumlu sonuçlanması halinde, aday Albaraka Türk personel alımının sonuna gelir ve bir pozisyon ile ilgili olarak kendisine iş teklifi iletilir. Görüşmelerin olumsuz bir noktaya gelmesi halinde ise banka, adaya e-posta ile geri dönüşü yaparak süreci sonlandırır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Adana Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.