Albaraka Türk Umre Hac Kredisi

16.09.2021
792
A+
A-
Albaraka Türk Umre Hac Kredisi

Umre ve hac kredileri, katılım bankaları tarafından sunulan tamamen faizsiz kredi türleridir. Albaraka Türk Umre Hac kredisi, yüzde sıfır faiz oranıyla Hac görevini yapmak isteyenlere ya da Umre ziyareti yapmak isteyenlere sunulan bir finansman hizmetidir. Helal kredi olarak da bilinen faizsiz kredi hizmetiyle, kâr payıyla kredi çekebilir, dini ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka Türk Katılım Bankası’nda ayrıca Hac ve Umre için çeşitli paketler bulunmaktadır.

Albaraka Türk Umre Hac Finansmanı

Hac ve umre finansmanı, Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenler için sağlanan bir maddi destektir. Yüzde sıfır faiz ile verilen bu krediler sayesinde, dini görevini gerçekleştirmek isteyen kişilerde faiz endişesi olmaz ve tamamen helal kredi çekmiş olurlar. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Bakanlığı’nın da desteklediği bu finansman hizmetlerinin çoğunluğu bu bakanlıkla iş birliği içerisinde yapılmaktadır. Hac ya da Umre ziyaretleri için verilen bu krediler kâr payı oranları ile hesaplanacaktır. Herhangi bir kredi üst limiti bulunmaz. Kutsal topraklardaki tüm harcamalarınız için finansman desteği alabilirsiniz. Bu ziyaretleriniz için çekeceğiniz krediler ayrıca 60 ay da vadeli olarak sunulmaktadır. Tüm Hac ve Umre bedelleri için finansman desteği sağlanır.

Albaraka Turk Umre Hac

Albaraka Türk Umre Hac Kredisi Başvuru

Albaraka Türk Umre Finansmanı

Albaraka Türk Umre finansmanı, ayrıca sunulan bir finansman paketidir. Umre ziyareti gerçekleştirmek isteyen fakat finansal durumu yetersiz olan kişiler bu finansman desteğinden yararlanabilirler. Bu krediyi yalnızca Diyanet İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği Umre Ziyareti turlarında kullanabilirsiniz. Tamamen faizsizdir. Kişilerden kredi tahsis ücreti de alınmamaktadır. Üstelik 3 ay da taksitli olarak bu finansmanlardan yararlanırsınız. Umre Ziyareti bedelinin %40’ı kişilerden peşin alınır ve gerisi de 3 aylık taksitlere bölünür. Ödemeler 3 ay boyunca eşit olarak Albaraka Türk Katılım Bankası’na yapılır. Detaylı bilgi ve bu finansmanın başvurusu için size en yakın Albaraka Türk şubesine Nüfus Cüzdanı, Tur Güvenlik Kodu ve Gelir Belgeleri ile gitmeniz gerekmektedir.

Hac ve Umre Finansmanı Başvurusu

Albaraka Türk umre hac kredi başvurusu, direkt olarak en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası’na yapılmalıdır. Bu finansman için bir Başvur Formu bulunmaktadır. Bu başvuru formunu tam ve doğru bilgilerle doldurmalı ve Albaraka Türk şubelerine getirmelisiniz. Şubede başvuruya gelmeden önce Diyanet İşleri tarafından ya da anlaşmalı acentelerin turları ve paketlerini incelemeli, içlerinden birini seçmelisiniz. Bu sayede gideceğiniz tarih ve program belli olur, o ücretler doğrultusunda da bankadan kredi başvurunuzu yaparsınız. Bu başvurular çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilir ve tarafınıza olumlu ya da olumsuz cevap iletilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Mobil Şube Giriş Nasıl Yapılır?

Hac ve Umre Kredisi Alma Şartları

Hac ve umre finansmanı şartları, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın başvuru için aradığı şartlardır. Bu şartlar:

 • Albaraka Türk Umre Hac kredisi başvurularını yalnızca 18 yaşından büyükler yapabilir.
 • Belirtilen tüm belgelerin ve başvuru formunun bankaya iletilmesi gerekir.
 • Hac ve umre ziyaretini planladığınız acente, mutlaka Diyanet İşleri Bakanlığı işe anlaşmalı olan bir tur acentesi olmalıdır. Direkt Diyanet İşleri’nin turları için de finansman desteği alabilirsiniz.
 • Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talebinde de bulunabilir.
 • Bankalar mutlaka gelir belgesi istemektedir. Bu gelir belgesi mesleğinize göre değişiklik göstermektedir.

Albaraka Türk Hac Umre Kredisi Belgeleri

Albaraka Türk’ten hac umre kredisi almak isteyenlerin bazı belge evrakları banka ile paylaşmaları gerekir. Bu belgeler:

 • Başvuru Formu
 • C. Kimlik Belgesi aslı ve fotokopisi
 • Acenteden alınacak olan paketin detayları ya da alınan paketin faturası
 • Diyanet İşleri Bakanlığı’ndan tur paketi alındıysa güvenlik kodu
 • Gelir Belgesi (maaş bordrosu ya da maaşın belirtildiği resmî belge)
 • Serbest meslek alanındakiler için Vergi Levhası, Onaylanmış Bilanço, Faaliyet Belgesi, varsa tapu fotokopiler, kira kontratları ve Gelir Tablosu
 • Kefil talep ediliyorsa kefillerin gelir belgeleri
 • Emekli olan kişiler de emeklilik belgelerini bankaya sunmalıdır.

Tüm bu evrakları eksiksiz olarak Albaraka Türk Katılım Bankası’na ulaştırmanız durumunda en geç 24 saat içerisinde kredinizin durumu tarafınıza bildirilecektir.

Albaraka Türk Umre ve Hac Kredisi Hesaplama

Albaraka Türk umre hac kredisi hesaplama işlemleri hem Albaraka Türk Katılım Bankası’nın internet sitesinden hem de banka şubelerinden yapılabilmektedir. Önceden fikir sahibi olmak ve hesaplamanızı kendiniz yapmak isterseniz direkt olarak internet sitesinde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

 • Hesaplama yapmak için öncelikle finansman türünü seçmelisiniz. Hac ya da Umre olarak seçme yapmanız gerekir.
 • Daha sonra Albaraka Türk’ün oranları ya da kendi belirleyeceğiniz oranları girmeniz gerekir.
 • Albaraka Türk kâr oranını kendisi %1,45 olarak belirler.
 • Öncelikle finansman tutarı yani çekmek istediğiniz kredinin tutarını girmelisiniz. Maksimum 250.000 TL seçim yapabilirsiniz.
 • Tutarı girdikten sonra da kaç ay vade istediğinizi seçersiniz. Seçebileceğiniz maksimum vade süresi 60 aydır.
 • Masraflar ve tahsis ücreti de hesaplama işleminizden sonra sizin tutarlarınıza göre belirlenir.
 • Örnek olarak bir hesaplama yapacak olursak: %1,45 Albaraka Türk kâr payı oranı ile, 36 aylık 100.000 TL’lik finansman tutarı seçtiğiniz zaman, ödenecek aylık taksit tutarı 3.798,38 TL olacaktır. Geri ödenecek toplam tutar ise kâr payı ile birlikte 136.742 TL olacaktır. Detaylı ödeme planını da hesaplama işleminizden sonra görebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Albaraka Kurumsal Finansmanlar
Albaraka Türk Umre Hac Kredileri (Resmi Sayfa)

Biriktiren Hac ve Umre Hesabı

Albaraka Türk’te hac ve umre hesabı hizmeti de verilmektedir. Hac ve umre ziyareti yapmak isteyen müşteriler için oluşturulan bu avantajlı hesap, 32 ile 91 gün aralığında açabileceğiniz bir Hac / Umre masrafı biriktirme hesabıdır. Bu birikimleriniz de faizsiz olarak yüksek kâr payları ile yapılmaktadır. Size en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubesinden açabileceğiniz bu hesap sayesinde, hayalini kurduğunuz Hac ve Umre ziyareti için para biriktirmeye başlarsınız. Bu hesapta herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bu sebeple çocuğunuz için de bu Biriktiren Hac Umre Hesabı imkânından yararlanabilirsiniz. Hac kurasına henüz başvurmamış, ama başvuracak olan kişiler de bu fırsattan yararlanabilirler. Para cinsi olarak Türk Lirası, Euro, Dolar ya da XAU seçebilirsiniz.

Albaraka – Turkcell Hac Umre Paketi

Albaraka Hac ve Umre paketleri seçeneklerinden biri, kutsal topraklardaki iletişimi sağlayabilmeniz adına Turkcell iş birliği ile kurulan bu pakettir. Albaraka Türk Umre Hac kredisi desteğinin yanı sıra, Bu bankada Hac ve Umre ziyareti yapacak kişilere telekomünikasyon alanında da destek sağlanmaktadır.

 • Turkcell – Albaraka Türk Hac/Umre Paketi Hicaz Kart sahibi olan kişiler kutsal topraklarda yalnızca 59 TL’ye telekomünikasyon hizmeti alabiliyor.
 • Pakette Suudi Arabistan’ın her yerinde geçerli 100 MB İnternet, Görüntülü Arama ve Görüntülü Görüşmede kullanabileceğiniz 5 GB’lık internet, 150 DK konuşma seçenekleri bulunmaktadır.
 • Oraya gittiğinizde tek bir SMS ile paketi kullanmaya başlarsınız. Bu paket 90 güne kadar geçerli olacaktır.
 • Bu hizmetlerden yalnızca Albaraka Türk Hicaz Kart sahibi olanlar yararlanabilir.

Albaraka Türk Hicaz Kart, Suudi Arabistan’da kullanabileceğiniz bir kredi, banka kartı hizmetidir. Oradaki bütün bankamatiklerde bu kartın işlemlerini gerçekleştirebilir ve para çekebilirsiniz. Krediden aldığınız paralar da bu karta yatırılacaktır. Bankamatiklerden çekeceğiniz ilk parada hiçbir masraf ve ücret alınmaz. Daha sonraki çekimlerinizde ise yalnızca 1 Euro ücret kesilir.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Altın Hesabı Başvurusu   ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.