Avax Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

11.06.2021
465
A+
A-
Avax Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Avax coin, Cornell Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Profesörü Emin Gün Sirer tarafından kuruldu. Palkadot’a benzer şekilde çalışan ve herhangi bir merkezi olmayan uygulama ağı olarak tanımlanan Avalanche, geliştiricilerin diğer blok zincirleriyle ortaklaşa bir biçimde blok zinciri dağıtmasına olanak tanınmaktadır. Avax coin almak için Bibance, Paribu, Huobi ve Bitfinex gibi uygulamaların kullanılması gerekmektedir.

Avalanche Avax Coin Nasıl Kullanılır?

Avalanche AVAX kullanımı, satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Avalanche transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Avalanche’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

Avalanche Avax Coin Nasıl Nakite Çevrilir?

Avalanche AVAX nakite çevirmek için, kripto paraları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilir. Aynı şekide Avalanche’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilmektedir.

Avalanche Avax Coin Nasıl Alınır?

Avalanche Avax coin almak için sahibi olmanın tek bir yolu bulunmaktadır. Platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almaktır. Avalanche alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Avalanche küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 1 Avalanche almak yerine işlem tutarı 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirilebilir. Avalanche alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Avalanche adresine sahip olunması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Peşinatsız Senetle Mobilya Veren Mağazalar

Avalanche AVAX Avantajları Nelerdir?

Avalanche Avax coin olumlu özellikleri şu şekildedir:

Hızlı Emir Onayı: AVAX ile transfer işlemi yapılırken hızlı bir şekilde sınır ötesindeki cüzdana gönderim yapılır. Alım ve satım işlemlerinde ise emir onayı kısa bekleme süresi ardından alınır. Avantajlı yatırım pozisyonunu uzun süre beklemeye bağlı kaybetme riski düşmektedir.

Pasif Gelir: AVAX ağa bağlı cüzdanlarında saklayanlar ve kullanmayanlar, belirli vade sonunda el coin kazanırlar. Bu pasif gelirin oranı ise birçok altcoin’e göre daha yüksektir.

Düşük Masraf: AVAX işlemlerinde ortaya çıkan işlem masrafları düşük tutarlıdır.

Avalanche Avax Coin Dezavantajları Nelerdir?

Avalanche Avax coin olumsuz özellikleri şu şekildedir:

Madencilik Kazancı Olmaması: AVAX madenciliği yapılamayan bir altcoindir. Aynı zamanda diğer pek çok altcoin gibi yeni kripto para geliştirmede kullanılan uygulamaları satın almak içinde kullanılamaz.

Ağa Bağımlılık: AVAX kullanıcıları pasif gelir elde etmek istediklerinde veya hızlı işlemi deneyimlemek istediklerinde mutlaka Avalanche ağına bağlı cüzdan sahip olmalılardır. Ödüllendirme ve diğer tüm avantajlar ağ kullanıcılarına özeldir.

Avalanche Coin Geleceği Nasıl Olacaktır?

Avalanche coin geleceği, analistlere göre gelecekte önemli bir hacme sahip olacak bir altcoin olabilir. Ancak yakın gelecekte değer kaybı yaşayabilir. Zira yakın zamanda çok ciddi bir artış yaşamıştır. Analistler 2021 senesinin ilk periyodu kapanmadan Avax Coin’in 15 dolar ile 20 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar. Bu kapsamda ilk yarıda sert bir düşüş oluşabileceğini ifade ettiler. Avax coin’in 2021 senesinin Ağustos ayı ardından yatırımcı dikkatini çekebileceğini ifade ettiler. Credible Crypto, The Signalyst analistleri Avax coin’in 2021 senesi ikinci yarısındaki bu dönemde 35.00 dolar ile 40.00 dolar bandı arasında olabileceğini açıklıyorlar. Analistler ve yatırımcılar Avax coin ile alım ve satım yaparken oluşabilecek zararları staking üzerinden dengelemenin mümkün olduğunu belirtiyorlar. Ağa bağlı şekilde Avax coin’i cüzdanlarında kilitleyen yatırımcılar, belirli vade sonunda iyi oranda bir kazanç elde ettiklerini ifade etmişlerdir.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul Banka Kredisiz Konut ProjeleriZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.