Albaraka Türk Sigorta ve Kasko

11.10.2019
419
A+
A-
Albaraka Türk Sigorta ve Kasko

Albaraka Türk sigorta ve kasko yapılması durumunda araç sahiplerinin gelebilecek kazalara karşı kendini garanti altına alması sağlanır. Arabalarına sigorta ve kasko yaptıracaklar, bankanın en yakın şubesine giderek istenilen belgeleri teslim edip işlemlerini tamamlamalıdır. Albaraka Türk ile kasko sigortasını yaptıranlar, kasko sigortalarını yenilemek istedikleri zaman indirimler de elde edebilme şansına sahip olur. Bu yüzden bankanın resmi internet sitesi üzerinden arabalarda kasko sigortası olup olmadığı öğrenilerek sigorta işlemlerinin yaptırılması gerekir. Bu sayede gelebilecek kazalarda araç sahipleri maddi zararı kendisi ödemeyerek sorumlu olan sigorta şirketine ödetebilir.

Albaraka Türk Sigorta ve Kasko Karşıladığı Masraflar

Albaraka Türk kasko sigortasının karşıladığı masraflar meydana gelen durumlara göre değişkenlik gösterir. Aşağıda Albaraka Türk kasko sigortasının karşıladığı masraflarla ilgili bilgiler yer alır:

 • Banka, Türkiye içerisinde arabalarda meydana gelen her türlü kazanın masraflarını karşılar.
 • Bunun yanı sıra doğal afetler sonrası araçlarda meydana gelen zararları da Albaraka Türk Bankası karşılar.
 • Arabaların çekilme işlemleri sırasında görevliler tarafından zarara uğratılmasından dolayı ortaya çıkan masraflar da banka tarafından karşılanır.
 • Sel ve baskın sonucunda araçlara zarar ve hasar gelmesi sonucunda masraflar bankaya aittir.

Yukarıda verilen durumların meydana gelmesi sonucunda masrafları araç sahiplerinin karşılamaması için muhakkak arabalara kasko sigortası işlemlerinin yapılması gerekir.

albaraka turk kasko sigortasi ne ise yarar

Albaraka Türk Kasko Sigortası İnternet Sayfası

Albaraka Türk Kasko Sigortasının Karşılamadığı Ücretler

Albaraka Türk kasko sigortasının karşılamadığı ücretler de vardır. Aşağıda arabalarda kaza sonucu meydana gelen zararların banka tarafından karşılanmadığı durumlarla ilgili bilgiler yer alır. Bu bilgiler şu şekildedir:

 • Araçların ehliyetsiz bir şekilde kullanılması sonucunda meydana gelen zararların karşılanması bankaya ait değildir.
 • Arabalara araç sahiplerinin yakınları tarafından verilen zararların bedelini Albaraka Türk Bankası karşılamaz.
 • Alkol ve uyuşturucu madde kullanımı sonucunda trafiğe çıkılması durumunda meydana gelen kazadan doğan zararlar araç sahiplerine aittir.
 • Arabaların bakımlarının yaptırılmamasından dolayı kazaya sebebiyet vermesi sonucu ortaya çıkan hasarların masraflarını araba sahipleri ödemek zorundadır.
 • Yasal olarak arabalarda belirtilen ağırlıkta yüklerin koyulmaması sonucunda oluşan zararların masraflarını da banka karşılamaz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Ankara Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Yukarıda verilen durumlar sonucunda ortaya çıkan zarar ve hasarların bütün masrafları araç sahiplerine aittir. Bu yüzden kasko sigorta işleminin yapılmasından sonra arabaların sürücüler tarafından zarara ve hasara uğratılmamış olması gerekir. Aksi bir durum olduğunda gelebilecek bütün masraflar sürücülere aittir.

Albaraka Türk Sigorta ve Kasko Neden Yaptırılmalı?

Albaraka Türk kasko sigortasının yapılması oldukça önemlidir. Çünkü, trafikte meydana gelecek kazaların masraflarının karşılanması için sigorta işlemlerinin yapılması gerekir. Albaraka Türk ile kasko sigortasını arabalarına yaptıranlar kendilerini güvence altına almış olur. Bu yüzden kasko sigortasını arabalarına yaptırmak isteyenler, bankanın en yakın şubesine giderek istenilen evraklarla beraber başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu sayede herkes kendi isteği dışında gelen zararların masraflarını ödemek zorunda kalmamış olur.

Albaraka Türk Kasko Sigortasına Ek Olarak Verilen İmkânlar

Albaraka Türk kasko sigortasına ek olarak bazı imkânlar verilir. Bu imkânlarla ilgili bilgiler aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır:

 • Trafik kazası sonucu sürücünün hatası dışında meydana gelen araçtaki bütün zararların masrafları bankaya aittir.
 • Bunun dışında taşıtın taşınma durumunda herhangi bir patlayıcı ve yanıcı maddeye maruz kalması sonucunda gözle görülen hasarların bedelini banka ödemekle yükümlüdür.
 • Eylemler sonucunda kontrolsüz bir şekilde davranılması durumunda arabada meydana gelen zararların masrafını da kasko sigorta şirketi ödemek zorundadır.

Yukarıda verilen durumların oluşması sonucunda arabalarına zarar gelen sürücüler, masrafların karşılanması için kasko sigortasını yaptırdıkları Albaraka Türk Bankası’nın en yakın şubesine gitmelidir.

Albaraka Türk Kasko Sigortası Hangi Hizmetleri Sunar?

Albaraka Türk kasko sigortasında sunulan hizmetler oldukça fazladır. Özellikle banka ile arabalara kasko sigortası yaptırılması sonucunda araç sahipleri daha sonra yapılacak bakım ve onarımlarda indirimler kazanabilir. Bunun dışında Albaraka Türk Bankası’ndan kasko sigortalarını yaptıranlar uygun fiyata işlemlerini halletmiş olur. Ayrıca yasal olarak sigorta şirketinin karşılaması gereken zararlar arabalarda meydana gelmişse, sürücülerin hiçbir masraf ödemesine gerek kalmaz. Bütün masraflar bankaya ait olur. Bu yüzden ilerde meydana gelecek zararların masraflarının ödenmemesi için arabalara kasko sigortasının yapılması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Mobil Şube Özellikleri Nelerdir?
Albaraka Türk Kasko Sigortası (Resmi Sayfa)

Albaraka Türk Kasko Sigortası Nasıl Öğrenilir?

Albaraka Türk kasko sigortasını öğrenmek isteyenler, belli adımları uygulamalıdır. Aşağıda Albaraka Türk ile yapılan kasko sigortasının durumunu sorgulamak isteyenlerin yapmaları gereken adımlar sırasıyla verilir. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Kasko sigortası sorgulamasının yapılmasına geçilmeden önce ilk olarak bankanın resmi internet adresine giriş yapılmalıdır.
 • Siteye giriş yapıldıktan sonra ekrana çıkan sayfaya T.C. kimlik numarası ve arabanın plaka numarası yazılmalıdır.
 • Bütün bilgiler doğru bir şekilde yazıldıktan sonra en altta yer alan “Kasko Sigorta Sorgula” butonuna basılmalıdır.
 • Bu sayede aracın kasko sigortasının başlama ve bitiş tarihleri, bankanın kasko sigortasını yapıp yapmadığı kolay bir şekilde online olarak öğrenilebilir.
 • Bunun dışında kasko sigorta sorgulama işlemini yapmak isteyenler Albaraka Türk Bankası’nın en yakın şubesine giderek kasko sigortası hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir.

Yukarıda verilen adımlar eksiksiz bir şekilde uygulandıktan sonra sorgulama işlemleri çabuk bir şekilde tamamlanmış olur.

Albaraka Türk Kasko Sigortasında Uygulanan İndirimler

Albaraka Türk kasko sigortasında uygulanan indirimler sayesinde sigortanın süresi dolduğunda yenilenmesi durumunda büyük avantajlar elde edilir.  Bu avantajların elde edilmesi için araç sahiplerinin kendi rızası dışında kazalara maruz kalması gerekir. Aşağıda Albaraka Türk ile yapılan kasko sigortasında elde edilen indirimler ile ilgili bilgiler yer alır. Bu indirimler şu şekildedir:

 • İlk 12 aylık kasko sigortası kullanılması sonucunda sigortalarını yenilemek isteyenler toplamda banka tarafından %30 oranında indirim kazanır.
 • İkinci 12 aylık sürenin dolması sonucunda ise %40 oranında indirim elde edilir. Fakat, bu süreçlerde herhangi bir kazada sürücülerin kusurunun olmaması gerekir.
 • Üçüncü 12 aylık kasko sigortası süresinin sonunda yenileme işlemlerinde toplamda %50 oranında indirim kazanılır.
 • Dördüncü 12 aylık kasko sigortasının süresinin dolup yenilenmesi durumunda ise toplamda %60 oranında indirim kazanılır.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Personel Alımı

Yukarıda verilen indirimlerden yararlanmak isteyenler, kasko sigortalarını yaptırdıktan sonra meydana gelen kazalardan araba sahiplerinin sorumlu olmaması gerekir.

Albaraka Türk Sigorta ve Kasko Yaptırılmazsa Ne Olur?

Albaraka Türk kasko sigortası yaptırılmadığı zaman meydana gelen masrafların tamamı araç sahiplerine ait olur. Özellikle sigorta ve kaskolarını yaptırmayan ve kaskolarını yaptırıp süresi dolduğu zaman yenilemeyenler, trafiğe çıktıkları durumda para cezasına tabii tutulur. Çünkü, kasko sigortasız trafiğe çıkmak artık yasaktır. Kasko sigortasını yaptırmayanlar, trafikte arabalarını kullanmasalar bile sistemde arabalarına sigorta yaptırmadıkları bilgisi çıkacağı için her türlü para cezasına çarptırılır. Bu yüzden herkesin para cezasına tabii tutulmaması için bankanın en yakın şubesine giderek arabalarına kasko sigortasını yaptırmaları gerekir. Kasko sigortasının yaptırılmaması durumunda araçlarının bakım ve muayene işlemini yaptıracaklar, hiçbir firmadan randevu alamaz ve işlemlerini yaptıramaz. Bu tarz sorunlara maruz kalmamak için herkes araçlarının sigortası olup olmadığını internet sitesi üzerinden öğrenip sigortaları yoksa, yaptırmaları gerekir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.