Chz Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

15.06.2021
465
A+
A-
Chz Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Chiliz, 2018 yılında kullanıma sunulmuş, spor ve eğlence odaklı bir blok zinciri platformudur. Türkiye, İspanya, Güney Kore gibi bazı ülkelerde üyeleri bulunan platformun 80’den fazla ekip üyesi vardır. Chz coin platformu; Barcelona, Juventus, Roma, Atletico Madrid, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir gibi birçok spor takımıyla ortaklık kurmuştur.

Chz Nereden Alınır?

Chz alımı, Binance borsası bu konuda kullanıcıların tercih ettiği en popüler platformlardan birisidir. Binance’in kullanıcılarına sunduğu likidite ve güvenlik, yatırımcıların Binance borsasını tercih etmesindeki en büyük etmenlerden birisidir.

Chz Nasıl Alınır?

Chz satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi eklemek veya takas edilecek başka bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklanır. Diğer yöntemler de kullanılabilir. Açılan sekmede ne kadar Türk Lirası (TRY) ile işlem yapmak istenen seçilir ve Coin kısmında Tether (USDT)‘yi işaretlenir. USDT aldıktan sonra, yine sol üstte yer alan “Al-Sat” kısmında yer alan “Klasik” butonuna tıklanır. Açılan alım satım sayfasının sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna CHZ yazılır ve CHZ /USDT çiftine tıklanır. Son olarak orta alanda yer alan “CHZ AL” alanına, almak istenen Chz miktarı girilek işlem tamamlanır.

En Düşük ve En Yüksek Fiyat ile Toplam Arz

En düşük ve yüksek fiyat ile toplam arzı 8.888.888.888 CHZ olan kripto paranın dolaşımdaki arzı 4.916.402.861 Chz olmaktadır. Chz’nin Eylül 2021’ye kadarki süreçte en düşük fiyatı 27 Eylül 2019’da 0,030543 TL iken en yüksek fiyatı 18 Ağustos 2021’de 0,168255 TL olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Vaiz Maaşları Ne Kadar?

Chz Coin Avantajları Nelerdir?

Chz coin olumlu özellikleri şu şekildedir:

Farklı Taraflarca Kullanım: Taraftar tokenları gelen olarak tek bir spor kulübünün taraftarına hitap ederler. Chz coin ise Paris Saint Germain, Barcelona, Juventus, Atletico Madrid, Roma, Galatasaray takımlarının taraftarlarında kullanılabilir.

İşlem Hızı: Chz coin hem transfer hem de alım ve satım işlemlerinde düşük bekleme süresi sunar.

Oy Hakkı Verme: Chz sahibi kulüp taraftarları, yılın en iyi oyuncusu belirleme alanından hazırlık maçlarının yerlerinin belirlenmesine kadar her alanda oy verme hakkına sahiplerdir.

Akıllı Sözleşmeler: Chz coin, ERC-20 tabanlı kripto para olduğu için her işleminde akıllı sözleşmeler ile iş kanıtı güvenliği sağlanır.

Düşük Masraf: Chz coin kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine gönderilirken, geleneksel bankacılık işlem masraflarından daha düşük ücret ödenir.

Chz Coin Dezavantajları Nelerdir?

Chz coin olumsuz özellikleri şu şekildedir:

Merkeziyetsiz Finansta Yer Almama: CHZ merkeziyetsiz finansal işlemlerde etkin rol almaz. Diğer altcoinler gibi pasif getiri sunma yönüyle öne çıkmaz.

Saldırı Riski: Chz sanal cüzdanlarda ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Çevrim dışı cüzdanlarda saklanarak risk düşürülür.

Bakiyeye Göre Oy Hakkı: CHZ miktarı fazla olan yatırımcılar, kulüpleri ile etkileşime geçtiklerinde daha fazla oy hakkına sahip olurlar. Düşük bakiye oy hakkını kısıtlar.

Chz Coin Geleceği Nasıl Olur?

Chz geleceği, analistler yakın geleceğinde değer kaybının olabileceğini açıkladılar. Crypto Crow, Alex Saunders gibi analistler, Chz coin’in 2021 senesi Mayıs sonunda değer kaybı yaşayabileceğini açıklıyorlar. Bu noktada fiyatın ise 0.30 dolar ile 0.35 dolar bandına gerileyebileceğini düşünüyorlar. Onlara göre Chz coin değer kazanımı 2021 senesi Eylül ayı öncesinden gerçekleşebilir. Bu noktada ise fiyat 0.55 dolar ile 0.60 dolar bandı arasında yer alabilir. Özellikle bahis sektörüne yatkın bir topluluk olan taraftar kitlesi, riskli yatırımlara meyili ile bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Çiftçi Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.