Albaraka Türk Satılık Gayrimenkullere Nasıl Başvuru Yapılır?

02.02.2021
673
A+
A-
Albaraka Türk Satılık Gayrimenkullere Nasıl Başvuru Yapılır?

Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvuru yapmak için İNTENGO firmasının 0850 3999 27 84 numaralı telefonunu arayabilir, beğendiğiniz taşınmaza teklif sunabilirsiniz.  Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde hizmet bedelini ödemeniz için gerekli olan hesap iban numarası ise TR56 0001 0024 8765 9689 7550 17 nolu banka hesabıdır. Banka bünyesinde taşınmaz ücretinin yüzde 5,3’ü bankaya ödenmesi gereken teminat bedelidir. Hizmet bedelini ödediyseniz bundan sıradaki işlemde sizden istenen belgelerle beraber dekont ve sözleşmeleri Esentepe mah. EMselles Sok. no:1/1 Onur iş merkezi kat:3 34394 Şişli- İstanbul adresine gönderebilirsiniz.

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkullere Başvuru İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Albarak Türk satılık gayrimenkullere başvuru için kişisel olarak başvuru yaptıysanız teminat yatırdığınıza dair dekontu yanınızda bulundurmanız gerekir. Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvurmak için şu belgelere sahip olmalısınız:

 • Kimlik kartı /nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tüzel kişilerin şirket hesabına imza attığı imza sirküleri
 • Ticaret sicil beyanı
 • Vergi levha fotokopisi

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkul İhalesine Nasıl Katılabilirsiniz?

Albaraka Türk satılık gayrimenkul ihalesine katılmak için öncelikle bankanın kendi internet sitesi üzerinden teklif usulüne katılabilir, size verilen şifre ve kullanıcı adı ile sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. İhale teklif verme aşamasına geldikten sonra başvuru esnasında teminat bedelini yatırmış olmanız gerekir. Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvuru ve İhale sürecinde gayrimenkule muhammen bedelin altında teklif veremeyeceğinizi bilmelisiniz. Teminat bedeli ödemediğiniz hiçbir taşıt için teklif veremeyeceğiniz bilerek önceden biriken teminat borçlarınızı ivedilikle bankaya ödemelisiniz.

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkullere Başvurduktan Sonra Nasıl Teklif Verilir?

Albaraka Türk satılan gayrimenkullere başvurduktan sonra teklif vermek için başvuru sırasında size verilen şifre, müşteri numarası ve kullanıcı bilgileriyle bankaya giriş yapmalısınız. Teminat  bedeli  kapsamında  ihale  katılım bedelini  ödeyerek   taşınmaz için   teklif   verebilir, 7  günlük    bekleme  süresine  tabii  tutulabilirsiniz. Bankanın bu süreyi azaltma yetkisi olduğunu unutmamalısınız. 7 günlük sayaç süresi içinde gayrimenkul teklif veren başka kullanıcılar da olabilir. Bu süre zarfında yeni teklif verilebilmekte olup, en yüksek teklifi veren kişiler ihaleyi kazanarak taşınmazı satın almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Havale Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkul Başvurusundan Sonra İhale Katılım Bedeli Alınabilir mi?

Albaraka Türk satılık gayrimenkul başvurusundan sonra ihale katılım bedelinin alınması işlemi için şu şartların gerçekleşmesi gerekir:

 • Banka ihaleyi iptal ettiyse,
 • Başvuru sırasında teminat bedeli olarak eksik bedel ödediyseniz,
 • Taşınmaz ihaleleri için birden fazla kullanıcının teklif verdiği ihaleye en yüksek meblağlarla teklif verdiyseniz,
 • Başvuru sonrasında e teminat tutarını ödediyseniz sistem üzerinden taşınmaz ve gayrimenkullere teklif vermediyseniz,
 • Banka taşınmaz ihalesine girmek için uygun görülmediyseniz, bankaca teminat tutarınız iade edilecektir.

Albaraka Türk Satılık Gayrimenkullere İhale Katılım Bedeli İadesi Alamadığınız Durumlar Hangisidir?

Albaraka Türk satılık gayrimenkullere ihale katılım bedeli iadesi alamadığınız durumlar aşağıda gösterilmiştir:

 • İhale sürecine katılıp, bankaca size gösterilen tarihte ihale katılım tutarını ödemediyseniz,
 • Albaraka Türk’te çalışan biriyseniz, ya da bankada birinci dereceden çalışan bir akrabanız varsa,
 • İhaleyi kazandıktan sonra kalan sürede tapu işlemlerini gerçekleştirmeyip, evrakları teslim etmediyseniz,
 • Başka biri adına tapuda işlem yaparsanız, teminat tutarı banka tarafından tarafınıza iade edilmeyecektir. Banka tarafından teminat iradı gerçekleştirilecektir.

Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde özelikle satın almak istediniz taşınmaz ve gayrimenkuller için tapu durumunu kontrol ederek, gayrimenkulleri analiz etmeniz gerekir. Aracı internet servisleri ile görüşerek, telefon numaranızı verebilir,   gayrimenkul danışmanı ile iletişime geçebilirsiniz. Ulaşım, çevre şartları gayrimenkulün türü ve değeri, okul, hastahane ve çevresine göre olan sosyal konumu komşuluk ilişkileri taşınmaz ve Albaraka Türk satılık gayrimenkullere başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan oluşmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.