Albaraka Türk Şube Sayısı Kaç?

05.12.2020
1.211
A+
A-
Albaraka Türk Şube Sayısı Kaç?

1984 yılında kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye’de faizsiz bankacılığın öncülerindendir. Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ve Türkiye yerli sanayi grubunun öncülüğünde kurulan banka, Bugün Türkiye’nin neredeyse her noktasında hizmet vermektedir. Albaraka Türk şube sayısı oldukça fazla olan ve her şubesinde görev almak üzere bulunan deneyimli bir çalışma kadrosu da var olan bir bankadır.

Albaraka Türk’ün Nerelerde Şubesi Var?

Albaraka Türk şube sayısı 230’dur ve aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bu şubelerin ikisi dışında kalanların hepsi Türkiye’de bulunmaktadır. Her ilde etkin olarak çalışan şube ve ATM’leri ile müşterilerine hizmet veren Albaraka Türk Katılım Bankası, ortak ATM’ler üzerinden de işlem yapmaya izin vermektedir. Albaraka Türk’ün bazı merkez şubeleri ve adresleri şöyledir:

 • Kozyatağı şubesi: ozyatağı Mah.Değirmen Sk.34742 Nida Kule İş Merkezi No:18 Bağımsız Bölüm 7 Kadıköy/ İSTANBUL
 • Sefaköy Şubesi: Kartaltepe Mah.Halkalı Cd.34295 No:82 A-B Küçükçekmece/ İSTANBUL
 • Etlik Şubesi: Emrah Mah.Yunus Emre Cd.06010 No:5/A-B Keçiören/ ANKARA
 • İzmir Gıda Çarşısı Şubesi: Halkapınar Mah.1203/1. Sk.35170 No:21 Konak/ İZMİR
 • Yeni Toptancılar Şubesi: Fevziçakmak Mah.Karakayış Cd.42050 NO:289 Karatay/ KONYA
 • Tarsus Şubesi: Şehitmustafa Mah.Atatürk Blv.33440 No:45/A Tarsus/ MERSİN
 • Bahçelievler Şubesi: Bahçelievler Mah.Adnan Kahveci Blv.34180 No:30/4A Bahçelievler/ İSTANBUL

Albaraka Türk Yurtdışında da Hizmet Veriyor mu?

Albaraka Türk Katılım Bankası, Orta Doğu kökenli bir banka olması sebebiyle, Orta Doğu kültür ve topraklarında da hizmet vermektedir. Ancak bankacılık hizmetleri artık sadece fiziki varlık ile de gerçekleştirilmemektedir. Bu sebeple Almanya’da İnsha sistemi ile interaktif bankacılık hizmeti veren Albaraka Türk’ün Almanya’da da şubesi olduğundan bahsedilebilir.  Sahip olduğu 230 şubeden ikisi yurtdışında olan Albaraka Türk yurtdışında verdiği hizmetler şurada da gerçekleşmektedir:

 • Albaraka Türk Katılım Bankası Erbil Şubesi
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk İstanbul Şubeleri Telefon Numaraları, Adres Bilgileri, Şube Kodları

Albaraka Türk Hakkında

Orta Doğu kökenli olan bu banka, faizin haram ve uygunsuz bulunduğu coğrafyalara özel olarak hizmet vererek faizsiz bankacılığın da liderliğini üstlenmektedir. Cari hesaplar ve katılım hesaplarıyla fon toplayan Albaraka Türk, topladığı bu fonları bireysel finansman, kurumsal finansman, finansal kiralama gibi uygulama ve projelerde değerlendirerek tekrar ülke içi para piyasalarında işleyen bir bankadır. Albaraka Türk hakkında bilinen bir diğer konu ise, Singapur’dan İngiltere’ye, Güney Afrika’dan Fas’a kadar 80’e yakın ülkede fiziki faaliyeti olan 1000 kadar banka ile kurduğu geniş muhabir bankacılığı ağıdır. Bu ağdan yararlanan banka, ithalat ve ihracat gibi pek çok ilişkiyi de geliştirmiştir.

Bankanın, kendi internet sitesinde yayınladığı oranlara göre, yabancı ortakların payı %65,99, yerli ortakların payı %8,77, halka açık olan pay ise %25,23’tür. Banka aynı zamanda, faaliyetlerine ortak olmak isteyen ve bankanın küçük hissedarlarının arasında bulunmak isteyen kişiler için de katılım imkânı sağlamaktadır. Böylece gerekli başvuru ve sermaye yatırımının ardından, isteyen herkes bankanın katılımcısı olabilmektedir.

Albaraka Türk Kültür Sanat Faaliyetleri Neler?

Albaraka Türk Katılım Bankası, diğer bankaların da yaptığı gibi pek çok kültür sanat faaliyetlerinin içinde yer almaktadır. Albaraka Türk kültür sanat faaliyetleri şöyle sıralanabilir:

 • Albaraka Türk Fotoğraf Yarışması,
 • Geleneksel Albaraka Türk Hat Yarışması,
 • Bereket Dergisi.

Tüm bu faaliyetler dışında yayıncılık faaliyetlerinde de bulunan bankanın yayınları şunlardır:

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Kartı Nerede? Ne Zaman Gelir? SorgulamaZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.