Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

18.01.2020
1.274
A+
A-
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye sıfır faizli kredi veren bankaların başında PTT yer almaktadır, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve benzeri kuruluşlarda SGK veya BAĞ-KUR emeklilerine faizsiz kredi vermektedir. Emekli kişilerin faizsiz kredi alması için belirli koşullara uygun olması gerekmektedir. Bu koşullar emeklilerin ve bankanın haklarını korumak adın konulmaktadır. Emeklilerinin faizsiz kredi alabilmeleri için sağlaması gereken şartlar ise şu şekildedir;

 • Kredi alacak olan emekli kişinin, kredi sicilinin temiz olması gerekmektedir.
 • Kredi talebinde bulunan emekli bireyin üstünde herhangi bir haciz veya yasal işlemin bulunmaması gerekmektedir.
 • Faizsiz kredi talebinde bulunacak olan emeklinin 75 yaşından büyük olmaması gerekmektedir, bazı bankalarda yaş sınırı değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kredi alacak olan emekli birey hala aktif olarak çalışıyor ise çalıştığı yerden onaylı bir gelir belgesi alması gerekmektedir.
 • Kredi çekme talebinde bulunan emekli birey sadece bankanın belirlediği limit tutarı ve vade süresinde kredi çekiminde bulunabilir.
 • Faizsiz ihtiyaç kredisi çekecek olan emekli bireylere en fazla 36 aya kadar vade imkanı verilmektedir, emekli olan kişi eğer taşıt kredisi kullanacaksa 48 aya kadar kredi çekebilmektedir.
 • Kredi çekiminde bulunacak olan emekli bireyin yaşı ve maaş durumuna göre kredi limit tutarlarında değişiklik olabilmektedir.
 • Kredi çekecek olan emekli kişinin, çekmek için başvurduğu limitin aylık tutarı maaşının yarısı kadar olması gerekmektedir.
 • Konut kredisi çekecek olan kişilerin eşleri var ise eşlerinden yazılı beyan alması gerekmektedir.

Albaraka Türk Emekliye Faizsiz Kredi

Albaraka Türk taşıt, konut ve benzeri ihtiyaç kredilerinde emeklilerden faiz almamaktadır. Albaraka Türk kar payı oranı ile çalışan bir bankadır. Albaraka Türk sıfır faizli emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Albaraka Türk’e başvuruda bulunan emekli kişiler 20.000 TL’ye kadar faizsiz ihtiyaç kredisi çekebilmektedir.
 • Alınacak olan kredinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ve dosya masraf ücreti talep edilmektedir.
 • Faizsiz kredi başvurusunda bulunan emekli bireye kaza sigortası, hayat sigortası yapılmaktadır, sigortanın prim ücreti ise kişinin yaşı ve durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Faizsiz kredi başvurusunda bulunacak olan emekli kişiler, emekli cüzdanları ile birlikte kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Faizsiz 20.000 TL kredi çekecek olan emekliler 12 ay vadede ayda 1.874 TL ödeme yapmaktadır.
İlginizi Çekebilir:  Engelli Memur Personel Maaşları Ne Kadar?

Kuveyt Türk Emekliye Faizsiz Kredi

Kuveyt Türk üzerinden faizsiz kredi alacak olan emekli kişilerin 80 yaşını geçmemiş olmaları gerekmektedir. Kuveyt Türk emekli kişilere konut, araç ve bireysel finansman ihtiyaçları için faizsiz kredi vermektedir. Kuveyt Türk sıfır faizli emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Kuveyt Türk faizsiz emekli ihtiyaç kredisine başvuruda bulunan kişilere 20.000 TL ve üzeri kredi limiti
 • Kuveyt Türk üzerinden emekli kredisi alacak olan kişilere ihtiyaç kart adı altında 20.000 TL limiti bulunan bir kredi kartı da verilmektedir, bu kartın ortalama geri ödeme kar payı ise %1,51 oranındadır.
 • Kredi talebinde bulunan emekli kişilerden yüzde beş tutarında tahsis ücreti alınmaktadır, kişilerden dosya masraf ücreti de talep edilmektedir.
 • Faizsiz krediye başvuran emekli bireylerden hayat sigortası, ferdi kaza sigortası primleri talep edilmektedir.
 • Faizsiz kredi çeken kişiler 20.000 TL çektikleri takdirde, 12 ay vadede 1.869 TL geri ödemektedir.

Fibabanka Sıfır Faizli Emekli Kredisi

Fibabanka faizsiz emekli kredisi alacak olan kişilerin 75 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Emeklilik talebinde bulunacak olan kişilerin herhangi bir haciz veya yasal işlem altında olmaması gerekmektedir. Banka kredi vereceği emeklilerden sağlık raporu ve kredi sicil dökümü talep etmektedir. Fibabanka faizsiz emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Fibabanka üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişiler en fazla 3.000 TL’ye kadar kredi çekme talebinde bulunabilirler.
 • Fibabanka 3.000 TL limitli kredilerde verdiği vade süresi ise en fazla 18 aydır.
 • Fibabanka emeklilere faizsiz kredi veren ilk özel bankalardan biridir, 3.000 TL ve üzeri kredi talebinde bulunan emeklilere düşük faiz oranları uygulamaktadır.
 • Fibabanka üzerinden faizsiz kredi talebinde bulunmak isteyen kişiler, Fibabanka şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler.
 • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler kimlik fotokopisi, ehliyet veya pasaport fotokopisi ile başvuruda bulunabilmektedir.
 • Faizsiz krediye başvuruda bulunacak olan kişiler maaş cüzdanı fotokopisini ve maaş dökümünü bankaya beyan etmek zorundadır.
 • Kredi alacak olan kişilerden kredi işlem ücreti ve sigorta bedeli alınmamaktadır fakat kişilerden 465 TL gibi bir kredi tahsis ücreti kesilmektedir.
İlginizi Çekebilir:  Esnafa Faizsiz Kredi Veren Yerler

Denizbank Sıfır Faizli Emekli Kredisi

Denizbank faizsiz emekli kredisi almak isteyen kişilerden herhangi bir dosya masrafı veya sigorta ücreti talep edilmemektedir. 75 yaşından küçük bütün emekliler kredi başvurusunda bulunabilirler. Faizsiz emekli kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin, Denizbank şubelerine giderek birebir başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Denizbank faizsiz emekli kredisi özellikleri ise şu şekildedir;

 • Denizbank emeklilere özel 1.000 TL’ye kadar faizsiz kredi vermektedir.
 • Denizbank emekli kredisine başvuruda bulunan kişiler, banka hesabına iki adet otomatik fatura geçirmesi gerekmektedir, otomatik ödeme talimatı verilen faturaların düzenli ödenmesi gerekmektedir.
 • Kredi çekme talebinde bulunan kişiler, kredi çekme talebini hiç bir şart altında bozamaz.
 • Kredi verildikten sonra Denizbank tarafından verilen özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
 • Denizbank faizsiz emekli kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler nüfus cüzdanı, emekli kartı ve emekli maaş cüzdanı ile başvuruda bulunabilirler.
 • Faizsiz emekli kredisi tek bir seferli verilmelidir ve vade süresi en fazla 12 aydır.
 • Denizbank üzerinden faizsiz emekli kredisi alacak olan kişilerden aylık 83 TL gibi bir ücret kesintisi yapılmaktadır.

Vakıfbank Sıfır Faizli Emekli Kredisi

Vakıfbank faizsiz emekli kredisi PTT üzerinden verilmektedir. PTT ile anlaşmalı olan Vakıfbank şubelerine giden emeklilere hiç bir faiz ve dosya ücreti talep edilmeden kredi verilmektedir. Vakıfbank üzerinden faizsiz kredi almak isteyen emeklilerin başvuru için toplaması gereken evraklar ise şu şekildedir;

 • Faizsiz krediye başvuracak olan emekli kişilerin kimlik fotokopisi, ehliyet veya pasaport fotokopisi ile başvuruda bulunması gerekmektedir.
 • Vakıfbank veya PTT şubeleri üzerinden krediye başvuruda bulunacak olan kişilerin PTT şubelerinden verilen kredi başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Vakıfbank tarafından verilen faizsiz kredinin üst çekim limiti 20.000 TL’dir ve 36 aya kadar vade imkanı tanınmaktadır. Kişilerin kredi durumuna göre faiz oranları düşük olarak veya sıfır faizli olarak uygulanabilmektedir. Vakıfbank üzerinden faizsiz kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler kredi ödeme süresi boyunca kredi ödeme miktarlarını değiştirme hakkına sahiptir. 80 yaşından büyük olan kişiler kredi talebinde bulunamazlar. Sadece PTT üzerinden faizsiz kredi başvurusunda bulunan emekliler ise 90.000 TL’ye kadar faizsiz kredi alabilmektedir. Vakıfbank üzerinden emekli kredisi çekecek olan kişiler en az 1.000 TL kredi çekebilmektedir. Kredi çeken kişiler üç ay ertelemeli, iki ay ertelemeli veya 6 ayda bir ödemeli olarak kredi kullanımında bulunabilirler. Vakıfbank üzerinden alınan krediler 3 ay ile 48 ay arasında ödenmektedir. Emekli bireyler vade ve ödeme tutarlarını kendileri belirleyebilirler. Faizsiz kredi çekmek isteyen kişiler en az 1 adet faturasını Vakıfbank üzerinden otomatik ödemeye koyarak kredi kampanyasına katılım sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir:  İşsizlik Ödeneği Hesaplama Nasıl Yapılır?

PTT Faizsiz Emekli Kredisi

PTT üzerinden sıfır faizli emekli kredisi almak isteyen kişiler, PTT emekli maaş müşterisi olması gerekmektedir. Emekli maaş müşterisi olacak olan kişiler, maaşını PTT üzerinden almak şartı ile 40.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi alma hakkına sahiptir. PTT üzerinden faizsiz kredi alacak olan kişilerden herhangi bir dosya masrafı ve sigorta ücreti alınmamaktadır. Başvuruda bulunacak olan kişilerden sadece kimlik ile maaş cüzdanı istenmektedir.

Aktifbank Emekliye Faizsiz Kredi

Aktifbank üzerinden sıfır faizli emekli kredisi alacak olan kişiler ihtiyaç durumuna göre kredi talebinde bulunabilir. Faizsiz kredi almak isteyen kişiler 60.000 TL’ye kadar kredi çekme talebinde bulunabilirler ve emeklilere özel ödeme planı ile birlikte kredi ödemesine bulunabilirler. Emeklilere özel kredi veren Aktifbank’a internet şubelerinden veya online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Aktifbank başvurusu sırasında sadece kimlik fotokopisi ile emekli maaş cüzdanını talep etmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.