Albaraka Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

14.02.2021
488
A+
A-
Albaraka Türk Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

Albaraka Türk yatırım hesabı açarak paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Bankadan yatırım hesabı açmanız halinde bütün bankacılık işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Hesap açmak için herhangi bir ücret alınmanız gerekmez. Ayrıca hesap bakımı için de ücret talep edilmemektedir. Yatırımcı sicil no ve şifre gönderimi için 9,20 TL değerinde ücret alınmaktadır. Hisse senedi hariç olmak üzere kira sertifikalarınız ve yatırım fonu vb. menkul kıymetleriniz banka ile değerlenecektir. Albaraka bünyesinde bu kıymetler daha kıymetli hale gelir. Bankada açılan hesaplar Merkezi Kayıt Kuruluşu ya da yetkili diğer saklayıcı kuruluşlar nezdinde müşterilerin adına saklanmaktadır.

Albaraka Türk Menkul Kıymet Yatırım Fonları Nelerdir?

Albaraka Türk menkul kıymet yatırım fonları şu şekilde sıralanabilir:

 • Altın katılım fonu,
 • Katılım fonu,
 • Kısa vadeli kira sertifikaları katılım fonu,
 • Kira sertifikaları katılım fonu,
 • Katılım hisse senedi fonu,
 • Geri alım taahhütlü fon sayesinde yatırım fonlarınızı risk tercihinize ve getiri beklentinize göre değerlendirebilirsiniz.

Yukarıda sayılan Albaraka Türk yatırım hesabı seçeneklerinden faydalanmanız halinde her zaman güveneceğiniz profesyoneller tarafından yönetilirsiniz. Gayrimenkul yatırım fonlarına yatırım yapmak istemeniz halinde şu seçenekleri tercih edebilirsiniz:

 • One Tower gayrimenkul yatırım fonu,
 • Metropol gayrimenkul yatırım fonu,
 • Dükkan gayrimenkul yatırım fonu,
 • Batışehir gayrimenkul yatırım fonu.

Albaraka Türk Hazine Ürünleri Nelerdir?

Albaraka Türk hazine ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kıymetli maden alım satım,
 • Alba FX,
 • Döviz alım satım bu ürünler arasında ilk sırada gelir.

Banka aracılığıyla cazif kur avantajlarından faydalanarak döviz alım satım ve arbitraj işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımlarınızı farklı para birimlerine taşımanız da mümkündür. İnternet bankacılığından faydalanmanız halinde döviz işlemlerini 7 gün 24 saat boyunca yapmak mümkün olur. Müşteri temsilcilerinin sunmuş olduğu avantajlı kur oranlarından da yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk Kira Sertifikası (Sukuk) Nedir?

Albaraka Türk kira sertifikası banka tarafından satışa sunulan kira sertifikalarından satın alınır. Elinizde bulunan oran değerine göre gelir elde etmiş olursunuz. Özel portföy yöneticileri çalışmaktadır. Bu çalışmalar sırasında satın alınan ve de satışa sunulan sertifika bilgileri paylaşılmaktadır. Sertifika sahiplerine düzenli bilgi akışı sağlanmaktadır. Yatırım tercihinize uygun kira sertifika seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Konu hakkında portföy yöneticilerimiz sizlere gerekli olan bilgileri vereceklerdir. Birikimlerinizi doğru değerlendirip, yatırımlarınıza değer katmak isterseniz yatırım ürün ve hizmetlerinden kira sertifikası tam d size göre demektir. Yatırım ürünleri banka tarafından farklı ihtiyaçlara çözüm olması adına hazırlanmıştır.

Albaraka Türk Alba FX Nedir?

Albaraka Türk Alba FX siz değerli banka müşterileri için özel olarak geliştirilmiş olan döviz alım ve satım platformudur. Alba FX sayesinde döviz alım ve satım işlemleriniz için bankanın en avantajlı kurlarına erişmeniz mümkün olur. Bütün işlemleri bilgisayarınızı kullanarak dilediğiniz yerden gerçekleştirmenin hafifliğini yaşayabilirsiniz. Dilerseniz kıymetli maden alım satımı da yapabilirsiniz. Cazip kur avantajları sizleri bekliyor olacak. Üstelik işlem yapmak için herhangi bir saat kısıtlaması da bulunmuyor. 7 gün 24 saat boyunca işlemleri yapabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz sadece sizlere özel avantajlı banka kurları sunacak. Bunlardan yararlanarak birikimlerinize birikim katacaksınız.

Banka aracılığı ile yatırım hesabı üzerinden işlem yapmanız halinde belli komisyon bedeline tabi olan işlemler bulunmaktadır. Yatırım kuruluşları arasında menkul kıymet transferi kendi hesapları arası işlem yapıldığında kayıt sayısı üzerinden 1,63 TL işlem bedeli alınmaktadır.  Oldukça düşük oranlarda bedel talep edilmektedir. On binde değerler sayesinde paranız kendi cebinizde kalır. Hesap açmak için ayrıca para ödemenize gerek yoktur.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.