Eminevim Senetle Araba Alma Sistemi

20.01.2020
1.450
A+
A-
Eminevim Senetle Araba Alma Sistemi

Eminevim senetle araba alma sistemini devreye sokarak faiz ödenmesine gerek kalmadan müşterilerini araba sahibi yapıyor. Bu yazıda Eminevim araba alma sistemi hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Eminevim araba alma sistemi çok genel olarak, imece usulü ya da Altın günü usulüne benzetilebilir.

Eminevim Senetle Araba Alma Sistemi Çalışma Şekli

Eminevim araba alma sisteminde ilk önce yapılması gereken işlem, alıcının ne kadarlık bir araba almak istediğine karar vermesidir.

Arabanın fiyatının belirlemesinden sonra alıcı Eminevim araba alma sistemi kurallarına göre alınacak araba için kullanılan finansmanın kaç ayda ödeneceğine karar verilmelidir. Eminevim bu aşamada kullanıcılarına 20 ay ya da 40 aylık seçenekler sunuyor.

Araba teslimatları çekiliş yöntemi ile yapılır. Noter huzurunda yapılan çekiliş ile katılımcıların araba alma sırası belirlenir ve bu sıraya bağlı olarak her katılımcıya arabası, çekilişi sırası gelince teslim edilir. Araba teslimatı sırasında katılımcılar ayrıca bir fark tutarı ödemezler.

Eminevim Senetle Araba Alma Sistemi Çalışma Ücreti

Eminevim araba alma sistemiyle otomobil sahibi olunurken katılımcılar beklenmeyen masraflar ile karşılaşmazlar. Eminevim her katılımcıdan sadece ‘’Çalışma bedeli’’ adı altında bir ücret talep etmektedir.

Çalışma bedeli yaklaşık olarak alınmak istenen arabanın bedelinin % 10 ‘u kadardır. Bir örnek vermek gerekirse 30.000 TL tutarında bir araç alınması halinde ödenmesi gereken çalışma bedeli 2500 TL ila 3.000 TL arasındadır.

Eminevim Araba Alma Sistemi Özellikleri

Eminevim sistemi ile firmanın katılımcılarına sunduğu özellikler şunlardır:

 • İsteyen herkes sisteme dahil olarak araç alabilir. Sisteme dahil olunması için Eminevim, katılımcıdan kredi notu ya da kefil vb. önkoşullar talep etmiyor.
 • Eminevim vasıtası ile araba alındığında, Eminevim tarafından alınan aracın üzerine rehin konur ve borcun tamamı bitinceye kadar bu rehin kaldırılmaz.
 • Borcun tamamı ödenip, bittikten sonra rehin ( ipotek) kaldırılır ve ilgili araç tamamen sahibine devredilir.
 • Katılımcılar vaat ettikleri taksitleri düzenli olarak ödemekle yükümlüdür.
 • Ödemelerin düzenli yapılmaması halinde araç teslim tarihi uzayabileceği gibi, araç alınırken, ek ödeme de yapılması gerekebilir.
 • Genel kural olarak Eminevim tarafından araç taksitlerinin her ayın 1.’i ile 20’si arasında ödenmesi talep edilir.
İlginizi Çekebilir:  Sxp Coin Nedir? Nereden, Nasıl Alınır?

Eminevim Araba Alma Sistemi Avantajları

Eminevim sistemi le araba sahibi olmanın avantajları şunlardır:

 • Bu sistemde araç almanın en belirgin avantajı katılımcıları faiz ödemek zorunda olmamasıdır.
 • Katılımcılar istedikleri vadeyi seçerken, kendilerinden fazladan bir vade farkı ödemeleri talep edilmez.
 • Özellikle uzun vadeli ödemelerde bu avantaj daha belirgin bir şekilde ortaya çıktığı için katılımcılara birikim yapma imkanı sunulur.
 • Eminevim araba alma sistemine Türkiye’nin her yerinden dahil olunabilir. Eminevim hizmetleri Türkiye’nin belli bölgeleri ile sınırlı değildir.
 • Eminevim araba alama sistemi sayesinde, katılımcılar peşinat ödemeden çok kısa sürede araba sahibi olabilir.
 • Katılımcı almak istediği araç için belirlediği tutarı değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Eminevim sistemi ile araba alınması katılımcıyı tasarrufa yönlendirir.
 • Katılımcıların herhangi bir sebepten dolayı sistemden ayrılmaları halinde, ayrılıncaya kadar ödenmiş taksitlerin tamamı kendilerine iade edilir. (Organizasyon ücreti geri ödemesi yapılmaz.)
 • Taksitlerin ödenmesi sırasında hesapta olmayan problemler çıkars,a Eminevim katılımcıya taksitlerini dondurabilme hakkı sunar.

Eminevim Araba Alma Sistemi Taksitli Araç Finansmanı

Eminevim araba alma sistemi taksitli araç finansmanıyla araba sahibi olunması için katılımcıya 3 ayrı başlık altında sistem seçeneği sunulmaktadır. Bu seçenekler şunlardır:

 • Çekilişli sistem, bu sistemde katılımcılar araç fiyatını kendileri belirlerler ve 24 ay ile 60 ay arasında ödeme kabul eden sistemlerden birisine katılırlar. Alınacak araç bedeli katılımcının tercih ettiği vade sayısına bölünür ve ödenmesi gereken aylık taksitler hesaplanır.
 • Vade ortası sistem, bu sistemde katılımcılar peşinat ödemezler ve çekilişe katılmazlar, daha önceden belirlenmiş programa göre arabalarını zamanı gelince alırlar. Bahse konu sistemde ödeme vadesinin tam yarısında araç teslimatı yapılır.
 • Peşinatlı sistem, bu sistemde katılımcıların ödeyebilecekleri peşinat ve aylık taksit tutarına göre arabalarını teslim alacakları tarih kesin olarak belirlenir. Bu sistemde de çekiliş yoktur. Teslimat zamanı geldiğinde katılımcılar arabalarını alarak kullanabilirler.
İlginizi Çekebilir:  Engelli Araç Alımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eminevim Araba Alma Sistemi 2.El Araç Satışı

Emin 2.El araçları arasından otomobil alınması halinde Eminevim alıcılara çeşitli kolaylıkLar ve avantajlar sağlamaktadır. Eminevim 2. El araç satışı yapan araç galerinin bulunduğu iller şunlardır:

 • Ankara,
 • Erzurum,
 • Konya
 • İstanbul’dur.

Eminevim Araba Alma Sistemi Sıfır Kilometre Araç Alımı

Eminevim araba alma sisteminde uygulanan bir diğer kategori ‘’0’’ araç alımıdır. Sıfır araç alımında yukarıda bahsi geçen taksitli finansman sistemine dahil olunarak araç alınabilir. Katılımcılar hali hazırda kullandıkları araçları ile ‘’0’’ araç değişimi yapabilir. Bu aşamada Eminotomotiv eksperleri kullanılan aracın değerini belirleyerek ‘’0’’ alınacak aracın fiyatından düşerler. Geride kalan borç tutarı ödeme yapılacak vadeye bölünür ve taksitler ödenir.

Eminevim Araba Alma Sistemi  Takas İle Araç Alımı

Eminevim, katılımcılarına kullandıkları arabalarını takas ederek daha yüksek modelde bir araç  alma imkanı sunuyor. Kullanılan arabanın fiyatı, Eminevim eksperleri tarafından belirlenir ve daha yüksek modelde kullanıcının tercih ettiği aracın fiyatından düşülür. Arada kalan fark vade ile belirlenen taksit sayısına bölünür ve eski araba ile daha yüksek modeldeki aracın takası tamamlanır. Bu sistemde beğenilen aracın hemen alınması mümkündür.

Eminevim Katılımcı Araç Satış

Eminevim müşterilerinin araç satışına da yardımcı oluyor. Bu kapsamda araç satışı 3 ana başlıkta incelenir:

 • Araç modeli yükseltmek, Eminevim araç satış sistemi ile katılımcının araç modeli yükseltme isteğine yardımcı oluyor. Eminevim eksperleri katılımcının sunduğu aracı değerinden satın alırlar ve ellerinde bulunan 2. El daha yüksek modelde bir başka araç ile değiştirilmesini sağlarlar.
 • Eminevim 2. El otomotiv, bu başlık altında katılımcıların satmak istedikleri araç Eminevim otomotiv 2. El galerinde satışa sunulur. Ya da bahse konu araç Eminevim tarafından satın alınarak, parası katılımcıya ödenir.
 • Eminevim konut takası, bu başlık altında yapılan çalışmada katılımcının arabası alınır ve konut peşinatına sayılır. Aracın değeri, alınacak konutun değerinden düşülür arada kalan fark katılımcının belirleyeceği koşullarda taksitlendirilir. Böylece araba ile konut takası gerçekleşmiş olur
İlginizi Çekebilir:  Veteriner Maaşları Ne Kadar, Görevleri Nelerdir?

Eminevim Araba Alma Sistemi İletişim

Emin evim araba sahibi olma konusunda daha detaylı bilgi alınması için aşağıda belirtilen adresler ile temas kurulabilir:

Eminevim Genel Müdürlük Adres: Kısıklı Cad. No:36 Altunizade Üsküdar İstanbul Türkiye

 • Eminoto internet adresi: arabasenetle.net/pesinatsiz-faizsiz-ve-taksitle-araba-sahibi-olun-emin-oto
 • Eminevim araba galerileri ve şubeleri internet adresi: https://www.eminoto.com.tr/subeler
 • Eminevim İletişim numarası: 444 36 46 – 0 216 651 55 00
 • Eminevim e-posta adresi: [email protected]
 • Müşteri memnuniyet ya da şikayet adresi: müş[email protected]
 • Eminevim internet şubesi adresi: http://sube.eminevim.com/

Eminevim araba alma sistemi konusu hakkında şirket tarafından ilan edilmiş güncel ve yasal bilgiler bunlardır. Eminevim araba alma siteminde bütün koşullar şirket ve katılımcı arasında baştan belirlenir. Katılımcılar ilerleyen aşamalarda ek ödeme ya da ilave ücret talebi vb. sürpriz istekler ile karşılaşmaz. Emin otomotiv 29 yıldır bu sektörde güvenilirliğini kanıtlamış kurumsal bir firmadır. 1991 yılından bu yana müşterilerini konut ve araba sahibi yapmaya devam etmektedir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.