Btt Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

14.06.2021
495
A+
A-
Btt Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Btt coin, TRON platformu üzerine inşa edilmiş bir TRC-10 token’ıdır. 2001 yılında başlatılan BitTorrent protokolü ile entegre çalışmak üzere tasarlanmıştır. BitTorrent, internetin ilk merkeziyetsiz ağlarından biri ve aylık 100 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler ağlarından biri olmaya devam ediyor. Btt’nin white paper‘ına göre, Btt’nin ilk büyük uygulaması, BitTorrent’teki dosya paylaşım sürecini kullanıcılar için daha verimli hale getirmek. BitTorrent’te bir dosya paylaşmak, her biri belirli bir dosyanın küçük parçalarını birbirinden indiren birkaç farklı peers yani eşler içerir. Dosyanın tam kopyası olan kullanıcılar ise seeds yani tohum olarak adlandırılır. Btt coin diğer kullanımları arasında sisteminin daha iyi bir şekilde geliştirilmesi yer alıyor. Bu Btt servislerinin tümü, daha sonra harcama yapmak için kullanıcıların küçük miktarlarda altyapı paylaşmalarından değer saklamalarına izin verme fikri üzerine kuruludur.

BitTorrent Token Btt Nasıl Alınır? Btt Nereden Alınır?

BitTorrent’e Btt almak yatırım yapmak isteniyorsa bunun için Türk Lirası ile alım yapabilecek borsalara yönenilmelidir. Btt almak için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu kullanılabilir.

BitTorrent Kullanma Avantajları Nelerdir?

BitTorrent kullanmanın olumlu özellikleri şu şekildedir:

  • Btt token’larının yardımıyla, daha hızlı indirmeler ve ve daha hızlı ağlar oluşacaktır.
  • Btt tokenleri TRON blockchain tarafından desteklenmektedir. TRC-10 uyumluluğuna sahip olması nedeniyle avantajlıdır.
  • Dünyadaki en büyük merkezi olmayan P2P ağıdır. Tüm içerik paylaşım platformunun tokenize edilmesi hedeflenmektedir.
  • Btt, hizmet talep edenlerin belirli bir içerik parçasını elde etmek için bant genişliği için tekliflerini duyurmalarına ve Btt coin ödemelerine olanak tanıyan merkezi olmayan bir içerik dağıtım hizmeti olarak hareket eder.
  • Ayrıca, hizmet talep edenlerin zaman içinde depolama alanı ödemesini sağlamak için bir depolama hizmeti olarak da hizmet eder. Ayrıca, depolanan verileri bir ücret karşılığında servis sağlayıcılardan indirmelerine olanak tanır.
  • Btt ayrıca, hizmet talep edenlerin içeriğin URL’ye göre alınması için bir hizmet sağlayıcıya ödeme yapmasını sağlayan merkezi olmayan bir hizmet olarak da hizmet vermektedir.
İlginizi Çekebilir:  Araç Muayene İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

BitTorrent Speed Nedir?

BitTorrent Speed, Btt’nin benimsenme oranını artırmak için BitTorrent’e yeni bir özellik eklendi. Bu özelliğe ise BitTorrent Speed adı verildi. Bu yeni özellik ile BitTorrent ağının kullanıcıları dosya kuyruğunda ilerlemek ve dosyaları daha hızlı indirmek için birbirlerine daha fazla ödeme yapmaları gerekiyor. Seeds’ler daha uzun süre ağda aktif oluyorlar ve bu şekilde ağda dosyayı aktif tutuyorlar. Bunun sonucunda ise BTT kazanıyorlar. BitTorrent Speed, bilgisayar kaynaklarının ağda dağıtımını optimize etmek için finansal teşvikleri kullanmanın bir yolu olarak tasarlanmıştır. Başlangıçta basit ve çoğunlukla otomatik olacak, ancak daha sonraki sürümlerle daha da geliştirilerek bir teklif sistemi kullanılacak. Oluşturulacak BTT pazarı ile kullanıcılar sürekli ve öncelikli indirme erişimi karşılığında BTT ticareti yapabilecekler. Tam olarak amaçlanan şey, insanların uzun süreli seeds olmaları ve daha iyi süreklilik ile daha hızlı indirme hızlarına ulaşılmasıdır.

BitTorrent Token’ın Geleceği Nasıl Olur?

BitTorrent token geleceği, piyasaya sürüldükten hemen sonra 2018’de bir artış gösterdi. O zamandan sonra 2019 Mayıs’ta yükselse de gerileme yaşadı. Kripto paranın konumunu etkileyebilecek birkaç faktör vardır. Örneğin Btt, Binance’de piyasaya sürüldükten hemen sonra büyük bir popülerlik kazandı. Token’ın büyük bir potansiyele sahip olduğu biliniyor. Btt coin zaten birçok büyük borsada kabul edildi. Gelecekte daha fazla borsa tarafından kabul edilmesi bekleniyor. Bu, kripto para biriminin değerini artıracaktır. Ayrıca Btt’ye erişim kolay olacak ve böylece kitlenin onu benimsemesi kolaylaşacaktır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.