Eminevim Kimin?

20.01.2020
1.699
A+
A-
Eminevim Kimin?

Eminevim’in sahibi Abdurrahman Emin Üstün’dür. Emin Üstün, girişimci, yatırımcı bir iş adamıdır. Emin üstün 08.07.1951 yılında Bolu ilinde Demirciler mahallesinde doğmuştur. Emin Üstün liseye 1966’da başlamıştır. Kastamonu Sanat Erkek Ensitüsü’nde torna teknisyenliği eğitimi almıştır. Emin Üstün listesi 1969 yılında bitirmiştir. 1969- 1974 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesine ve Galatasaray Yüksek Okulu Mimarlık Akademisine gitmiştir. 1973 yılında lif ve pres imalatına başlayan Emin Üstün Lifsan isminde ki hidrolik sanayi şirketini kurmuştur. 1987 yılından itibaren ise inşaat ve arsa işine girmiştir. 1987 yıllarında Gentaş’ı kurmuştur ve şirketin faaliyetini 1991 yılına kadar devam etmiştir. 1991 yılından itibaren Eminevim sistemine girerek şu an hala aktif olarak bu şirketi yönetmektedir. Eminevim sistemi el birliğine dayanan bir faizsiz ev alma sistemidir. Bu sistem üzerinden ek şirket olarak Eminoto’yu kurmuştur. Emin Üstün 1991 yılından itibaren düzenli olarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiştir. El birliği sistemi üzerinden ise banka faizi altına girmeden kişilere ev vermiştir. Eminevim’in tam kuruluşu ise 2005 yılında gerçekleşmiştir. Özellikle faiz ve mortgage satış sistemi ile birlikte artan faizler yüzünden ev alamayan kişilere, ev alabilmeleri adına alternatif bir organizasyon kuruluşu kurmuştur. Eminevim iş hayatına 40 şubeyle başlamıştır. Daha sonrasında 60 ile üzerinde toplamda 103 şubeye ulaşmıştır. Emin Üstün, Eminevim, Eminotomotiv, Emin Enerji, Eminevim Gayrimenkul Geliştirme, Emin Tarım ve Hayvancılık şirketlerinin sahibidir.

Emin Üstün’ün 1991 ile 1995 Yıllarındaki Faaliyetleri

Emin Üstün, 1991 yılları başında ekonomik zorlukları fark ederek Eminotomotiv markasını kurmuştur. Eminotomotiv’in asıl kuruluş sebebi dönemin ekonomik sıkıntıları yüzünden alınamayan otomobillerdir. 1991 yılları arasında otomobil almak isteyen kişiler 2 araba ücreti ödeyerek otomobil sahibi olabilmektedirler. Emin Üstün bu durum üzerine el birliği sistemi altında Eminotomotiv markasını oluşturmuştur. Eminotomotiv’in o dönemde ki ana mantığı ise bir kaç kişinin bir araya toplanması üzerine, ortak para biriktirilerek araba sahibi olunmasıdır. Emin Üstün’ün 1991 ve 1995 yılları arasında yaptığı hizmetler ise şu şekildedir;

 • 1992 yılında iki, üç arkadaşın ortak otomobil alma fikri, markalaştırılarak Eminotomotiv adı altında bir el birliği sistemine geçilmiştir, bu sistemin patentini alarak el birliği sistemini Türkiye’de ilk yapan kişi ise Emin Üstündür.
 • 1992 yılında markalaşmaya giden Eminotomotiv’in ana amacı ise her bütçeden insana hitap etmektedir.
 • Herkes otomobil sahibi olabilir sloganı ile 1993 yılında bütün araç alım algısı değişmiştir, o dönemde sadece üst gelir mensupları araç alabilirken 1993 yılından itibaren bütçesi az gelirli ailelerde araba alımına başlamıştır.
 • İlk otomobil grupları ise 1994 tarihinde oluşturulmuştur, 30-40 kişilik oluşan çekiliş grubu ile birlikte çekilişle otomobil alma hizmeti hayata geçmiştir.
 • 1995 yılının başından itibaren insanlar artık Eminotomotiv üzerinden araç alımı yapılabildiğini öğreniyor, çekilişe katılan kişileri 1995 yılı içerisinde teslim edilmeye başlanmıştır.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Katılım Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Emin Üstün’ün 1996 ile 2000 Yıllarındaki Faaliyetleri

1996 yılının başında halk faizsiz sistem ile taşınmaya başlıyor. Eminotomotiv tarafından faizsiz sistem ile birlikte insanlara araba verildiğini duyan diğer kişiler sistem içerisine katılıyorlar. 1996 yılında bankalar yüksek faiz oranı verirlerken el birliği sistemi ile faizsiz olarak otomotiv alma istemi gelişiyor. Eminevim kurucu olan Emin Üstün’ün 1996 ve 2000 yılları arasında verdiği hizmetler ise şu şekildedir;

 • 1997 yılında ekonomik kriz içerisinde olan Türkiye’de Eminotomotiv kara listelerin hedefi haline gelmiştir.
 • Özellikle faizsiz otomobil satışını öne çıkaran Eminotomotiv o dönemin bankalarından ve bazı kuruluşlardan büyük tepki almıştır.
 • 1998 yılında ise ülkede ki ekonomik kriz Eminotomotivi az da olsa etkilemeye başlamıştır.
 • Eminotomotiv ekonomik kriz içerisinden katılımcılarla birlikte rahatlıkla çıkmıştır, sisteme dahil olan her katılımcıyı aile bireyi sayan Eminotomotiv o dönemde yine el birliği sistemi ile ekonomik krizi atlatmıştır.
 • 2000 yılının başında Eminotmotiv Türkiye genelinde 67 bölgeye ulaşmaktadır.

Emin Üstün’ün 2001 ile 2005 Yıllarındaki Faaliyetleri

2001 yılında yılında Eminotomotiv markası onuncu yılına girmiştir. El birliği sistemi sayesinde her alanda gelişim göstererek faaliyetleri çoğaltılmıştır. 2001 yılı içerisinde inşaat, tarım, mobilya alanlarında bulunan 20’den fazla kuruluş Eminotomotiv kuruluşuna destek sağlamaya başlamıştır. Emin Üstün’ün 2001 ve 2005 yılları arasında verdiği hizmetler ise şu şekildedir;

 • Doksanlı yıllarda başlanan projeler, 2000 yıllarda üstlerine yatırım yapılarak daha ileriye taşınmıştır.
 • Özellikle otomotiv sektörü dışında ek sektörlerde hizmet vermeye hazırlanmaktadır, 2000 yılı başından itibaren düzelen ekonomi ile birlikte Eminotomotiv gelirleri artmıştır.
 • 2005 yılının başına gelindiği dönemde ise şirketin doksanlı yıllardan gelen tecrübesi ve birikimi sayesinde Eminotomotiv’in yan kuruluşu olan Eminevim sistemi başlatılıyor.
 • Eminevim sistemi iki anahtar sloganı ile hayata geçirilirken, Eminotomotivden daha önce araba alan kişiler bu sefer de konut sahibi olmak için el birliği sistemine kayıt yaptırıyorlar.
İlginizi Çekebilir:  2021 Engelli Bakım Maaşı Ne Kadar?
Eminevim (Resmi Sayfa)

Emin Üstün’ün 2006 ile 2010 Yıllarındaki Faaliyetleri

Emin Üstün’ün 2006 ve 2010 yılları arasında ki hizmetlerinin en büyüğü ise Eminevim’i açmış olmasıdır. Otomobil sektöründe olduğu gibi konut sektörüne yatırımda bulunmak isteyen kişilerin genelde yaşadığı maddi sıkıntılar yüzünden ev sahibi olamama sorununu Eminevim çözdü. Kuruluşu ile birlikte Eminevim 100 ve 120 ay çekiliş grupları oluşturarak hizmet hayatına başladı. Eminevim sistemi ile birlikte inşaat ve ev alımı ekonomisi büyük bir rahatlama yaşamıştır. Özellikler dar ve orta gelirli kişilere hitap eden Eminevim ile birlikte kişiler hayal ettikleri eve sahip olabilmektedirler. Temsilci aracılığı ile hizmet veren Eminotomotiv’den sonra Eminevim’de kendi şubelerine sahip olmuştur. Günümüzde Eminevim Türkiye’nin dört bir yanında şubeye sahiptir. 2010 yıllarında açılan bir çok şube hala açıldıkları yerden hizmet vermektedir. Türkiye’nin hemen hemen her ilçesinde Eminevim şubesi bulunmaktadır. El birliği sistemi ile birlikte Eminevim üzerinden kişilere ev sahibi olma yolu açılmıştır. Eminevim 2010 yılından itibaren kendi inşaat projelerini geliştirmektedir. Bu sayede sisteme katılan kişiler Eminevim güvencesi ile inşaat projesinden ev alabilmektedir.

Emin Üstün’ün 2011 ile 2014 Yıllarındaki Faaliyetleri

Eminevim 2011 yılında topluma ve bireylere hizmet vermeye devam ediyor, özellikle ev alma sistemlerinde yenilik tasarlayarak kişilerin erken ev almasına yardımcı oluyor. Eminevim sistemi modern piyasa koşullarına göre farklı bir sistematik üzerinden gitmektedir. Özellikle el birliği istemine önem veren Eminevim sistemi toplu fon havuzu oluşturarak kişilere faizsiz ev imkanı sağlıyor. Emin Üstün’ün 2011 ve 2014 yılları arasında ki diğer faaliyetleri ise şu şekildedir;

 • 2012 yılında Eminevim tecrübeleri kadro ekibini oluşturarak Türkiye Çapında büyümeye gidiyor.
 • El birliği sistemi ile birlikte ülke üzerinde olan ekonomik krizden etkilenmeden büyümeye ve faaliyet göstermeye devam etmektedir.
 • 2013 yılında ise Türkiye dışında inşaat projeleri ve üretimleri yapılmaya başlanmıştır.
 • Emin Grup ile birlikte yurt dışı yatırımları artmıştır.
 • 2014 yılında ise Eminotomotiv, Eminevim, Eminevim İnşaat, Emin Sigorta, Emin Tarım, Emin Travel dünya sektörü tarafından tanınmıştır.
İlginizi Çekebilir:  Gemici Maaşları Ne Kadar?

Emin Üstün’ün 2015 ile 2019 Yıllarındaki Faaliyetleri

Emin Üstün’ün 2015 ve 2019 yılları arasında ki hizmetleri arasında Eminevim’in 90 şubesinin tam olarak 2015 yılında 90.000 kişiye otomobil ve konut vermesi bulunmaktadır. İmece yardımlaşma sistemi ile birlikte yürütülen Eminevim kampanyası üzerinden kişiler faizsiz ev alma şansına sahip olmaktadır. 1991 yılında hizmet hayatına başlayan Eminevim’in 25. yılı ise 2016’dadır. Hizmet hayatına otomobil ve konut ile başlayan Emin Üstün sektörde ki dallarını çoğaltmaktadır. 2018 yılında ise Türkiye çapında rekor kırarak kişileri ev sahibi yapmıştır. 2019 yılı içerisinde ise 130.000 kişiye ev teslimatında bulunmuştur. Eminevim’in kurucusu olan Emin Üstün 27.12.2019 yılında hayatını kaybetmiştir.

Eminevim Nedir?

Eminevim ev alma sistemi faiz bir sistemdir. Eminevimin‘in kurucu ise Emin Üstün’dür. 2005 yılında resmi faaliyet hayatına geçen Eminevim, kişilere el birliği sistemi ile faizsiz, peşinatsız ev vermektedir. El birliği sistemi ile çalışan Eminevim sistemi kişilere 120 aya kadar vade imkanı vererek ev sahibi yapmaktadır.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.