Albaraka Türk Kaç Şubesi ve ATM’si Var?

27.05.2020
981
A+
A-
Albaraka Türk Kaç Şubesi ve ATM’si Var?

Albaraka Türk şubeleri sayısı 8 bini geçmiştir. Banka şubelerinin sayısının çok olması, banka müşterilerinin bulundukları konumdan kolay bir şekilde bankaya ulaşmalarını mümkün kılar. Albaraka Türk ATM bankacılığı müşterilerine 7 gün 24 saat kolay ve hızlı bankacılık sunar. Dilerseniz banka ATM’lerini kartsız kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz de kartlı kullanabilir ya da bunların hiç biriyle uğraşmadan doğrudan banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Kimlik belgeniz ile banka şubesine gittiğinizde banka temsilcileri yapmak istediğiniz işlem konusunda size yardımcı olacaktır.

Albaraka Türk ATM’lerini Kartsız Nasıl Kullanabilirim?

Albaraka Türk ATM’lerini kartsız kullanmak için sizi ATM’de karşılayan ilk ekrana giriş kısmına geldiğinizde yeşil renkli giriş butonuna basmanız gerekir. Giriş tuşuna bastıktan sonra ATM size iki farklı dil seçeneği sunar. Türkçe ya da İngilizce olmak üzere istediğiniz seçeneğin üzerine tıklayabilirsiniz. Dil seçimini tamamladıktan sonra kartsız işlem menüsüne girmiş olursunuz. Daha sonra yapmak istediğiniz işlemlerini tümünü kartsız bir şekilde halledebilirsiniz.

Albaraka Türk ATM’lerini Kartla Nasıl Kullanabilirim?

Albaraka Türk ATM’lerini kartla kullanmak için başlangıçta yer alan menü karşınıza çıktığında kart yuvasına kartı uygun şekilde yerleştirin. Kartınızı yerleştirdikten sonra sizden şifre bilgisi istenecek. Kartınızı doğru konumda yerleştirmek için kartın isim ve soy isim bilgilerinin üste geldiğinden emin olun. Albaraka Türk kart şifresinin kimsenin göremeyeceği şekilde girilmesi gerekir. ATM ekranları özel tasarlanmıştır. Yani ekran yalnızca karşıdan bakıldığında görülür. Yan açıdan bakan diğer insanlar ekrana bakarak şifrenizi göremezler. Numara dizini kullanılarak daha önceden belirlediğiniz şifreyi girdikten sonra karşınıza çıkacak diğer ekranı bekleyin.

Şifre doğru girildiğinde karşınıza güvenlik uyarılarının bulunduğu ekran çıkar. Devam butonuna basarak buradan ana menüye geçiş yapabilirsiniz. Şifrenizi doğru girince, ana menüye gelmeden dikkat ekranı çıkar. Dikkat ekranında şifrenizi kimse ile paylaşmamanız gerektiği konusunda uyarı mesajı karşınıza çıkar.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Döviz Alımı ve Satışı Ne Zaman Yapılır?

Albaraka Türk ATM’lerini Kullanarak Para Nasıl Çekilir?

Albaraka Türk ATM’lerini kullanarak para çekme işlemi için karşınıza çıkan işlem menüsünden para çekme seçeneğini seçmeniz gerekir. Tuşa bastıktan sonra çekim yapacağınız hesabı seçmeniz gerekir. Karta tanımlı olan hesapların tümü karşınızdaki ekranda görünür. Seçimi yaptıktan sonra ekran üzerinde yer alan farklı seçenekte tutarlar arasında seçim yapmanız gerekir. Ekranda 50 ve 2 bin TL’ye kadar 50’nin diğer katlarını görüntülersiniz. Eğer farklı bir tutar çekmek isterseniz devam tuşuna basarak diğer tutarları da görebilirsiniz. Bu seçenekler arasında tercih yapabilir ya da tutarı kendiniz tuş takımını kullanarak girebilirsiniz. Tutar belirledikten sonra giriş tuşuna basın ve tutarı onaylayın.

Paranızı aldıktan sonra bankamatik size başka bir işlem yapıp yapmak istemediğinizi sorar. Cevabınıza göre ya ana menüye yönlendirilirsiniz ya da kartınız size geri iade edilir.

Albaraka Türk ATM’lerini Kullanarak Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk ATM’lerini kullanarak para yatırma için ilk önce kartlı ya da kartsız olarak ATM’ye giriş yapmanız gerekir. Ardından karşınıza çıkan işlem menüsünden para yatırmayı tercih edin. Kart kullanarak giriş yaptıysanız karşınıza kendi hesabına ve başkasının hesabına olmak üzere 2 farklı seçenek çıkacak. Eğer kendi hesabına butonuna basarsanız para yatırabileceğiniz ve kartınıza bağlı olan bütün hesapların görüldüğü ekranı görmüş olursunuz. Para yatırmak istediğiniz hesabı seçerek para yatırma işlemini başlatabilirsiniz. Albaraka Türk size ne kadar para yatırmak istediğinizi sorar. Tutar onaylandıktan sonra para yatırma işlemini tamamlamış olursunuz.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.