Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

08.05.2020
1.746
A+
A-
Albaraka Türk Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Albakara Türk sim bloke kaldırma işlemleri, Albaraka Türk İnternet bankacılığına girmek için sim kart blokesi uyarısı alan kişilerin oldukça hızlı bir şekilde yapmaları gereken bir durumdur. Albaraka Türk internet bankacılığına girmek için sim kart blokesi alan kişilerin hat değişimleri, operatör değişimleri ya da kaybolan hatlarını tekrardan çıkarmaları ile alakalıdır. Bu gibi durumlarda banka güvenliği arttırmak ve mevcut müşterisini korumak için sim kartlarına blok koyar. Bloke açma işlemleri hem oldukça hızlı yapılabilen hem de kolay olan işlemlerdir. Albaraka Türk sim blokesi kaldırma işlemlerine aşağıda sizin için verilen başlıklar üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk Sim Blokesi

Albakara Türk sim blokesi, bankanın müşterisini korumak için yapmış olduğu önemli uygulamalardan bir tanesidir. Müşterilerinin güvenliğini korumak amacıyla yapılan sim blokeleri olası bir çalıntı durumunda banka hesaplarınızı korumak için siminizi bloke eder. Bu sayede ATM üzerinden para çekimlerinde bankadan telefona gelen doğrulama kodu alınamayacaktır. Aynı işlem internet bankacılığı ve para yatırma işlemlerinde de geçerlidir. Sim blokesinin olduğu durumda yukarıda verilen işlemlerin hiçbiri yapılamaz.

Albaraka Türk Banka Şubesi Üzerinden Sim Blokesi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Şube üzerinden Albakara Türk sim blokesi kaldırma işlemleri, oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılan işlemlerdir. Sim blokelerini kaldırmak isteyen kişiler kendilerine en yakın Albaraka Türk Bankası şubesine giderek sim bloke kaldırma işlemlerini aynı gün içinde kaldırabilirler. Bunun için gerekli olan şeyler; kişilerin kendilerine ait cep telefonları ve T.C. kimlik numalarının yer aldığı kimliklerdir. Sim blokesi kaldırırken cep telefonun mutlaka olması gerekir. Bunun en önemli nedeni bankanın siz bloke işlemlerini kaldırırken yeniden bir doğrulama kodu göndereceğidir. Gelecek olan doğrulama kodu banka personeline gösterilir ve yapılan işlemler sonucunda sim blokesi banka tarafından kaldırılır.

Albaraka Türk Banka ATM’si Üzerinden Sim Blokesi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM üzerinden Albaraka Türk sim blokesi kaldırma işlemleri, oldukça basit hızlı yapılan işlemlerdir. Pek çok farklı durumda meydana gelebilen sim blokeleri, aynı şekilde kolaylıkla kaldırılabilmektedir. Sim blokesi kaldırmak isteyen kişiler kendilerine en yakın Albaraka Türk ATM’sine giderek sim blokelerini kolaylıkla kaldırabilirler. Bunun için ATM üzerinden kişiler öncelikle banka kartlarını gereken alana koyarlar. Kart şifrelerini banka ATM’si üzerine giren kişiler ekrana gelen işlemler menüsünden SİM menüsüne girerek cep telefon sim hat bloke kaldırma işlemlerini yapabilirler. ATM üzerinden sim blokesi kaldırma işlemi yapacak olan kişilerin bu işlem esnasında telefonları yanlarından olmalıdır. Bunun sebebi sim blokesi kaldırılırken kişilerin telefonlarına doğrulama kodu geleceğidir. Gelen doğrulama kodunu ATM’ye giren kişilerin sim blokeleri oldukça kolay bir şekilde kalkacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk Bankası Müşteri Hizmetleri ile Sim Blokesi Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Sim blokesini müşteri hizmetleri ile kaldırmak isteyen kişiler; Albaraka Türk Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 5 666 numaralı telefonu arayarak sim blokesi kaldırma işlemlerini yapabilirler. Sim blokesi kaldırma işlemleri sırasında banka müşteri hizmetlerini kayıtlı olan kendi telefonlarınız üzerinden aramış iseniz otomatik sim blokeniz ortadan kalkacaktır. Arama esnasında banka müşteri hizmetleri hattı size bir uyarı verecek ve ilgili menüye sizi aktarırken sim blokenizi ortadan otomatik olarak kaldıracaktır. Bu şekilde zorlanmadan sim kartı blokenizi ortadan kolaylıkla kaldırmış olursunuz. Sim blokesini ortadan kaldıran kişiler artık banka işlemlerini zorlanmadan ve engellemeden yapabilecekler, internet bankacılığı sistemine kolaylıkla girebileceklerdir. Yukarıda verilen sim blokesi kaldırma işlemlerinden hangisi sizin için uygunsa o işlemi seçebilir ve Albaraka Türk Bankası sim bloke kaldırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.