Atom Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

10.06.2021
380
A+
A-
Atom Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Atom coin Cosmos, blockchain sektörünün “en büyük problemlerinin” bazılarını çözmek için geliştirilmiş bir proje olarak kendini tanımlıyor. Birbirine bağlı blockchain ağlarından ekosistem oluşturarak, Atom coin, Bitcoin ağında kullanılan “yavaş, pahalı, ölçeklendirilemez ve çevreye zararlı” olduğu söylenen proof-of-work protokolüne alternatif oluşturuyor.

Atom Coin Ağı Güvenli Midir?

Atom ağının güvenirliği, proof-of-stake konsensüs algoritması kullanıyor. Yüksek miktarda ATOM tokenine sahip olan doğrulayıcı node’ların (düğüm), işlemleri doğrulamak ve ödül kazanmak için seçilme olasılığı daha fazla oluyor. Kurallara uygun hareket etmediği tespit edilen düğümler cezalandırılıyor, hatta sahip oldukları tokenleri kaybetme riskiyle bir karşı karşıya kalabilirler.

Cosmos Atom Coin Nereden Alınır?

Cosmos Atom; Binance, Coinbase ve OKEx gibi kripto para ekosisteminin önde gelen borsaları da dahil olmak üzere geniş çevrelerce kabul görmüş durumda. Pek çok para birimi ile gerçekleştirilebilecek alım satım çiftleri bulmak mümkün olmaktadır.

Cosmos Atom Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Cosmos Atom coin sisteminin çalışması, faaliyete geçtiğinden bu yana, merkezsiz tüm uygulamaları çalıştırabiliyor. Geliştirilen BFT Pos sistemi sayesinde finansal uygulamalardan, sosyal medyaya kadar uzanan işlemlerin tamamı saniyelerde hallediliyor. Cosmos Network sisteminin yerel kripto para birimi Atom olarak geçer. Cosmos Atom piyasa değeri 850.756,294 dolar; 24 saatlik ticaret hacmi ise; 112.172,850 dolardır. Yazının yazıldığı tarihte Atom’un satın alma değeri, 26.38 TL yani; 4.44 dolardır.

Atom Coin Alım ve Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Atom alım ve satım işlemi için Paribu aracılığı ile kolaylıkla BTC hem alım hem de satım işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler Huobi ile yapılabilir ve Paribu menüsüne ‘’Çekim İşlemleri’’ yazarak giriş yapılır. Ardından açılan sekmede BTC’ye tıklanarak çekilecek BTC tutarı girilir. Çekme talebi gerçekleştiğinde Paribu ile işlem bitmektedir. Ardından Huobi’ye giriş yapılır. Menüde ‘’Borsa’’ ya giderek sol tarafta bulunan BTC seçenek tıklanır. Ardından arama çubuğuna Atom yazılır ve alış fiyatı girilir. Almak istenen Atom miktarı yazılarak satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir:  SGK’dan Cenaze Parası Nasıl Alınır?

Cosmos Atom Coin Farkı Nedir?

Cosmos Atom coin farkı, kripto para ekosistemi üzerine duyulan endişelerin merkezinde, blockchain ağlarının parçalanma seviyeleri geliyor. Ortada yüzlerce ağ var, ancak bunların çok azı birbiriyle iletişim kurabiliyor. Cosmos, bu iletişimi mümkün kılarak sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Kendini “Blockchain 3.0” olarak tanımlayan Cosmos, yazının önceki kısımlarında da bahsedildiği gibi, en büyük hedefini kullanımı kolay altyapı sunmak şeklinde belirlemiş. Bu amaç doğrultusunda Cosmos, yazılım geliştirme kitinin modüler olmasına odaklanıyor. Böylece ağın halihazırda var olan kod parçaları kullanılarak, rahatlıkla kurulum yapılabiliyor. Uzun vadede, karmaşık uygulamaların rahatlıkla inşa edilmesinin mümkün olacağı umuluyor. Ağın bir başka öncelik verdiği konu da ölçeklenebilirlik. Yani Bitcoin ve Ethereum gibi “eski moda” blockchain ağlarına kıyasla, saniye başına çok daha fazla işlem gerçekleştirilebilir. Blockchain teknolojisi ana akım tarafından benimsenecekse, talebe karşılık mevcut ödeme hizmet sağlayıcıları veya web sitelerinin sunduğu hizmetlerin muadillerini veya daha iyilerini ortaya koyması gerekmektedir.

Piyasada Kaç Cosmos Atom Coin Vardır?

Piyasada olan Atom, kendine has tam olarak 260.906.513 adet bulunmaktadır. Bu kripto para birimleri, madencilik yapılarak çıkarılmıyor, bunun yerine staking yoluyla kazanılıyor. Atom coin için Ocak 2017’de iki özel satış yapıldı ve ardından aynı yılın nisan ayında halka açık bir satış daha gerçekleştirildi. Bu iki satışın ardından her Atom başına yaklaşık 0,10 dolar fiyat oluştu ve toplam piyasa değeri 16 milyon dolara ulaşmıştır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.