Bnb Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

13.06.2021
132
A+
A-
Bnb Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Binance Coin Bnb, Binance kripto para değişim borsasının çıkardığı bir kripto para birimidir. BNB ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak çıkarılmış olup fakat daha sonra Binance kendi zincirini kurmuş ve BEP2 tabanlı bir alt yapıya geçmiştir. Mevcut ERC20 tokenlar yakılarak BEP2 tokenları haline getirilmektedir. Hacmi ile dünyanın en büyük borsalarından olan Binance, borsa hacmi ile orantılı olarak BNB  kripto para biriminin de hacmi ve reel para karşısındaki değeri ciddi bir yükseliş göstermiştir.

Binance Coin Bnb Nasıl Çalışmaktadır?

Binance coin çalışması, piyasada toplam 155,536,713 BNB bulunmakta olup Binance borsası yıllık karının % 20’si ile BNB satın almaktadır ve aldığı BNB coinleri yakmaktadır. Bu işlem piyasada 100.000.000 BNB kalana devam edecektir ve bu işlem ile amaç BNB piyasasında enflasyonu engellemeyi amaçlamaktadır. Binance son whitepaper güncellemesi ile karının %20’si ile BNB alacakları maddesini, karının bir kısmı ile alacakları şeklinde değiştirmiştir. BNB ile Binance borsasında kripto para birimleri arasında alış ve satış yapılabilmekte olup BNB ile Binance borsasında alış ve satış işlemlerinde alınan komisyon ödenebilmektedir. BNB ile yapılan ödemelerde Binance birinci sene %50, ikinci sene %25, üçüncü sene %12,5 ve dördüncü sene %6,75 oranında komisyon oranlarında indirim sağlamaktadır. Seviyeler kullanıcının elinde bulundurduğu BNB miktarı ve yapmış olduğu toplam hacme göre verilmektedir.

Binance Coin Bnb Nasıl Alınır?

Binance Coin almak için iki yol vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak veya kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi sonucu ödül olarak almak ikinci yoldur. Binance Coin alım satımı bitlo.com gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilmiş olup fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Binance Coin küçük parçalarına ayrılabilir ve  dolayısıyla 1 Binance Bnb Coin almak yerine işlem tutarı 1 TL’den büyük olmak koşulu ile daha küçük miktarlarda işlem gerçekleştirilir. Binance Coin alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Binance Coin adresine sahip olunması gerekiyor.

Binance Coin Bnb Nasıl Gönderilir?

Binance coin Bnb gönderimi hesapta bulunan Binance Coin bakiyenizi başka bir Binance Coin cüzdanına gönderme işlemini  Bitlo.com ile aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Binance Coin bakiyesini başka bir Binance Coin cüzdanına gönderme işlemini Bitlo.com sitesinde “Para Yatırma/Çekme” menüsünde bulunan Binance Coin Çek” sayfasından yapılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Vaiz Maaşları Ne Kadar?

BNB Cüzdanı Nedir?

BNB cüzdanı, sahip olduğunuz BNB değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olunan BNB değerlerini kullanabilmek için gerekli olan özel ve genel anahtarı barındıran yazılımlardır. BNB cüzdanları, bakiyeyi görebilir ve BNB bakiyelerinizi Blockchain blok zincir sistemi ile diğer Binance cüzdanlarına transfer edebilmesi sağlamaktadır. Her Binance cüzdanının bir adresi bulunmaktadır, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşmaktadır. Binance Coin Bnb cüzdanı başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Binance Coin Bnb göndermelerini sağlayan Genel Anahtar public key Binance Coin cüzdanının adresi olup bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Binance Coin yatırılabilir. Sahip olduğunuz BNB cüzdanından başka bir Binance Coin cüzdanına BNB gönderme işlemi için, cüzdanın Özel Anahtar private key kodu kullanmak gerekmektedir.  Binance Coin cüzdanı ile, Binance Coin teknolojisinin temelini oluşturan Blockchain sistemine dahil olunabilir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.