Eminevim Giriş Nasıl Yapılır

18.01.2022
1.625
A+
A-
Eminevim Giriş Nasıl Yapılır

Eminevim faiz ya da vade farkı gibi ekstra masraf ödemek istemeyen sadece sahip olacağı eve ait miktarı ödemek isteyen kişilerin tercih ettiği ev sahibi olma sistemidir. Eminevim giriş koşulları detaylı ve karmaşık değildir. Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekli ve yeterlidir. Eminevim tarafından belirlenen sabit organizasyon ücreti, ve katılımcının ödeme koşulları göz önüne alınarak hazırlanan ödeme planında oluşturulan ilk taksitin yatırılması ile katılımcı Eminevim sistemine dahil olur.

Eminevim Ev Sahibi Olma Sistemleri

Eminevim oluşturduğu farklı sistemler ile katılımcılarının ev sahibi olmasını sağlar. Bu sistemler şunlardır:

 • Çekilişli sistem,
  • Düşük taksitli çekiliş sistemi,
  • Sabit yardımlı çekilişi sistemi,
  • Değer artışlı sistemdir
 • Çekilişsiz sistem
  • Peşinatlı sistem.
  • Vade ortası sistemdir.

Eminevim Giriş Çekilişli Sistem

Eminevim çekilişli sistemde ev almak isteyen kişiler Eminevim müşteri temsilcisi ile konuşurlar. Bu konuşma sırasında ev sahibi olmak isteyen vatandaşın kaç TL tutarında bir ev almak istediği ve aylık ödeyebileceği taksit tutarları görüşülür.

Aylık taksit tutarının belirlenmesi ile birlikte otomatik olarak katılımcının kaç ay taksit ödeyeceği de ortaya çıkmış olur. Böylece katılımcı Eminevim müşteri temsilcisi tarafından kendisi ile aynı sayıda taksit ödeyecek kişilerin olduğu bir gruba dahil edilir. Grupların kişi sayısı ve ödenecek taksit sayısı aynıdır. Örneğin 36 ay taksit ödenecek ise 36 kişilik bir gruba dahil olunur. Eminevim giriş aşamasından sonra sistem tarafından izlenen basamaklar şunlardır:

 • Dahil olunan ilgili grupta her ay sıra ile noter huzurunda kura çekilişi yapılır. Yani her ay bir katılımcı kendi evine sahip olma şansını yakalar.
 • Bu aşamadan sonra katılımcını ev almak için ödediği peşinat evin toplam fiyatından çıkarılır. Kalan tutar katılımcını ev sahibi olmak için ödemesi gereken tutardır. Bu rakam gruptaki üye sayısına bölünür ve katılımcı tarafından ödenmesi gereken aylık taksit tutarı ortaya çıkar.
 • Bu yöntem sayesinde her ay üyelerden tahsil edilen taksit tutarı, alınacak gayrimenkulün fiyatını karşılar.
 • Noter huzurunda çekiliş yapılması grupta bulunan üye sayısının yarısı evlerini alıncaya kadar sürdürülür. Grupta bulunan üyelerinin yarısı evlerini aldıktan sonra kalan üyelerin de evlerinin teslimatı yapılır. Sözgelimi 48 aylık bir gruba üye olundu ise 48 ayın ilk 24 ayı kura çekilir. Eminevim giriş işlemi yapıldıktan 24 Ay sonra ise bütün katılımcılara evleri teslim edilir.
İlginizi Çekebilir:  TYP Başvuru Şartları Nelerdir, Nerelerde Çalışılır?

Eminevim Giriş Düşük Taksitli Çekilişli Sistem

Düşük taksitli çekiliş sisteminde katılımcının ödemek istediği taksit sayısı kadar katılımcıdan oluşan bir grup kurulur. Bu sistemde gruplar 40, 60, 80, 100 ila 120 kişilik olabilir. Bu sistemde katılımcı tercihine göre yüksek peşinat ödeyerek evini daha erken teslim alabildiği gibi yine tercihine bağlı olarak hiç peşinat yatırmadan da sisteme dahil olabilir. Bu aşamadan sonra katılımcılar ile belirli zamanlarda noter huzurunda yapılan çekilişler ile hangi üyenin ne zaman evini alacağı belirlenir.

Taksit ödemeleri belirlenen toplam vadenin yarısını geçtiği takdirde grupta kalan diğer üyelerin de evlerinin teslimatı birkaç ay içinde tamamlanır.

Ev teslimatından önce ve sonra ödenen taksitler aynıdır. Teslimat sonrası taksitlere artış ya da düşüş olmaz. Ödemeler sabittir.

Eminevim (Resmi Sayfa)

Eminevim Giriş Sabit Yardımlı Çekilişli Sistem

Sabit yardımlı çekilişli sistemde, sisteme dahil olunması çekiliş ve peşinatın toplam tutardan düşülerek üye sayısına bölünmesine kadar yukarıda anlatıldığı şekilde gerçekleşir.  Bu sistemin farkı katılımcı evi için gereken peşinatı ödedikten sonra ilk taksit üzerinden sadece bir seferlik olmak üzere düşüş olur. Kalan taksitler belirlenen sabit tutar üzerinden ödenir.

Eminevim Giriş Değer Artışlı Çekilişli Sistem

Değer artışlı sistemde katılımcı Eminevim şubesine giderek alacağı evin maliyetini ve ödeyebileceği taksit tutarlarını bildirir. Daha sonra müşteri temsilcisi tarafından katılımcının ödeyeceği ay sayısı kadar üye sayısı olan gruplardan birisine yerleştirilir. Bu aşamadan sonra sistemde izlenen basamaklar şunlardır:

 • Dahil olunan ilgili grupta belirli zaman aralıkları ile noter huzurunda kura ile ev çekilişi yapılır. Böylece katılımcılar ne zaman ev sahibi olacaklarını öğrenirler ve yaşam planlarını ona göre yaparlar.
 • Bu aşamadan sonra katılımcının ev almak için ödediği peşinat evin toplam fiyatından çıkarılır. Kalan tutar katılımcının ev sahibi olmak için ödemesi gereken tutardır. Bu rakam gruptaki üye sayısına bölünür ve katılımcı tarafından evini teslim alıncaya kadar ödenmesi gereken aylık sabit taksit tutarı olarak kendisine bildirilir.
 • Bu yöntem ile her ay üyelerden tahsil edilen taksit tutarı, alınacak gayrimenkulün fiyatını karşılar.
 • Bu sistemde evini kura ile teslim alan katılımcı kendi evine yerleşir ve artık kira ödemez. Değer artışlı sistemde evini teslim alan katılımcının sisteme yapmış olduğu ödeme tutarları henüz evini almamış bulunan katılımcılara destek olarak kullandırılır. Bu çalışmanın amacı evine geç sahip olan bireylerin konut fiyatı ile ilgili olabilecek zamlarından etkilenmesini önlemektir.
 • Çekiliş ve ev teslimatı bütün üyeler evlerini alıncaya kadar sürdürülür yani daha önceki gruplarda olduğu gibi vadenin yarısı bittiğinde gruptaki herkes evini almış olmaz.
 • Vade süresi bittiğinde bütün üyeler evlerini almış olurlar. Evine erken yerleşen katılımcı kiradan kurtulduğu için şanslı olurken, geç yerleşen katılımcı da evini ne kadar geç teslim alırsa ödemeleri o kadar düşük olduğu için avantajlı olur.
İlginizi Çekebilir:  Savcı Maaşları Ne Kadar?

Eminevim Giriş Peşinatlı Sistem

Peşinatlı sisteme giriş yapılarak ev sahibi olunması sırasında da yukarıda anlatılan basamaklar aynı şekilde uygulanır. Bu sistemde ödenen peşinatın fazlalığı evin erken alınması için bir sebep oluşturabilir.

Üstelik bu sistemde katılımcı tercihine göre ilave taksit ödeyerek ileriye dönük taksit tutarını da azaltabilir ve evinin teslimat tarihini öne çekebilir. Peşinatlı sistemin diğer sistemlere göre avantajı katılımcının taksitlerini azaltıp, arttırabilme hakkına sahip olması ve ödeme koşullarına göre evine erken sahip olma fırsatının bulunmasıdır.

Eminevim Giriş Vade Ortası Sistem

Eminevim vade ortası sistemde kurallar diğer sistemlerde olduğu gibi uygulanır. Bu sistemin farkı ara ödeme zorunluluğu olmasa dahi katılımcı ara ödeme yaparak taksit tutarını düşürme hakkına sahiptir. Bu sistemde de gruptaki üyelerin yarısı ev sahibi olduktan sonra kalan üyeler de konutlarına yerleşebilirler.

Eminevim Sistemi Çıkış

Eminevim sistemine dahil olunmasının ardından çeşitli sebepler ile ödeme güçlüğü yaşanır ise, Eminevim katılımcılarına belli bir süre için taksit ödemelerini dondurma hakkı tanır. Taksitlerini tamamen dondurmak istemeyen katılımcıların belli bir süre için olmak şartı ile taksitlerini daha düşük tutarlarda ödeme hakları da bulunur. Bütün bunlar katılımcının ödeme güçlüğü çekmesini hafifletmiyor ise, her katılımcı  istediği zaman Eminevim sisteminden ayrılma hakkına sahiptir. Katılımcı sistemden çıktığı takdirde o güne kadar yatırmış olduğu ödemelerin tamamı kendisine 1 seferde defaten ödenir. Eminevim bu aşamada kural gereği sadece almış olduğu organizasyon ücretini iade etmez.

Eminevin giriş konusunda anlatılabilecek genel bilgiler bunlardır. Daha detaylı bilgi edinilmesi için Eminevim resmi web sitesi üzerinde online iletişim kurulabilir. İletişim kurmak için telefon ile arama yapılması tercih ediliyor ise Eminevim müşteri hattı 444 36 46’dır.

İlginizi Çekebilir:  Pasaport İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.