Albaraka Türk Şube ve ATM Sayısı

14.07.2020
1.566
A+
A-
Albaraka Türk Şube ve ATM Sayısı

Türkiye’deki Albaraka Türk bankasının şube sayısı ortalama 8 bin adeti geçmiştir. Albakara ATM ve şube sayısı ise şehirlerin en çok kullanılan yerlerine göre belirlenmiştir.  Albaraka ATM’leri, ortak ATM’leri sayesinde de bankacılık işlemlerine hızlı ulaşım imkanı sağlamaktadır. 7/24 kullanım sağlayan Albaraka ATM’leri aynı zamanda kartsız olarak da para çekme, yatırma, ödeme yapma gibi işlemleri hizmete sunmaktadır.

Albaraka Türk ATM’leri Günlük Para Çekme Limiti

Albaraka ATM’lerinden günlük para çekme limiti kartlı işlemlerde 5 bin TL’ye yükseltilmiştir. Albaraka Türk’ten para çekmek isteyen kişiler 7/24 her türlü bankacılık işlemlerini de yapabilmektedir. ATM’ler üzerinden EFT, havale, borç ödeme, fatura yatırma, para çekme gibi birçok bankacılık işlemi 7/24 hizmeti verilmektedir. 7/24 yapılabilen işlemlerde çalışma saatine göre göre bankacılık işleminin gerçekleşme süresi ilk mesai seaatine aktarılabilmektedir.

Albaraka’nın Ortak ATM’leri Hangileridir?

Albaraka ortak ATM’si PttMatik’ler de ücretsiz olarak Albaraka müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. Müşterilerin Albaraka ATM’leri ile yakın konumda olmaması durumunda PttMatik’lerde de ücretsiz olarak Albaraka Türk’ün her türlü ATM bankacılığı işlemleri yapılabilmektedir. Böylelikle Albaraka ATM’si arama durumu olmadan PttMatik’lerle de bankacılık işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlanmıştır.

Albaraka ATM’lerinden Nasıl Para Çekilir?

Albaraka müşterileri para çekme işlemlerini ATM’ler üzerinden telefon bankacılığı, kartsız işlemler, QR kod ve referans kodu yöntemleriyle yapabilmektedir. Albaraka ATM’lerinden para çekme işlemi için kartsız işlem yapılacaksa mobil uygulama üzerinden QR kod ya da referans kodu kullanılmaktadır. Mobil uygulama ile para çekmek için ATM’de kartsız işlemler menüsünden “para çekme” sekmesini tercih etmelidir. O sırada mobil uygulama üzerinden para çekme işlemi tercih edilerek yönlendirilen QR kod ya da referans kodu seçeneklerinden biri tercih edilmelidir. Böylelikle kartsız olarak ATM’lerden para çekilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Ekspertiz Sistemi ve Ücreti

Kartlı olarak ATM’lerden para çekebilmek için PttMatik ya da Albaraka ATM’leri tercih edilmektedir. Para çekme işlemi için kartı taktıktan sonra çıkan menüde çekim yapılacak hesap seçilmelidir. Ekranda 50 TL’den 2 bin TL’ye kadar seçenek bulunmaktadır. Ancak tutar girilerek de istenilen miktarda para çekme işlemi yapılmaktadır.

Albaraka ATM’lerinden Kartsız İşlemler Nasıl Yapılır?

Albaraka ATM’lerini kartsız kullanabilmek için ekrandan “giriş” tuşuna basarak işlemler menüsüne geçilmesi gerekmektedir. Giriş seçeneğine basıldıktan sonra İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2 farklı dil seçeneği sunulmaktadır. Dile karar verildikten sonra ATM, kartsız işlemler menüsüne aktarmaktadır. Böylelikle Albaraka ATM’leri üzerinden kartsız işlemler sayfası görüntülenmektedir. Bu sayfadan para gönderme, çekme, fatura yatırma, ödeme yapma gibi birçok farklı işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Albaraka ATM’leri Kartlı İşlemler Nasıl Yapılır?

Albaraka ATM’si üzerinde kartlı işlemler yapmak için öncelikle kartın ATM’ye takılması ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Albaraka’nın hesap ya da kredi kartına sahip olan müşteriler her türlü bankacılık işlemini kartlarıyla Albaraka ATM’leri üzerinden yapabilmektedir. Şifre ile giriş yaptıktan sonra çıkan işlemler menüsünden EFT, havale, para çekme, para yatırma, fatura ödeme, borç ödeme gibi birçok farklı bankacılık işlemi hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.